Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depinde pentru ce intra. Nici Al Capone n-a intrat la puscarie pentru ce a facut. A intrat doar pentru ce a fost prins. (Repet: pentru ce a fost PRINS).

    Comment


    • pai justitia cica e oarba, deci merge pe bajbaite...
      daca intra pe mana politicului sa vezi ce bine merge. ca unsa.

      #lapuscarie
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Depinde pentru ce intra. Nici Al Capone n-a intrat la puscarie pentru ce a facut. A intrat doar pentru ce a fost prins. (Repet: pentru ce a fost PRINS).
        Cum am mai zis, important e sa intre. Va fi o lectie pntru ceilalti pezedisti de frunte.

        Comment


        • "Daca faci pe mielul, esti mancat; daca faci pe tigrul, esti respectat." (proverb italian).
          Unii chiar cred ca asa e. De exemplu, unii au impresia ca daca se dau tigrii vor fi respectati. Ce sa vezi? In Romania nu se prea aplica decat pe jumate. Adica, te prefaci miel, esti mancat.

          Originally posted by mr.K View Post
          Cum am mai zis, important e sa intre...
          Cum am zis: Unicul tel in viata.

          Originally posted by mr.K View Post
          Macar sa fie un stapano mai scoliti, nu rani pezedisti, fara 8 clase...
          Aia sunt asa de prosti, ca nici stapani nu stiu sa fie (zicea unu': "astia sunt asa de prosti ca nici sa fure nu stie!").
          Ne trebuie stapani scoliti pe la "vreun serviciu" cel putin.
          Astia sunt asa de prosti ca nu sunt in stare sa dea o lege sau vreo OUG cu raspundere si asumare. "Aaaa... zice strada.... aaaa.... sa ne sucim atunci!...aaaaa...."
          Eu mi-as dori sa guverneze "ambasadele".
          Ludovic OrGan(Terente de Bucale) nici macar nu e original dar nici consecvent. Acum ceva timp zicea ca trebuie facut ce voieste mister Tudorel. Cand a venit Tudorel cu propunerea, s-a opus categoric ca nu e bine. Ai uitat ca ziceai ca e necesar? Aaaaa ... nu e bine ca vine din partea adversa.
          Cand a zis Tudose: "Terente era mic copil" (sau cum a zis) fata de cum ne f...... bancile, hop si OrGan: "Terente s-a mutat la Victoria si da cu pietre in banci."
          OrGane! Ludovice! Cati bani ai tu de dat la banci pentru ca au grije de banii tai? Sau poate ai depozit preferential si tie ti se da, nu ti se ia ca oamenilor de rand? Ceva credite cu dobanda negativa? Sau vreo "anularea datoriilor"?

          Babaiatule, un copil avea alocatia 70 de lei si tu ii iei 4 lei doar ca ai grija de banii lui? In afara de "comisionul de retragere".

          OrGaneee! Ludoviceee! "Baga-ti mintile-n cap! Si mai lasa beutura!".
          Last edited by Fanez; 3 September 2017, 09:46. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • lasa-l bre pe ludovic. nu mai arunca cu noroi ca antenistii. zi ceva de programulala de guvernare ,de ministrii care sunt la PUTERE si realizarile lor , de starea economiei...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Nu poate...nu a primit tedula cu ce sa spuna de la boierul lui

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                ... zi ceva de programulala de guvernare ,de ministrii care sunt la PUTERE si realizarile lor , de starea economiei...
                Originally posted by bolovan View Post
                Nu poate..
                Am zis prea multe deja.
                lasa-l bre pe ludovic. nu mai arunca cu noroi ca antenistii.
                N-am vazut "antenist" sa arunce cu noroi. Doar Mociorlisti, tefelei si PeNibiLei.

                Comment


                • A3 e program de desene animate, cu personaje din viata reala. Motanul Felix e sef peste toata panarama, Gadea e croitorasul cel viteaz, nu stiu cine sa fie mama vitrega a Albei ca Zapada, ca-s destule scorpii la menopauza pe acolo.

                  Comment


                  • ...nu stiu cine sa fie mama vitrega a Albei ca Zapada...
                    Cum cine? Dana Grecu.

                    Comment


                    • Stoiceasca cine e? Eu spun ca e Alice in Wonderland.
                      Cenusarese sunt mai multe, e plin de fatuci flamande care asteapta un print sa le scoata din foame.

                      Comment


                      • un "print"...adica o trimitere la imprimanta ca printi de-aia din povesti nu prea mai sunt
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Se gasesc mosnegi care sa le palmeze un pic, ar face fetele orice ca sa apara pe sticla, poate le vede altul mai bogat.
                          Uite numai cate prezinta vremea, sportul, horoscopul. Toate-s intretinute, viitoare divortate.

                          Comment


                          • Vad ca stii despre "ele", dar despre "ei", ce stii? De exemplu rares bogdan, gutza muran (parca nu e guta, e ... nu-mi amintesc acum) guie muran sau ceva "de genu' ", moise parca, de ailalti al caror nume n-am reusit sa-l retin dar pe care ii stii (doar sunteti colegi), ce zici?
                            Mai era unu' pe la b1 care trepida si fremata cand o vedea si auzea pe dna Udrea (parca bancu', sau asa ceva).

                            O maşină în valoare de 20.000 de euro a fost furată în Bulgaria din parcarea hotelului, unde s-a cazat o familie de români. Anca Brandiburu s-a cazat împreună cu soţul şi cei doi copii într-un complex hotelier din Sveti Vlas. ”Pe data de 1, noaptea, mi s-a furat maşina din curtea hotelului supravegheată video. Poarta […]

                            Cica la noi se fura.
                            Premierul bulgar zicea: "La noi nu e coruptie, uitati-va la Romania, la ei este."
                            Avea dreptate si el, la noi, toata lumea zicea: "Luptam din rasputeri impotriva coruptiei care a ajuns la nivel inalt. Coruptii sus, coruptii jos, numai corupti pe la noi pacilea, nu stim cum sa-i mai starpim. E plina tara de corupti!"
                            Last edited by Fanez; 4 September 2017, 19:16. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • asa si ? daca se fura masini e acelasi lucru cu furtul fabricilor si uzinelor tarii cum a facut Nastase 7 case, Puie Monta si alti pesedisti ???

                              au legalizat (sau macar incercat) bulgarii furturile cum incearca hotii astia care ne conduc ?
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Originally posted by Costi-bc View Post
                                asa si ? daca se fura masini e acelasi lucru cu furtul fabricilor si uzinelor tarii cum a facut Nastase 7 case...
                                1. Nastase 4 case (dovedite legal), iohanis 6 case (dovedite furate).
                                2. Are nastase sau alti psdisti vreo fabrica sau vreo uzina? Cate fabrici si uzine s-au desfiintat si au aparut mall-uri, blocuri de resedinta si parcuri in locul lor? Care psdist are vreun mall sau vreun "ansamblu de locuinte"?
                                3. Care psd a guvernat in '96-2000 cand s-au distrus fabrici, uzine, combinate de porci si alte combinate cu "marea privatizare"?
                                Hai sa ne amintim:


                                Unul din ultimele gesturi facute în calitate de presedinte al României a fost gratierea lui*Ion Coman, cel care condusese reprimarea revolutiei din 1989 la Timisoara (73 morti)[5]
                                2004-2009-2012 (referendum) iti aminteste despre ceva?
                                "Am castigat la fel ca in 2009, Ha-ha-ha!" Iti pune memoria la incercare?
                                Last edited by Fanez; 4 September 2017, 20:30. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google