Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca echipa nu il proteja pe Hamilton, il batea si Bottas. Finlandezul pare mai rapid decat Rosberg, norocul englezoiului ca nordicul respecta indicatiile de la boxe.
    Anul asta va fi macar o dubla Ferrari.
    Last edited by mr.K; 27 March 2017, 09:23.

    Comment


    • Nu vreau nici dubla ferrari...nic dubla mercedes...nici macar triple...vreau sa vad ceva animatie pe circuit...vreau sa vad cum isi dau oleaca la gioale...se imbrancesc...se depasesc...se lupta, transpira etc. Adica vreau sa vad o cursa de masini...nu o plimbare de babe virgine in praculet.

      Comment


      • Depasiri au fost, doar ca nu la varf.

        Mi-a placut una la final, cand Alonso saracu' a fost victima unei triplari, de pe 10 a ajuns pe 12.
        Torro Rosso, Force India si Williams par de acelasi calibru, probabil ca aici va fi spectacolul.
        Plus Kimi care trebuie sa dea mai mult ca sa le puna probleme celor de la Mercedes.

        Dubioasa coloristica Force India, rozul ala era pe 2 Mercedesuri in DTM si tot timpul zambeam cand le vedeam, acum au ajuns si in F1. Sponsorul e producator de apa imbuteliata, multi bani se mai fac si din apa chioara.
        Last edited by mr.K; 27 March 2017, 10:07.

        Comment


        • Alonso a avut suspensia rupta.
          Nici in mojloc/coada nu prea au fost (ma rog...la cum se vedea...putem doar sa intuiesc ce se intampla in cursa...cred ca asta a fost cel mai palpitant la cursa respectiva.)

          Comment


          • Suspensia s-a rupt la faza cand a fost depasit, a fost suprasolicitata.
            \Mi-a maiplacut o depasire a lui Perze, la limita.
            Perez si Verstapen sunt cam singurii piloti incisivi, in prezent.
            Daca intra un safety car, aveam mai mult spectacol.
            Last edited by mr.K; 27 March 2017, 10:13.

            Comment


            • Pana si max mi-a parut destul de plictisit. Cred ca incepe sa se "maturizeze"...
              Vedem peste doua saptamani.

              Comment


              • vedem cum castiga kimi de data asta?
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Nu-i circuitul lui Kimi , a castigat acolo doar in 2007 vad, cand a iesit campion cu Ferrari.
                  Ar merge o dubla, totusi.

                  Comment


                  • Linia lunga chinezeasca va zice adevarul despre motorul Ferrari

                    Comment


                    • sau despre aerodinamica facuta pentru viraje, depinde ce setari folosesc cei la care ne raportam in trecut, renault avea clar cel mai slab motor, cea mai mica viteza de top, dar pe viraje era peste toata lumea si i-au batut pe toti 4 ani la rand. ferrari n-au avut nici o data cele mai puternice motoare, in schimb au avut mai mereu printre cele mai agresive setari aerodinamice, apasare in detrimentul top speed-ului.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Plus ca Ferrari a avut intotdeauna piloti agresivi, ori la bal, ori la spital.
                        Exceptie Barichello.

                        Comment


                        • @Seba dar poti sa ai cea mai buna aerodinamica...daca motorul nu tine pasul...degeaba. Si in anii trecuti, RB au stat excelet la aerodinamica...mult mai bine decat concurenta...dar motorul...nu a furnizat un minim acolo

                          Comment


                          • Daca nu intra SC imediat dupa VSC, cu Vettel avand deja gume soft noi, cu Hamilton care nu fusese chemat la boxe inca, cred ca nu se punea problema unei noi victorii a neamtului.

                            Pe de alta parte, si Mercedes a pus masina la punct, dar nu e superioara vizibil fata de Ferrari, ca in sezoanele trecute.

                            Verstapen a avut noroc de toate intreruperile, dar mi-a placut cate depasiri a facut la start.

                            Aia de la McLaren mai au nevoie de niste ani ca sa aiba si ei o masina, cat de cat. Si nu e sigur, cu pocnitoarea de motor Honda. Cica deja McLaren doaresc motor Mercedes, iar Honda cauta alti cobai, posibil Sauber, aia neavand parale, accepta sa faca teste pe masina lor.
                            Last edited by mr.K; 10 April 2017, 11:28.

                            Comment


                            • Verstapen este singurul pentru care ma mai muit la F1. Asta micu depaseste peste tot. N-are mama, n-are tata, n-are unchi, n-are matusa. Nu conteaza ca in curba X nu se poate depasi...el depaseste.
                              Ori cum, pana acum a fost dezamagitoare anul asta F1...relativ plictisitoare. Astept urmatoarea cursa.

                              Comment


                              • Parerea mea, daca s-ar introduce obligativitatea sa faci 3-4 schimburi de gume, nimeni n-ar mai face managementul pneurilor, ar merge cat de tare permite masina pe tot parcursul cursei.
                                Asa, toata lumea trage cat mai mult de gume, apoi forteaza 2 tururi inainte de a intra la boxe, normal sa fie plictisitor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google