Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes duce ritmul asta doar in Q3, in cursa nu mai e asa mare diferenta, ba chiar diferenta se poate inversa.
    Eu cred ca maine mai degraba au sanse la victorie Ferrari si RBR, decat Mercedes.
    Kimi mi s-a parut foarte motivat, Vettel la fel.
    Incepe sa se vada Haas.
    McLaren tot slabuta, in ciuda noului motor.
    Last edited by mr.K; 24 March 2018, 23:44.

    Comment


    • Sa speram Mr K!

      Comment


      • Si asa a fost!

        Pe finalul cursei anunta arogant Hamilton, aflat in urmarirea lui Vettel: ma duc dupa el!
        Si s-a dus... Vettel la 5 secunde in cateva tururi.
        Coloratul nu poate trai fara marketing, party mode, anunturi bombastice pe comunicatie live.


        Dupa ce-si pune Ferrari masina la punct, poate vedem niste duble rosii.

        Comment


        • Ma bucur mult pentru victoria Ferrari, dar cu toate acestea, sa nu uitam ca Mercedes inca are masina cea mai rapida! Sa speram ca Ferrari ii vor prinde din urma cand vor aduce primul upgrade la pachetul aero... probabil in Spania. Pe liniile drepte au viteza se pare, deci in ceea ce priveste motorul au facut progrese mari fata de anul trecut. Urmatoarea cursa va fi in Bahrain, saptamana viitoare!

          Comment


          • ...unde tot Ferarri a castigat sezonul trecut, ca si in Australia.
            Forza Ferrari!

            Comment


            • Nebunie in Azerbaijan! Pacat ca Vettel si-a fortat norocul... putea macar sa termine pe 2. Dar cel putin Ferrari e inca in fata celor de la Mercedes in clasamentul general!

              Comment


              • Putea sa termine pe orice loc, numai in fata lui Hamilton sa fi fost.
                Clasamentul de la constructori din punctul meu de vedere e egal cu zero din punct de vedere sportiv, chiar daca o pozitie mai buna aduce niste bani in plus, la final de sezon.
                Ferrari sa puna mana sa se concentreze la strategie, ultimele 2 curse le-au pierdut pe mana lor. Cu sau fara safety car, Bottas tot punea ultrasofturile si-l omora pe Vettel in ultimele tururi.
                Last edited by mr.K; 4 May 2018, 11:51.

                Comment


                • Asa este, cu o strategie mai buna Vettel putea castiga atat in China, cat si in Azerbaijan.

                  Comment


                  • Ferrari a anunțat astăzi că finlandezul Kimi Raikkonen, 38 de ani, va pleca de la echipa italiană la finalul acestui sezon.
                    Pe contul său de Instagram, Kimi a anunțat că va reveni la Sauber.


                    Legat de campionat, imi pare ca Vettel ii face cadou titlul lui Ham, in conditiile in care Ferrari arata o superioritate evidenta pe cele mai multe circuite, neamtul face miscari hazardate care il scot din cursa sau ajunge in urma plutonului.

                    Comment


                    • minte italiana. Eu am impresia ca acolo toata treaba-i legata de proasta organizare.
                      Si italienii sunt ca romanii...se pricep la toate...si le fac pe toate...doar ca le fac prost.
                      Degeaba au masina buna...cand a minte italiana la conducere.

                      Comment


                      • Raikkonen era un bun locotenent pentru Vettel isi facea treabaa bine din punctul meu de vedere.

                        Comment


                        • Mda, i se imputa ca are aceeasi masina ca Vettel, dar cateva zeci de puncte in minus.
                          Daca nu erau ordinele de echipa, cred ca era echilibru la puncte.

                          Ca are o varsta. Are, dar omul termina frecvent in primiii 3, pole position la Monza, ce naiba vorbim?
                          Asa si Federer are o varsta, dar a castigat 3 din ultimele GS, la ce naiba sa se retraga daca e in top 3, iar pana recent era nr. 1?
                          Leclerc o fi el bunisor, dar nu mi se pare pilot de geniu, gen Schumacher, care sa faca diferenta din tinerete.

                          Comment


                          • Am impresia ca sunt momente in care-i mai bun decat Vettel...
                            Vettel este cam in cadere libera...nu mai straluceste (si nu, nu are treaba cu masina)...ci am impresia ca si-a lasat amprenta italianismul.

                            Comment


                            • vettel e stressat ca are masina evident mai buna decat emrcedes dar ca de cateva ori si-a facut-o singur. si nu rezista presiunii pe care singur si-o creeaza. asa vad eu acum lucrurile. iar raikkonen si fara ordine de echipa, a avut momente cand n-a performat, desi n-avea nici un motiv sa n-o faca.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Doar ca nu Leclerc era raspunsul, Ferrari aduce valori certe, nu face experimente, crescand pusti.
                                Eu îl vedeam pe Ricciardo la Ferrari, probabil ca s-au opus Vettel inca de cand au aparut primele discutii sezonul trecut.

                                Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google