Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, dar mie tot nu imi place de el.
    Asta am inteles, doar ca nu-ti place din alte motive, nu ca n-ar avea valoare ca pilot.

    In schimb la Ferrari parca n-a mers la fel de bine niciodata.
    Daca nici sa castigi un titlu nu inseamna ca ai mers bine...

    Comment


    • mr.K eu inteleg ca esti fan Kimi, dar incearca sa fi mai obiectiv. Cu 55 de puncte si locul 12 fata de 161 de puncte si locul 6 pentru Alonso sa spui ca a avut un sezon constant mediu e cam exagerat.
      Si nu uita ca in 2007 a castigat titlul in ultima cursa cu un singur punct avans fata de debutantul Hamilton si cu marele concurs al sifonarului Alonso care nu se impaca cu ideea ca poate fi invins de un debutant.

      Comment


      • knockout
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Kimi rulz, parerea mea! Doar ca nu s-a descurcat deloc cu F14-T, sunt mai multi factori acolo pe care noi, cei din afara nu ii cunoastem. Mi-e greu sa cred ca un pilot cu rezultate asa de bune a devenit un pilot mediocru in doar un an! Sa fim seriosi.

          Sunt curios cum va evolua si Seb in 2015!

          Vesti bune pentru Ferrari, au dominat 3 din cele 4 teste de la Jerez! Voi posta rezultatele:
          ZIUA I
          1. Sebastian Vettel, Ferrari, 1m 22.620s, 60 laps
          2. Marcus Ericsson, Sauber, 1m 22.777s, 73 laps
          3. Nico Rosberg, Mercedes, 1m 23.106s, 157 laps
          4. Daniel Ricciardo, Red Bull, 1m 23.338s, 35 laps
          5. Valtteri Bottas, Williams, 1m 23.906s, 73 laps
          6. Carlos Sainz Jr, Toro Rosso, 1m 25.327s, 46 laps
          7. Fernando Alonso, McLaren, 1m 40.738s, 6 laps

          ZIUA A II-a
          1. Sebastian Vettel, Ferrari, 1m 20.984s, 88 laps
          2. Felipe Nasr, Sauber, 1m 21.867s, 89 laps
          3. Valtteri Bottas, Williams, 1m 22.319s, 61 laps
          4. Lewis Hamilton, Mercedes, 1m 22.490s, 91 laps
          5. Max Verstappen, Toro Rosso, 1m 24.167s, 73 laps
          6. Pastor Maldonado, Lotus, 1m 25.802s, 41 laps
          7. Jenson Button, McLaren, 1m 54.655s, 6 laps
          8. Daniil Kvyat, Red Bull, No time, 18 laps

          ZIUA A III-A
          1. Felipe Nasr, Sauber, 1m 21.545s, 109 laps
          2. Kimi Raikkonen, Ferrari, 1m 21.750s, 94 laps
          3. Nico Rosberg, Mercedes, 1m 21.982s, 151 laps
          4. Felipe Massa, Williams, 1m 22.276s, 71 laps
          5. Pastor Maldonado, Lotus, 1m 22.713s, 96 laps
          6. Carlos Sainz Jr, Toro Rosso, 1m 23.187s, 137 laps
          7. Daniel Ricciardo, Red Bull, 1m 23.901s, 49 laps
          8. Fernando Alonso, McLaren, 1m 35.553s, 32 laps

          ZIUA A IV-A
          1. Kimi Raikkonen, Ferrari, 1m 20.841s, 106 laps
          2. Felipe Nasr, Sauber, 1m 22.019s, 112 laps
          3. Lewis Hamilton, Mercedes, 1m 22.172s, 117 laps
          4. Max Verstappen, Toro Rosso, 1m 22.553s, 97 laps
          5. Felipe Massa, Williams, 1m 23.116s, 73 laps
          6. Romain Grosjean, Lotus, 1m 23.802s, 53 laps
          7. Daniil Kvyat, Red Bull, 1m 23.975s, 64 laps
          8. Jenson Button, McLaren, 1m 27.660s, 35 laps
          Last edited by Deen; 5 February 2015, 01:10.

          Comment


          • Originally posted by GT 1.2 View Post
            mr.K eu inteleg ca esti fan Kimi, dar incearca sa fi mai obiectiv. Cu 55 de puncte si locul 12 fata de 161 de puncte si locul 6 pentru Alonso sa spui ca a avut un sezon constant mediu e cam exagerat.
            Si nu uita ca in 2007 a castigat titlul in ultima cursa cu un singur punct avans fata de debutantul Hamilton si cu marele concurs al sifonarului Alonso care nu se impaca cu ideea ca poate fi invins de un debutant.
            Eu sunt fan piloti de super talent, nu ma intereseaza cei umflati cu pompa de marketing. .
            Kimi a luat titlul pe muncite, Vettel le-a cam luat precum a luat si Button un titlul cu singura masina valabila din sezonul respectiv, Brawn GP.


            Daca voiai sa fii obiectiv cu sezonul trecut, puneai in balanta faptul ca Alonso avea 5 ani de Ferrari, Kimi abia revenise, voiai sa stie masina la fel de bine ca spaniolul?
            Daca ai vazut macar vreo cateva curse anul trecut, poate stii, daca nu, te informez eu ca Raikkonen a fost lovit de mai multe ori de pacalici de piloti adusi in F1 de catre sponsori.
            Daca nu stii cum se traduce asta poate iti aduci aminte din sezonul 2013 cum Alonso a fost scos 3 curse la rand la mijlocul sezonului si a pierdut avansul consistent fata de Vettel.

            Si mai e ceva: Kimi e un barbat, Vettel e doar un mucos plangacios, cum il depasea un pic Weber, cum ii ruga pe aia de la boxe sa-i spuna sa se dea la o parte australianul.
            Last edited by mr.K; 5 February 2015, 08:57.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Daca voiai sa fii obiectiv cu sezonul trecut, puneai in balanta faptul ca Alonso avea 5 ani de Ferrari, Kimi abia revenise, voiai sa stie masina la fel de bine ca spaniolul?
              Daca ai vazut macar vreo cateva curse anul trecut, poate stii, daca nu, te informez eu ca Raikkonen a fost lovit de mai multe ori de pacalici de piloti adusi in F1 de catre sponsori.
              Asa e! Dau ca exemplu cursa din Monaco cand a fost lovit de Chilton atunci cand Kimi era pe locul 3. In fine, cel putin de Chilton am scapat odata cu falimentul de la Marussia, mai ramane sa scapam si de Maldonado.

              Comment


              • Ai uitat de Grosjean, care in 2012 a scos dintr-un foc vreo 4 masini, inclusiv pe Alonso.

                'Like' my new Facebook page: http://www.facebook.com/SuperlennyoI was at the Formula 1 race today and there was a huge crash involving Fernando Alonso, Lewis...

                Comment


                • mr.K scuza-ma ca nu sunt fan Kimi, dar asta ma ajuta sa fiu mult mai obiectiv. Masinile din 2014 nu au avut absolut nici o legatura cu cele din sezonul 2013, incepand cu motrul si terminand cu sasiul si caroseria(iti aduc aminte ca in 2007 Hamilton era debutant si a ratat la mustata titlul) asa ca argumentul cu vechimea lui Alonso la Ferrari e penibil.
                  Am vazut aproape toate cursele din 2014 si in timp ce Alonso era mai mereu in preajma podiumului si uneori chiar pe podium, Kimi se zbatea undeva in mijlocul plutonului.
                  Last edited by GT 1.2; 5 February 2015, 21:32.

                  Comment


                  • De asta era ideal 'cuplul' Vettel Alonso, ambii au aratat ceva.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • mr.K scuza-ma ca nu sunt fan Kimi,
                      Eu te scuz, dar vad ca tu nu-mi dai nicio sansa sa am un pilot favorit.

                      Din partea mea, ai toata libertatea sa-l sustii pe smiorcaitul de Vettel.



                      Zic sa ne vedem fiecare de ale noastre.

                      De asta era ideal 'cuplul' Vettel Alonso, ambii au aratat ceva.
                      Mai ales anul trecut a aratat Vettel. Cand, cu aceeasi masina, Ricciardo a castigat vreo 3 curse, iar wunderkid asta se gandea la vremurile cand nu mai avea nimeni o masina de talia RBR-ului.
                      Alonso e un pilot care scoate tot din masina, imi place asta la el.
                      Last edited by mr.K; 6 February 2015, 09:19.

                      Comment


                      • mr.K nu pot si n-am nici cea mai mica dorinta sa interzic cuiva sa fie fanul pilotului X sau Y. Problema ta este ca fiind fanul atat de incrancenat a lui Kimi, nu poti sa mai vezi calitatile celorlalti piloti si sa adopti ideea ca cine nu-l idolatrizeaza pe Kimi nu stie ce-i aia F1.
                        Cat despre afirmatia ta ,,sa ne vedem fiecare de ale noastre'' te informez ca asta este un forum in care fiecare isi exprima liber si civilizat opiniile, iar daca acestea sunt si bazate pe argumente si nu numai pe impresii si simpatii este cu atat mai bine.
                        P.S. Daca citeai mai atent posturile mele iti dadeai seama ca pilotul meu favorit este Hamilton si nicidecum Vettel.

                        Comment


                        • Sa-ti exprimi opiniile e liber, mon ami.

                          Uite ce exprima testele:

                          The Jerez test in numbers - who went fastest, and furthes
                          This week’s unofficial aggregate test times from Jerez:
                          1. Kimi Raikkonen, Ferrari, 1m 20.841s, 200 laps
                          2. Sebastian Vettel, Ferrari, 1m 20.984s, 149 laps
                          3. Felipe Nasr, Sauber, 1m 21.545s, 197 laps
                          4. Nico Rosberg, Mercedes, 1m 21.982s, 308 laps
                          5. Marcus Ericsson, Sauber, 1m 22.019s, 185 laps
                          6. Lewis Hamilton, Mercedes, 1m 22.172s, 208 laps
                          7. Felipe Massa, Williams, 1m 22.276s, 144 laps
                          8. Valtteri Bottas, Williams, 1m 22.319s, 134 laps
                          9. Max Verstappen, Toro Rosso, 1m 22.553s, 170 laps
                          10. Pastor Maldonado, Lotus, 1m 22.713s, 137 laps
                          11. Carlos Sainz Jr, Toro Rosso, 1m 23.187s, 183 laps
                          12. Daniel Ricciardo, Red Bull, 1m 23.338s, 84 laps
                          13. Romain Grosjean, Lotus, 1m 23.802s, 53 laps
                          14. Daniil Kvyat, Red Bull, 1m 23.975s, 82 laps
                          15. Jenson Button, McLaren, 1m 27.660s, 41 laps
                          16. Fernando Alonso, McLaren, 1m 35.553s, 38 laps
                          Undeva, se vede si Ham.
                          Last edited by mr.K; 6 February 2015, 12:46.

                          Comment


                          • mr.K imi pare rau pentru tine, dar n-au trecut decat 3 zile de cand declarai ca, citez: ,,Rezultatele in testele n-au semnificatie mare pentru restul sezonului''.
                            Sa ne anunti si pe noi cand te hotaresti.
                            Oricum eu, asa cum am mai spus, m-as bucura ca acest sezon sa fie mult mai strans decat cel precedent.
                            Last edited by GT 1.2; 6 February 2015, 19:35.

                            Comment


                            • Ne bucurăm pentru Ferrari ca au reușit o masina competitiva!Asteptam cu nerăbdare începerea marelui circ!

                              Comment


                              • Originally posted by GT 1.2 View Post
                                mr.K imi pare rau pentru tine, dar n-au trecut decat 3 zile de cand declarai ca, citez: ,,Rezultatele in testele n-au semnificatie mare pentru restul sezonului''.
                                Sa ne anunti si pe noi cand te hotaresti.
                                Oricum eu, asa cum am mai spus, m-as bucura ca acest sezon sa fie mult mai strans decat cel precedent.
                                De aia am spus ca tot Mercedes va castiga sezonul asta.
                                Vettel si Kimi poate au o sansa in plus anul asta.
                                .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google