Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu n-am favoriti...eu doar vreau sa vad cum isi dau la gioale...imi lipseste o F1 agresiva. Asa...parca-i baletul babelor virgine

    Comment


    • pacat ca cea mai titrata "baba" lipseste si mai rau, nici macar sa stea pe scaun la bucatarie nu poate...chiar daca omora spectacolul, macar mergea, atunci cand era nevoie, cu 2 secunde/tur mai repede decat oricare altul. era placere sa vezi cum merge masina pe viraje, curat, precis, pana si derapajele erau controlate cat sa nu omoare gumele. la ora actuala inca nu e unul care sa mearga asa. la kimi se vede timpul petrecut in wrc in felul in care ataca virajele si cum tine masina, dar ala are alte probleme la "mansarda"
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Seba si cand domina...in pluton mai vedeai imbranceli...piedici, gioale etc. Acum...vezi niste babe virgine care in loc sa-si dea coate...stau si plang...ca au vazut o chestie paroasa...si ele sunt prea decente si finute si fragile...nici macar nu se pot uita.

        Comment


        • Managementul pneurilor omoara spectacolul.
          Max a avut de fiecare data aproape alta strategie de schimburi, in general era un schimb in plus fata de ceilalti si folosea mai multe seturi de gume moi decat concurenta.
          A mai incercat Ricci asa ceva, in vreo 2 curse.
          In rest, toti merg cu gume cat mai rezistente, nimeni nu merge cu masina la limita, ca deh, se duc gumele. Bine, Mercedes scotea timpi identici sau mai buni cu gume tari decat concurenta cu gume moi.
          Eu as baga o regula cu minim 3-4 schimburi functie de lungumea cursei, sa vezi atunci spectacol.

          Comment


          • mr.K da...asta-i cred ca cea mai buna solutie.
            Sincer...m-am plictisit...de 5-10 ani tot cautam cauze...ne dam cu parerea...discutam analiza...dar asta se intampla intre noi amatorii de F1...astia de sus...se pare ca nu sunt prea ocuriosi sa faca ceva. Inca au profituri imense

            Comment


            • Aia de la Indy baga cateva pace-cars pe cursa si rezolva spectacolul. Toti intra la boxe pentru gume si etanol, apoi sunt unul langa altul la restart, e greu sa evadezi in cursa.
              Mult mai spectaculoase cursele.

              Comment


              • nici sa omori competitia de dragul spectacolului nu e ok. pana la urma, cine e mai rapid si-si gestioneaza masina mai bine sa castige. e totusi un concurs, nu spectacol de varietati unde la sfarsit toti actorii trebuie aplaudati. eu m-am uitat la f1 si wrc de dragul performantelor masinilor. tot de aia nu m-am uitat prea des in ultimii ani, ca a scazut nivelul de performanta.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Seba corect ce spui. Dar cand limitezi totul. Cand daca cineva vine cu o idee grozava...3 sezoane domina competitia. Cand nimeni nu mai risca nimic...nu ai omorat si competitia si spectacolul?

                  Sincer...eu as scoate 90% din limitariile tehnice...si as baga ceva limitari cretine: minim 2 pitstop-uri, maxim 3 butoane pe care se poate apasa/suci pe monopost (din care unul pt comunicatii), de la pitstop nu se poate interveni in setariile masinii...si 30% din piese sa aibe originea in comert (ca sunt prelucrate...etc...nu conteaza). Tot ramai ca prototip...dar asa si tehologia F1 ajunge in comert....si cazi din costuri. Iar distributia baniilor...cine are cele mai multe tururi rapide in cursa...primeste bani (nu trebuie sa castige, nu trebuie sa termine...doar sa faca tururi rapide)...bine...mai imi casunase o idee la betie: toti pilotii sa primeasca laxative inainte de cursa...sa vezi motivatie sa termine primul

                  Comment


                  • toti pilotii sa primeasca laxative inainte de cursa...sa vezi motivatie sa termine primul
                    Ahaha, corect.
                    Stiam si un banc, care arata ca ar avea efect masura.
                    Un mini-van opreste in singurul loc de camping ramas liber. Patru copii ies din masina si incep de indata sa scoata echipamentul si sa instaleze cortul.
                    Baietii se grabesc apoi sa adune lemne, in timp ce fetele si mama scot repede vesela si toate cele trebuincioase.
                    Un vecin de cort ramane uimit:
                    - Domnule, in viata mea nu am vazut o organizare asa rapida...
                    - Da, multumesc. Am un sistem dom‘le...nimeni nu are voie sa se duca la toaleta pana cand tabara nu e aranjata.

                    Comment


                    • Mdea...si asta-mi intareste vorba: laxativele sunt soltuia pentru aproape toate problemele umanitatii...cine sa se mai razboiasca? Daca sta pe buda? Cine sa mai fure daca sta pe buda? Iar daca-ti vine la buda...termin treaba rapid...si te duci la buda...si uite asa se poate reforma intreaga umanitate...cu un pumn de laxative.

                      Comment


                      • Eu cred totusi ca cei de pe podium ar avea combinezonul patat la spate. Nu ies iei din strategia echipei pentru atata lucru.

                        Comment


                        • Ferrari peste Mercedes?

                          Kimi a scos timpul cu supersoft din ce vad, Vettel cu ultrasoft.

                          Kimi a declarat că dacă ar fi dorit, ar fi putut merge şi mai iute, dar nu ăsta este scopul testelor.
                          Poate si Hamilton putea merge mai tare, dar nu a facut-o.
                          Weekend-ul de saptamana viitoare ne lamurim.

                          Masinile arata mai bine ca sezoanele trecute.
                          Attached Files
                          Last edited by mr.K; 14 March 2017, 13:46.

                          Comment


                          • Sunt curios de primele doua curse...atunci imi dau seama daca se mai merita urmarita sau este doar prea plictisitoare. dar la cum au aratat sezoanele trecute...

                            Comment


                            • Surprize, surprize, nmai Andreea Marin lipseste din peisaj.
                              Ferrari a nimerit masina, Vettel a condusa fara greseala, ca pe vremuri si avem iarasi competitie.

                              Pacat ca RBR nu conteaza inca, motorisca lor noua tinde sa se supraincalzeasca, asa ca merg inca vreo 3 curse cu motorul vechi, chiar daca aia de la Renault se laudau cu performantele atinse de noul motor.
                              Degeaba, daca trebuie izolat ca un reactor nuclear.
                              Verstapen n-a avut cu ce se bate cu Kimi, a stat in urma tot finalul cursei.
                              Last edited by mr.K; 27 March 2017, 08:41.

                              Comment


                              • N-am vazut mare lucru din cursa (multumesc pe aceasta cale RDS-RCS...sa-si bage digitalul fara lubrifiant). Dar din cate am vazut...tare plictisitoare o fo cursa. Vettel a fost autoritar...si nu's de ce...dar imi lasa senzatia ca Hamilton s-a chinuit rau. Max si el tot cu chinuiala a fost. Practic a fost o cursa chinuita...care in afara de un inceput anemic (in care ai primit suficient cat sa speri)...totul a fost o telenovela: vezi inecputul...vezi sfarsitul...contionutul este la fel.
                                Astept cursa urmatoare, poate poate se intampla ceva

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google