Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil ca la anu vor avea catalizatoare euro 6 si buton eco sa consume putin.

    Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

    Comment


    • Romain Grosjean blasted his car's Renault engine after a disappointing qualifying session in Singapore.


      Lui Mr. K o sa-i placa asta!

      Comment


      • I cannot believe it! Bloody engine! Bloody engine!


        Eu cred ca-i sunteaza Renault, ori astia de la Lotus sunt slab pregatiti fata de echipele de top. RBR au setat binisor masina.

        Ma bucur pentru revenirea Ferrari, pacat de Kimi cu problemele din Q3, era foarte rapid dar a acuzat o pierdere de putere a motorului.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Ma bucur pentru revenirea Ferrari, pacat de Kimi cu problemele din Q3, era foarte rapid dar a acuzat o pierdere de putere a motorului.
          De acord, sa vedem totusi ce face in cursa! Daca intr-adevar e multumit de masina acum:

          Kimi Raikkonen says he is finally happy at the wheel of his Ferrari despite being struck by a software problem during qualifying.


          A si inca ceva din calificari:



          Comment


          • Nu inteleg de ce Mercedes face tot ce poate ca sa-l scoata pe Hamilton campion, acum 2 curse i-au aranjat cutia lui Rosberg de nu mai cupla in nicio treapta, acum 3 curse l-au pus sa cedeze primul loc ca o compensatie ca ala micu' si colorat si-a taiat o janta in aripa fata a neamtului in cursa precedenta, la boxe mi se pare ca-l tin mai mult pe Rosberg, prea mult marketing strica, nu e nevoie ca negrii sa fie scosi in fata pentru a creste audienta, trebuie sa-si castige locul cinstit. Alonso a patit-o odata cu coloratu' pe cand era la McLaren, e randul lui Rosberg sa simta magia marketingului care ii avantajeaza doar pe unii.
            Mai ramane ca mosu' Ecclestone sa il dea afara pe Bottas si sa ii dea volanul lui Susie Wolff, eventual sa o aduca si pe Danica Patrick ca sa vada lumea si ceva craci in F1, totul de dragul incasarilor.
            Macar sa bage si motoare in 4 cilindri in linie, ca sa fie treaba completa, sa ma mut linistit pe canale ce transmit cricket.
            Last edited by mr.K; 11 October 2014, 17:11.

            Comment


            • In ultimul GP din Emirate punctele se dublează, am auzit. Vad ca se inspira din Indy. Un lucru bun, daca al doilea in clasament castiga si primul abandoneaza, se pot recupera dintr-o lovitura 50 de puncte.

              Comment


              • Un sezon interesant, dar cam anost. Nu cred ca F1 avea nevoie de motoare "eco"...

                Originally posted by mr.K View Post
                Nu inteleg de ce Mercedes face tot ce poate ca sa-l scoata pe Hamilton campion, acum 2 curse i-au aranjat cutia lui Rosberg de nu mai cupla in nicio treapta, acum 3 curse l-au pus sa cedeze primul loc ca o compensatie ca ala micu' si colorat si-a taiat o janta in aripa fata a neamtului in cursa precedenta, la boxe mi se pare ca-l tin mai mult pe Rosberg, prea mult marketing strica, nu e nevoie ca negrii sa fie scosi in fata pentru a creste audienta, trebuie sa-si castige locul cinstit. Alonso a patit-o odata cu coloratu' pe cand era la McLaren, e randul lui Rosberg sa simta magia marketingului care ii avantajeaza doar pe unii.
                Mai ramane ca mosu' Ecclestone sa il dea afara pe Bottas si sa ii dea volanul lui Susie Wolff, eventual sa o aduca si pe Danica Patrick ca sa vada lumea si ceva craci in F1, totul de dragul incasarilor.
                Macar sa bage si motoare in 4 cilindri in linie, ca sa fie treaba completa, sa ma mut linistit pe canale ce transmit cricket.
                Nu stiu daca e sabotaj, desi unele greseli ale lui Rosberg dupa Belgia au parut cam "fortate'" sa spun asa...

                Comment


                • Sunt curios ce va face Vettel la Ferrari.
                  Pe Kimi il inteleg ca sta la o echipa mare, e pe finalul carierei, le-a adus deja un titlu.
                  Vettel vrea o noua provocare, dar cu o masina ce nu a mai performat din 2007, va fi greu.

                  Rosberg n-a fost mare pilot si nu va fi in viata lui, dar o masina buna l-a ajutat sa se bata la titlu. Fara masina, Rosberg e de pluton, un fel de Ralf.
                  Vedem daca Vettel va avea rabdarea lui Alonso, sa stea cativa ani la Ferrari.

                  Comment


                  • Poate revin si ei in lupta pentru campionat, Ferrari vreau sa zic. Din cate am inteles, au avut loc multe concedieri si angajari la sfarsit de an. Ceva trebuie schimbat fiindca sunt sub orice critica! Pilotii sunt foarte buni, dar nu-i destul.

                    Eu mi-as dori sa vad Ferrari din nou pe prima treapta a podiumului, dar evident nu intr-un mod atat de dominant precum Mercedes in 2014!

                    Comment


                    • Fac si eu un pronostic pentru 2015. Mercedes va domina din nou, dar Ferrari va reduce din diferenta uriasa de anul trcut fata de Mercedes si se va clasa inaintea celor de la RBR. Revelatia anului va fi McLaren.

                      Comment


                      • My opinion...
                        Mercedes va domina, Williams vor fi mult mai aproape anul asta.
                        McLaren, cu un motor nou...mai vedem.

                        Ferrari, desi as vrea sa-i vad mai sus, nu vad cum Vettel s-ar adapta asa repede cu masina, care si asa nu are sanse prea mari sa fie reusita. Anul asta Kimi va fi cel care va puncta majoritar pentru Ferrari.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          McLaren, cu un motor nou (Honda)..., mai vedem.
                          Poate peste 2 ani să emită pretenţii...

                          Comment


                          • Celor de la Honda le ajunge un an sa puna la punct motorul, trebuie doar sa poata testa pe toate circuitele (si asta nu o pot face pe scara larga decat in timpul sezonului, la antrenamente/calificari/curse), ca de altfel lucreaza la motor de ceva vreme.
                            Pe 1 februarie incep testele la Jerez, o sa ne lamurim cam unde sta McLaren si o sa vedem cum au avansat la testele de la Barcelona, tot in februarie.
                            Last edited by mr.K; 30 January 2015, 11:03.

                            Comment


                            • Va provoc sa faceti un pronostic cu clasamentul pe echipe 2015.
                              Pronosticul meu:
                              1.Mercedes
                              2.Ferrari
                              3.RBR
                              4.McLaren
                              5.Williams

                              Comment


                              • Eu zic asa:

                                1.Mercedes
                                2.Williams
                                3.McLaren
                                4.Ferrari
                                5.RBR

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google