Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Alonso va fi campion mondial si anul asta pentru a 3-a oara consecutiv :P

    Comment


    • #17
      imi place alonso, dar nu mi-a placut felul in care a plecat de la renault, si cred ca si el regreta ca a plecat, acolo ar fi facut treaba buna si anul asta, la mercedes...nush daca rezista

      Comment


      • #18
        ) Nu scrie Dacia.

        Comment


        • #19
          Originally posted by GOLAN91
          Nu m-am exprimat prea romaneste sorry .
          Pe monopostul de la renault nu o sa scrie si Dacia candva sau poate scrie si eu nu stiu
          nu scrie. si nu e nici un interes sa scrie acolo Dacia. si din acest motiv nici nu scrie. ca sa intelegi ce vreau sa zic gandeste-te de ce pe logan scrie by Renault si nu Dacia simplu.;)

          Originally posted by DOGY_10
          fiatul de pe botul lui ferrari e alt fiat nu asta care-l stim noi e o companie care nu are nici o legatura cu masinile,asa stiam eu
          ba are o mare legatura. ferrari face parte din grupul Fiat. ala de face masini pe care scrie Fiat
          pentru informare se recomanda
          Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
          10.000 km - 22.01.2007

          Comment


          • #20
            eu stiam ca ferrari nu mai e de mult in grupul fiat, pt ca l-au vandut atunci cand erau pe punctul de a da faliment

            Comment


            • #21
              Si eu stiam la fel, ca nu mai e in grupul Fiat...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                adica e independent sau cum?
                numar secundele

                Comment


                • #23
                  Dap, Ferrari e independent, nu mai face parte din grupul Fiat.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    pentru corecta informare: Fiat are 85% din actiunile Ferrari. conform unor norme contabile, desi Fiat nu are 100% actiunile Ferrari, Ferrari este considerat parte din grupul Fiat pentru ca, normal, cu 85% Fiat face legea la Ferrari.

                    Cu riscul de a fi atentionat de postare succesiva, nu discuta nimeni de F1???
                    Avem un inceput de sezon cu o lupta apriga. Alonso, Kimi si Hamilton au 22 de puncte, Massa 17. Avem trei echipe apropiate valoric (Ferrari, McLaren si BMW). Nu va pasioneaza F1?
                    Last edited by Cristi_Xp; 18 April 2007, 15:56.
                    Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                    10.000 km - 22.01.2007

                    Comment


                    • #25
                      Alonso,Kimi si Hamilton sunt la egalitate de puncte toti trei,se va da o lupta apriga pentru titlul de anul asta.
                      Parerea mea e ca Ferrari nu si-a ales prea bine piloti anul asta...cred ca daca il lua pe Alonso deja erau lideri.
                      Oricum cred ca batalia pentru titlul de anul asta se da intre Alonso si Hamilton amandoi de la aceeasi echipa McLaren.

                      Comment


                      • #26
                        ce spuneti de Hamilton ?
                        a rupt gura tirgului

                        Comment


                        • #27
                          super pilot. daca se va tine de treaba va fi un mare campion. e echilibrat, calculat, foarte rapid si cu mult bun simt (spre deosebire de marele MS)

                          daca ai vazut incercarea de depasire a lui FA pe linia dreapta ai vazut ca desi FA a pendulat stanga dreapta, dupa ce venise pe aspiratie, cu scopul de al scoate pe LH de pe trasa ideala acesta din urma si-a pastrat calmul, a pastrat trasa ideala si a intrat primul in viraj. lucrul asta a aratat ca stie meserie si rezista la presiune. era interesant duelul pana la final dar din pacate McLaren au bagat ordin sa nu se bata intre ei ci sa pastreze primele doua locuri.
                          Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                          10.000 km - 22.01.2007

                          Comment


                          • #28
                            Oricum eu vreau sa castige F.Alonso si anul asta

                            Comment


                            • #29
                              mie imi place kovalainen(sau cum se scrie), cred ca o sa ajunga mare....trebuie doar timp

                              Comment


                              • #30
                                Hamilton este un pilot foarte talentat dar care a fost ajutat de Ron Dennis sa treaca prin formulele minore doar in echipele de top asa ca nu stiu cat de bine s-ar descurca cu o masina ceva mai putin competitiva in pluton. Eu l-am vazut doar plecand din primele locuri si depasind doar la start. Nu cred ca Alonso este mai slab ca el cu nimic si contributia lui la dezvoltarea masinii este foarte importanta.
                                Pilotul meu favorit dupa plecarea lui Schumi este Massa, care spre placuta mea surprindere il domina fara drept de apel pe marele "ice man" Raikkonen si care cu o masina de nivelul lui McLaren nu este cu nimic mai slab decat Alonso sau Hamilton.
                                Alti doi piloti foarte talentati care din pacate nu au masini competitive sunt Nico Rosberg (Williams) si Adrian Sutil (Spyker)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google