Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by SUPERCAR
    Fernando Alonso a semnat un contract pe 2 ani din nou cu Renault unde va primi cel mai mare salariu din F1 si anume 51 milioane $/sezon.

    http://www.formula1.com/news/headlin...7/12/7167.html
    si unde sper sa si-o ia "in mufa" de la kimi si anul viitor
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #77
      Sigur si-o iau toti nu numai Alonso de la Kimi

      Comment


      • #78
        au aparut ultimele modificari la regulament pt. sezonul 2008:
        -controlul tractiunii s-a scos (asta era anuntata de la sfirsitul sezonului 2007).
        -ECU standardizat pt. toata lumea.
        -cutiile de viteza se vor folosi patru curse, daca se schimba cutia mai devreme pilotul va fi penalizat cinci locuri.


        o-sa putem vedea un pilot retrogradat si 15 locuri daca schimba si motorul si cutia de viteze, sau poate nu, inca nu m-am lamurit cum vor aplica noua prevedere regulamentara.

        Comment


        • #79
          nu mai bine le da la piloti masini cu telecomanda identice si-i pune sa piloteze din tribuna ? chiar nu inteleg de ce vrea fia ecu-uri identice la toata lumea, cauciucuri identice la toata lumea, benzina identica la toata lumea...chiar mai bine le da telecomenzi la musiu pilotii si s-a rezolvat, nici macar nu se mai accidenteaza nimeni si pot sa tina si curse pe ploaie sau zapada...cateodata sunt stupizi! unde mai e farmecul sportului? conteaza doar farmecul publicitatii si-al banului...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #80
            Originally posted by sebi4fc
            Sigur si-o iau toti nu numai Alonso de la Kimi
            eu nu l-am vazut sa straluceasca cine stie ce sezonul care doar ce a trecut pe Kimi,asa ca nici in sezonul urmator nu ma bazez pe el.
            Hamilton cu McLaren Mercedes are cele mai mari sanse la titlu daca si masina va fi la fel de buna ca sezonul trecut.

            Comment


            • #81
              Originally posted by SUPERCAR
              ...Hamilton cu McLaren Mercedes are cele mai mari sanse la titlu daca si masina va fi la fel de buna ca sezonul trecut.
              adica, daca vor mai reusi o data cei de la merceds sa copieze ferrari-urile, dar fara sa fie prinsi...)
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #82
                mclaren anul asta nu cred sa mai repete performantele de anul trecut, in primul rind masina desi are un nou nume MP4-23 va fi aceasi cu cea de anul trecut, au trecut la un pas de a fi descalificati de la bun inceput al sezonului 2008, in scrisoarea in care recunosc ca au avut acces la tehnologia Ferrari si-au autoimpus un moratoriu asupra dezvoltarii in anul asta a citorva subansamble care vor face diferenta pe pista, e vorba de sistemul de umplere rapida a rezervorului, folosirea CO2 ca si gaz de umplere a anvelopelor dar mai ales shimbatorul de viteze rapid, daca fiecare schimbare de viteza se face cu 0,01 sec. mai lent decit la Ferrari numai la un singur viraj se pierde in jur de 0,10 sec. fata de Ferrari.
                cit priveste garnitura de piloti Hamilton si Kovalainen nu cred ca vor face prea mult nici la constructori, acum vom vedea cit de bun preparator este Hamilton totusi se spune ca anul trecut mecanici lui Alonso le comunicau unele setari ale masinii si celor care pregateau masina lui Hamilton (eu nu inghit chiestia aia ca un pilot nu poate merge pe setarile altui pilot).

                Comment


                • #83
                  Eu sunt Ferrarist,dar cred ca Hamilton o sa aiba un cuvant greu de spus sezonul asta,binenteles daca il ajuta masina.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #84
                    Vrum, Vrum....Formula 1!

                    Mie imi place Alonso - tinand cont ca am si autograf de la el - pacat ca nu are masina anul asta - trebui sa puna renaultul la punct , sa faca masina competitiva

                    Comment


                    • #85
                      Mie Hemilton.... a castigat acum pe 15 martie.
                      Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

                      Comment


                      • #86
                        Mie imi place Ayrton Senna :P
                        No, apoi blana
                        Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                        ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                        Comment


                        • #87
                          Alonso ii meserie , pacat ca nu are masina , da am vazut o stire in care zicea ca de la anu ar vrea sa mearga la ferrari
                          Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                          Comment


                          • #88
                            Ca pilot michael schumacher(sper ca am scris corect ) iar ca echipa ferrari

                            Comment


                            • #89
                              Da, alonso la ferrari.... si masa cui mai scoate masinile in decor atunci ?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #90
                                Hamilton deja a inceput bine sezonu...
                                Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google