Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu stiu daca ati observat...dar sa refacut in mare parte vechea brigada
    deci daca jucati la pariuri sportive...bagati tot pe Shumi si mercedes
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • partial vechea brigada, fara raikonen, coulthard...cred ca si fara fizico.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Parca vad ca mai castiga inca un titlu de campion schumi...asta daca Mercedes va veni cu un motor fiabil sa se poate bata cu cei de la Ferrari.
        Oricum schumi are concurenta mare cu Button,Hamilton...chiar si cu Alonso.

        Comment


        • dintre aia 3 pe care i-ai enumerat in ultimul rand, te rog scoate-l pe primul figurant, ca numa' campion mondial nu e...hamilton da, parca mai merge, dar si ala dupa nici un sezon de formula 1 a scris 3 carti. fir-ar al dracu de schopenhauer, schumacher dupa 7 titluri mondiale n-a scris o carte, mucosul ala nici nu a transpirat bine in scaun cand a inceput sa dea sfaturi. despre cum se pierde un titlu mondial pe ploaie, in malezia, daca nu schimbi gumele la timp
          in schimb button, un pilot "de pluton" si-a demonstrat "valoarea" in momentul cand masina lui n-a mai fost net superioara celorlate monoposturi si a ocupat un binemeritat loc 6-7 la finalul cursei, ala e nivelul lui.
          Last edited by Seba; 24 December 2009, 15:21.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • De ce suntem noi ''in urma'' , suntem noi de vina, sau chiar vechii (nu chiar) piloti au fost cu adevarat piloti sportivi si stiau ce fac...?
            De ce naiba nu mai e spectacol? ok a fost Schumacher, dar mai erau cativa care vad ca n-au fost inlocuiti de succesori pe drept.

            Comment


            • Eh !! sa vedeti voi ce si-o va lua Button de la Ham, de am sa rad si cu @#$%.
              Shumi dupa parerea mea cred ca putea sa revina si de anul trecut la Scuderie dar n-a riscat sa se faca de cacao.
              Acum situatia e alta,il are din nou pe cel mai bun strateg din F1 pe Ross Brawn cu care a castigat 5 din cele 7 titluri si omul care la facut campion pe Button din nimic.
              Cred ca Shumi este capabil din nou sa dezvolte pe tot parcursul sezonului o masina competitiva si probabil in a 2-a parte va si castiga ceva curse.
              oricum e o mare lovitura de marketing revenirea sa.

              Chiar daca l-a inceputul sezonului trecut ma contraziceam aici cu Seba si spuneam ca va castiga Button titlul desi nu-mi placea,acum pronosticul meu merge spre Hamilton !
              Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

              Comment


              • NU e lovitura de marketing, e chiar marketing.
                Schumacher sigurat nu va mai fi in anii lui de glorie, dar va aduce bani foarte multi in buzunaru unora (si ai lui desigur), va face de ras pe multi tineri care se cred campioni, dar nu va mai fi ce a fost el acum cativa ani.

                Comment


                • Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Inca o zi-doua, si incepe "dansul"...anul competitional 2010, Formula1.

                    Comment


                    • sambata-calificari, duminica-cursa. hai ferrari!
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • @Seba iar Ferrari? Iar vrei sa ne plictisim de moarte numai cu ei pe podium?

                        Comment


                        • Asa, asa Seba, GO SF!
                          Si ca sa fac putin pofta si la cei care nu au fost inca pasionati de Regele Sportului Automobilistic, iata Race Calendarul pentru 2010:
                          01. 2010 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX (Sakhir) 12 - 14 Mar
                          02. 2010 FORMULA 1 QANTAS AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne) 26 - 28 Mar
                          03. 2010 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIAN GRAND PRIX (Kuala Lumpur) 02 - 04 Apr
                          04. 2010 FORMULA 1 CHINESE GRAND PRIX (Shanghai) 16 - 18 Apr
                          05. FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPANA TELEFĂ“NICA 2010 (Catalunya) 07 - 09 May
                          06. FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2010 (Monte Carlo) 13 - 16 May
                          07. 2010 FORMULA 1 TURKISH GRAND PRIX (Istanbul) 28 - 30 May
                          08. FORMULA 1 GRAND PRIX DU CANADA 2010 (Montreal) 11 - 13 Jun
                          09. 2010 FORMULA 1 TELEFĂ“NICA GRAND PRIX OF EUROPE (Valencia) 25 - 27 Jun
                          10. 2010 FORMULA 1 SANTANDER BRITISH GRAND PRIX (Silverstone) 09 - 11 Jul
                          11. FORMULA 1 GROSSER PREIS SANTANDER VON DEUTSCHLAND 2010 (Hockenheim) 23 - 25 Jul
                          12. FORMULA 1 MAGYAR NAGYDIJ 2010 (Budapest) 30 Jul - 01 Aug
                          13. 2010 FORMULA 1 BELGIAN GRAND PRIX (Spa-Francorchamps) 27 - 29 Aug
                          14. FORMULA 1 GRAN PREMIO SANTANDER D'ITALIA 2010 (Monza) 10 - 12 Sep
                          15. 2010 FORMULA 1 SINGTEL SINGAPORE GRAND PRIX (Singapore) 24 - 26 Sep
                          16. 2010 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX (Suzuka) 08 - 10 Oct
                          17. 2010 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX (Yeongam) 22 - 24 Oct
                          18. FORMULA 1 GRANDE PREMIO DO BRASIL 2010 (Sao Paulo) 05 - 07 Nov
                          19. 2010 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX (Yas Marina Circuit) 12 - 14 Nov

                          Urmeaza o lista cu echipele si pilotii care participa anul acesta la curse, in ordinea numerotarilor de pe masini:
                          1. Jenson Button McLaren
                          2. Lewis Hamilton McLaren
                          3. Michael Schumacher Mercedes GP
                          4. Nico Rosberg Mercedes GP
                          5. Sebastian Vettel Red Bull
                          6. Mark Webber Red Bull
                          7. Felipe Massa Ferrari
                          8. Fernando Alonso Ferrari
                          9. Rubens Barrichello Williams
                          10. Nico Hulkenberg Williams
                          11. Robert Kubica Renault
                          12. Vitaly Petrov Renault
                          13. din motive de "sanatate" inexistent...
                          14. Adrian Sutil Force India
                          15. Vitantonio Liuzzi Force India
                          16. Sebastien Buemi Toro Rosso
                          17. Jaime Alguersuari Toro Rosso
                          18. Jarno Trulli Lotus
                          19. Heikki Kovalainen Lotus
                          20. Karun Chandhok HRT
                          21. Bruno Senna HRT
                          22. Pedro de la Rosa BMW Sauber
                          23. Kamui Kobayashi BMW Sauber
                          24. Timo Glock Virgin
                          25. Lucas di Grassi Virgin
                          E aglomeratie ca lumea, dar sa speram ca va iesi ceva mishto la curse...
                          Last edited by blacired; 11 March 2010, 13:33. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Go Go Go M. Schumacher
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Eu dupa ce anul trecut am mizat pe BUTTON si a castigat,anul acesta il aleg pe MASSA !
                              Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                              Comment


                              • eu nu l-am suportat pe schumacher la ferrari, dar acum imi doresc sa castige ferrari la constructori si schumacher la piloti, sa le astupe gura la toti fanii hamilton si button
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google