Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai stai un pic Hamilton ce a facut ? a abandonat asta a facut. a incercat sa treaca de alonso si i a luat fata lu weber si a intrat in el.

    Comment


    • Eu nu tin partea lui Hami inca, fiind un Ferrarist inrait, dar cred ca a fost azi cel mai agresiv pilot, Alonso fiind un GENIU cum a tinut spatele cu caucicurile coapte de 50 de ture fata de Hami care avea cauciucuri proaspete, salvind astfel foarte importante puncte pentru echipa. Eu am vazut ca cel care a intrat in Hami a fost Webber, care face "manevre" de astea in ultima vreme destul de des, deci nu-l condamn pe Hami...dealtfel fiecare cu viziunea sa, de aceea e fain sa fii suporter .

      Comment


      • mie mi se pare foarte buna noua regula care au introdus o. o singura oprire la pit si aceea doar pentru schimbare gumelor. benzina de la start trebuie sa ajunga pentru toata cursa.
        m a dezamagit Schumi ca a iesit doar pe 10. sezonul asta ca niciodata tin cu vreo 3 echipe. mercedes ca de e schumi, ferrari ca asta am in sange, si trebuie si cu renault ca na cu asta ma plimb.

        Comment


        • Super show a fost
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Ce-mi plac rezultatele notabile ale lui Shumi )
            sigpic

            Comment


            • Eu zic ca dupa 3 ani de pauza...si o masina destul de slaba....e chiar ok.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • mie imi pare rau de atatea limitari care le tot baga pe gat echipelor. s au dus vremurile cand un 3000 v10 aspirat avea 1000 de cai. sa ne uitam la recordurile inregistrate pe circuite. toate dateaza de acum 2 3 ani poate chiar mai mult. mai au putin si or sa aibe 1.6 16v

                Comment


                • "...mai au putin si or sa aibe 1.6..." : asta e interesul, marx, si viitorul automobilistic, motoare mici cu puteri stoarse la maxim!
                  De Shumi numai bune sau nimic se poate spune, dupa atita pauza de F1, inca mai da lectii pe pista la "tineretul" prezentului. Pacat ca nu e "rosu" masina 'cee' care conduce...

                  Comment


                  • Eu ma multumeam daca conducea si un 'Redbull'
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • aham, si visa Mertzanu' dupa el turbat...

                      Comment


                      • intr un an doi oricum vor stoarce din 2800 (parca atat au acum nu ?) tot 1000 cai si vor aparea alte limitari de cilindree si tot asa in 5 6 ani uite cum din 2000 cmc se vor scoate 1000 caluti cabrati. sasiul devine de la an la an mai performant pentru ca nu i se impun limitari.

                        Comment


                        • Sa nu uitati, iubitorii F1, ca in veekend e Marele Premiu al Malaisiei ...Kuala Lumpur...poate pe linga miel, savurati si un race !

                          Comment


                          • Sa vedem cine-l mai opreste duminica pe Hamilton

                            Comment


                            • Simbata ploaia

                              Comment


                              • Duminica n-a fost ploaie in Sepang, dar acolo era inca Vettel, Webber, Rosberg, Kubica si Sutil , inaintea lui Hami , scuze dar nu sunt fan McLaren si nici Mercedes ...In schimb jos palaria fata de Alonso , care, pe linga tactica naspa al echipei azi, a tinut pas cu cei din fata, si bravo Massa pentru depasirea lui Button , importante-s punctele obtinute...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google