Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai sa-l ia barichello, nu "impresarul" (adica fite, figuri si impresii sub freza) de button...o fi englez, din patria fobalului si a motorsportului, dar nu are valoare de campion mondial. parerea mea...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Dupa atitea ani pe postul doi(ma refer la anii cind a fost coechipierul lui Schumi) ar merita si el un titlu mondial. Diferenta de puncte intre el si 'impresarul' englez este 14 puncte, deci mai are sanse. Eu cred ca daca cistiga titlul Barichelo va iesi in pensie.....
      Da' de BOMBA jr.Piquet-Renault-Briattore ce ziceti cum va influenta Formula1?
      Last edited by blacired; 18 September 2009, 16:36.

      Comment


      • Nici de roadshow-ul Renault in Bucuresti nu ziceti nimic? Sau nu a vazut nimeni? Eu stau prea departe sa-l fi vazut.....

        Comment


        • de roadshow-ul din buc...ce sa zicem, daca n-am fost acolo? sa zica aia care au fost...
          cat despre scandalul lu pichet al mic, cred ca rezultatele lui nu-l pun intr-o lumina buna atunci cand face afirmatii din astea...asa ca o sa se dezumfle balonul in curand si or sa reintre toate in "normal". cred...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Roadshow-ul nu a aratat deloc bine la televizor, era unu' care tot facea din mana de parca era alonso sau shumacher si nimeni nu stia cine e si mai era o masina care facea liniutze - asa ca am schimbat canalul probabil la fata locului a fost altceva... sunetul motoarelor, senzatia de viteza...

            Comment


            • numa' meganu' 3 cu tractiune spate face toti banii...iar ala se vedea bine la teveu
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Deci am vazut bine . Intrebam pe toata lumea "Megane-ul era cu tractiune pe spate?". Si nimeni nu vazuse nimic. Merci Seba .
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • da, e masina de cupa megane. exista si asa ceva...2litrii, 280 de cai, parca.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Jensen Button este CAMPION MONDIAL la Formula1 pe 2009 !
                    Echipa Brawn a cistigat si el titlul respectiv la constructori !
                    Felicitari !

                    Comment


                    • O intrebare, dupa ce am citit si revenirea lui Shumacher la cursele F1. Voua va mai place sa urmariti F1 acum ? Ca spectacol ma refer. Spunea cineva acum cativa ani ca singurul spectacol pe pista e cand cineva face accident iar de depasiri nici vorba ci doat tatonari pana cand celui din fata ii pica masina sau intra la boxe. Practic pilotul conduce si ia decizii 50% din timp, restul i se dicteaza de la boxe : nu o forta e bun si locul asta, iti punem benzina mai putina, vezi sa nu intre cel din fata la boxe inaintea ta ca pierzi locul, s.a.m.d. Sper ca ma intelegeti si mie imi place sa ma uit dar cand vad ca jumatate de cursa se pastreaza aceleasi 2 pozitii fruntase, nu mai are niciun rost sa te mai uiti pana la final (mai ales daca au trecut si pe la boxe). Nu mai e spectacolul indemanarii pilotilor de atunci cand nu erau comunicatii radio intre boxa si pilot. Eu asa vad.

                      Comment


                      • Odata cu revenirea lui schumi de la anul cred ca multa lume va incepe din nou sa se uite la Formula 1,asa cum era in ani trecuti.

                        Comment


                        • poti fii sigur de asta
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Nu ma asteptam sa semneze un nou contract cu cei de la Mercedes, credeam ca revine tot cu Ferrari...ciudat.

                            Comment


                            • nu e ciudat...cu ei a inceput..cu ei trebuia sa termine.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • au alonso, massa si vettel cu cine sa se bata acum, ca se intoarec schumi. si cu ocazia asta ii vedem si adevarata valoare a lui button. adica aia aproape de media pilotilor...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google