Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PCH View Post
    Cand saream eu, atentie, PE STADION la performantele si reusitele echipei voi va incaltati cu stangu in dreptu! )
    Pai in '83 ati avut cea mai mare reusita ! Asta daca te referi strict la performantele echipei pe care cu atata patima o sustii !

    Vezi ca Danciu-Gol v-a gaurit de mai multe ori poarta cand juca la noi, decat invers !
    Nu te supara, este doar statistica !
    Last edited by Ampt; 4 September 2011, 16:56. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Cunosc in detaliu statistica golurilor marcate de Danciu! Golul pe ghencea, cand ati inaugurat de paste tabela....foarfeca aia a sters tot!
      Dinamo a facut performanta europeana nu doar in 1983....noi nu traim ca voi dintr-un singur an!

      semifinalista a Cupei Campionilor Europeni in editia 1984/1985 (FC Dinamo - FC Liverpool: 0 - 1, 1 - 2)

      Vad ca varsta de la profil iti da dreptul sa recunosti faptul ca Steaua a avut un oarecare noroc in 1986 cand echipele care contau in fotbalul european (cele din anglia, exact una care a oprit Dinamo in drumul spre finala si poate castigarea cupei campionilor din 85) erau suspendate....am incredere ca poti recunoaste asta. Oricum nu conteaza, fotbalul se joaca pe teren, 90 de minute, in PREZENT, iar prezentul este cam nasol atat pentru noi cat si pentru voi! Si ca sa vezi care echipa este mai buna....le pui sa joace direct...si Dinamo domina steaua....nu te supara, o spune statistica!

      Comment


      • Stiam ca exact asta o sa raspunzi (palmares direct Steaua-Dinamo)asa ca aveam raspunsul deja pregatit : la capitolul trofee, campionate si cupe, cine sta mai bine ? Raspunsul cred ca il stii pe dinafara, nu te supara, o spune statistica !
        P.S Despre echipele englezesti, recunosc ca am avut noroc ca nu le-am prins in CCE ! Dar sa stii, ca intotdeauna norocul norocul tine cu cei puternici !

        Comment


        • hahahahahaha....asa o fi! Referitor la cupele si campionatele castigate de steaua....mai bine nu spuneai! sunt castigate cum?? cu meciuri prelungite pana in minutul 127 sa castige steaua la bihor? cu valize, brichete si sacosi de bani? decat asa....mai bine deloc!

          Comment


          • [QUOTE=PCH;1049427]Cunosc in detaliu statistica golurilor marcate de Danciu! Golul pe ghencea, cand ati inaugurat de paste tabela....foarfeca aia a sters tot!
            Dinamo a facut performanta europeana nu doar in 1983....noi nu traim ca voi dintr-un singur an!

            semifinalista a Cupei Campionilor Europeni in editia 1984/1985 (FC Dinamo - FC Liverpool: 0 - 1, 1 - 2)
            QUOTE]
            Vezi ca te corectez, era editia 1983-1984 !

            Comment


            • Informatia este si pe site-ul oficial al ligii profesioniste de fotbal! :| cu toate astea inclin sa cred ca ai dreptate...in 84 au jucat cu liverpool!

              Comment


              • Meciul ala la Bihor s-a prelungit ca se ne pastram invincibilitatea, ca oricum aveam vreo 10 puncte avans in campionat !

                Comment


                • hahhahahahahahaha...stiu, cunosc, am auzit de "invincibilitatea" asta a stelei inainte de 89!

                  Comment


                  • in anii 80 si steaua si dinamo aveau echipe puternice ...diferenta este ca dinamo aproape a castigat ...ceva...in timp se steaua i a pus in genunchi pe toti...
                    Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                    prost.

                    Comment


                    • sa vedem ce o sa joace steaua fara banel
                      sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                      Comment


                      • aplaudici auzi ))) buna asta

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          Meciul ala la Bihor s-a prelungit ca se ne pastram invincibilitatea, ca oricum aveam vreo 10 puncte avans in campionat !
                          Pe atunci eram aşa de mic, dar pot să spun că am fost la meci cu tatăl meu, stadionul era plin, iar arbitrii de o nesimţire grosolană. Se înjura la greu, dar până la sfârşit Steaua a câştigat cu nişte goluri acordate absolut gratuit. Pe atunci pot să mă mândresc că doar jocurile de culise au făcut ca bihorul să nu joace în cupe. Ce echipă am avut şi eu odată ..... cîţi jucători am dat la naţională şi la echipele din Bucureşti .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=gQamnsFUNos

                          Dar asta chiar nu o pot uita
                          http://www.youtube.com/watch?v=nm5rn...eature=related
                          Last edited by Gozmin; 4 September 2011, 22:48.
                          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                          sigpic

                          Comment


                          • Indiscutabil, Bihorul merita sa castige !
                            Atunci, s-a facut o mare nedreptate !

                            Comment


                            • Originally posted by PCH View Post
                              hahahahahaha....asa o fi! Referitor la cupele si campionatele castigate de steaua....mai bine nu spuneai! sunt castigate cum?? cu meciuri prelungite pana in minutul 127 sa castige steaua la bihor? cu valize, brichete si sacosi de bani? decat asa....mai bine deloc!
                              Hai sa dam un exemplu mai recent FC ARGES - U CLUJ....unde muc cel mic a ordonat ca echipa din cluj sa intre in A...si asa sa intamplat....
                              Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                              prost.

                              Comment


                              • Ce dreacu sa le mai exemplifici ca ei tot sunt cei mai buni, cei mai curati, frumosi, fitosi, carismatici .

                                Ia uite ca o mica idee asa ....


                                Urmatoarea echipa romana din clasamentul IFFHS, dupa Steaua, este Dinamo, in urcare 12 pozitii pana pe locul 160, cu 99,5 puncte, la egalitate cu Zesco United FC (Zambia).
                                9! 9! 9!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google