Intalnire Nationala Nr. 4 La Sibiu in 25-26 iulie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    am o intrebare...de ce nu putem face ceva de genul, sa vina toata lumea cu corturi, gratare, familie, catel, purcel...in valea aurie pe iarba e loc pentru peste 100 de masini si intre ele corturi etc, un fel ce camping. Vara e cald si frumos, iar intr-o zi calduroasa e racoare din cauza padurii, se poate ramane peste noapte, si sa se plece a doua zi. Putem vorbi si cu politia comunitara, sa le zicem ca va fi putina galagie peste noapte, ca oricum suntem in camp, departe de cladiri locuite, dar sa nu ne faca probleme...
    Decat sa mergem la un restaurant, sa stam la mese inghesuiti, sa nu putem vorbi unu cu altul decat la plecare sau venire prin parcare...mai frumos asa...
    mi-a venit ideea de la MCV club din olanda, aia asa fac, si e mai distractiv asa la iarba verde. noi vorbim de masini, familiile se bucura de iarba verde, gratare, bedminton, fotbal pe iarba sau pe terenul ala amenajat de langa, va fi ca o iesire la iarba verde, comoda si ca in familie.
    Life is short...play more!
    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

    Comment


    • #77
      Si seara foc de tabara cu multe povesti ;)
      Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

      Comment


      • #78
        Intre Cartisoara si Balea Cascada, sunt o gramada de locuri excelente pentru camping, gratar, iarba verde etc. Eu as opta pentru o pensiune, dar sunt dotat si cu cort.
        Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

        Comment


        • #79
          io cred ca mai degraba ar merge faza cu campingul la sibiu...vin oamenii din toata tara, si sa mai mearga si altundeva, ar fi prea de tot, si daca se face la sibiu, asa votandu-se, cred ca in sibiu sa ramana si inca ceva, am fi in oras, fast fooduri, restaurante, orice va fi la indemana. oamenii pot bea si ei seara la umbra corturilor o bericica, pentru ca ar ramane peste noapte si ar pleca odihniti a doua zi cand se trezesc si vor sa plece....
          hais a dam idei ca lumea sa aiba de unde sa aleaga si apoi sa se decida unde mergem si pentru cate zile
          Life is short...play more!
          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

          Comment


          • #80
            Unii venim de la cateva sute de km, vrem un pat moale in care sa ne odihnim, un dus.. Nu-s eu vreun mofturos, dar eu vin cu prietena mea .. si ea nu ar vrea in cort.

            Comment


            • #81
              Corect, gasim o pensiune si poate ceva locuri si de cort cine doreste.
              Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

              Comment


              • #82
                Posibilitati sunt o gramada, dar mai intai sa se aleaga data, iar apoi va oferim mai multe variante dintre care o sa alegeti, in ideea ca vom impaca si capra (cortul) si varza (cazarea la hotel/motel)
                aham......Restul e LOGAN


                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                Comment


                • #83
                  Da si mie mi se pare mai ok.. o pensiune sau ceva.. dupa un drum lung... obositor.. nu ai chef de cort.. un dush.. si un gratar.. etc.. un foc se pot face.. inainte.. de somn dar cu cortul ii cam aiurea..
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • #84
                    pensiune si pentru mine
                    cortul suna bine, dar nu pentru aceasta intalnire
                    Last edited by bubu_vasile; 15 February 2009, 21:03. Reason: Automerged Doublepost
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • #85
                      Pensiune si ptr mine nu am cort
                      Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                      Comment


                      • #86
                        Pai, dupa ce stabilim data, sa stabilim si lista, sa vedem cine sta pt mai mult de-o zi, si din ei, cine vine cu cortul. Poate gasim chiar o pensiune cu camping. Apoi, sa ne hotaram cum facem cu rezervarile si cu mesele. Si daca ne hotaram sa facem gratar, foc de tabara, alea-alea, sa vorbim si cu "autoritatile", sa nu avem probleme. Eu zic ca e super ca s-a ales un oras unde avem deja un club - o sa fie mult mai simplu cu organizarea. Mai ales ca dl. Valeriu, organizatorul local, (si nu numai el) este un loganist devotat...
                        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                        Comment


                        • #87
                          Sa faca cineva poll -ul cu data propusa de intalnire!
                          aham......Restul e LOGAN


                          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                          Comment


                          • #88
                            Pensiuni cu camping ar fi in zona Gura Raului dar nu stiu cat de mare este spatiul , in functie de cate masini si persoane vin ar trebui sa ne informam , ar mai fi zona Curmatura unde sunt cateva pensiuni/vile si spatiu de camping free. Ca locatie zona Gura Raului este mai departe de oras si drumul mai nasol in schimb zona Curmatura este mai ok, eventual o sa postam niste poze in timp sa va faceti toti o idee si vedem parerile la fiecare. Prima data cum zice si colegul meu Sibianul sa se voteze perioada, iar dupaia o sa ne ocupam noi, bastinasii de pregatiri
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Unde-i drumul nasol la Gura Raului colega?
                              Stati sa se hotarasca data, cine vine, si apoi o sa cautam si loc de cazare!
                              Degeaba vorbim acum de cazare, cand noi nu stim cand este, cati participanti cu nevoie de cazare or sa fie!
                              Toate la timpul lor!
                              Parerea mea!
                              aham......Restul e LOGAN


                              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                              Comment


                              • #90
                                Deci pentru cazare daca vreti recomand aceasta pensiune minunata la Gura Raului, curte imensa, loc sufficient, parcare, raul trece prin curte restul vedeti voi pe site
                                http://www.turistinfo.ro/gura_raului...auri-c571.html sau
                                Last edited by cristivsb; 24 February 2009, 00:14. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google