Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • auzi ma, nu am vazut nimic mai spectaculos in pozele astea decat ala de si-a rupt roata la subaru

    sa ai o vacanta linistita dani, sa te intorci cu bine, ca noi tot aici vom fi
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Da, tot la VSS 3 vom fi! ... Glumesc. Pana la urma distreaza-te, ca vor mai fii si alte ocazii.

      BuBu ce poze vede? Iar mi-am tras banare speciala si nu vad poze cu Subaru?

      Comment


      • tu o sa ai in curand banare cu albastru pe la ochi de nu stai cuminte

        dani, muta masina de acolo ca fac pescarusii kk pe ea
        oricum, puteai sa ne iei si pe noi cu tine, sau cel putin pe mine ca incapeam in "spate" la maty ... in rest, faine pozele. te-ai si "dat" in roata sau doar ai pozat ?
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • SI io cand ziceam ca-i rau BuBu, nu ma credea nimeni ...
          Bine, rau putin zis. Ca daca se afla ce legaturi are cu Mafia LCA ...

          Comment


          • Doar am pozat. Si oricum nu aveai loc in Maty ca asa plini de bagaje am fost ca abia vedeam in spate. Se pare ca ai mei nu cunosc notiunea de "doar bagaje esentiale"

            Later edit: Din pacate am prins vreme destul de urata. Aici ploua destul de tare iar sus la 1800 de metri sunt doar 6 grade si un vant care aproape te ia pe sus. Am urcat cu telecabina, am stat 5 minute dupa care am coborat inapoi ca nu mai puteam de frig si vant.
            sigpic

            Comment


            • In sfarsit vreme mai frumoasa aici. Am facut si cateva poze sus pe munte. Aer curat, liniste care e sparta doar de croncanitul corbilor si de sunetul talangilor vacilor. La urcare, din telecabina am vazut o caprioara dar nu am reusit sa o pozez.

              Mai ca as vrea sa ma mut aici daca as avea posibilitatea...
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Se apropie cu repeziciune sfarsitul excursiei. Miercuri dimineata la prima ora ridicam ancora si seara candva dupa ora 23 sper sa fim in Arad daca totul merge bine.

                Astazi am facut sporturi extreme: downhill cu MTB-ul de la cota 1840m pana la baza (1000m). Nici acuma nu imi simt ca lumea palmele din cauza fortei cu care trebuia sa tin ghidonul si sa franez in acelasi timp, sa nu zic ce dureri am in zonele mai sensibile de la pietre si denivelarile de pe traseu. Senzatia de a cobori pe un drum de piatra, plin de serpentine cu 50-60 km/h e de nedescris. Cand am ajuns jos franele erau asa incinse ca nu puteai pune mana pe ele. Ar fi interesant de facut traseul cu masina...

                Later edit: alte poze de pe drum...
                Attached Files
                Last edited by MAVERICK_SS; 9 August 2010, 19:52.
                sigpic

                Comment


                • Si o poza de la mare cu juniorul.
                  Aici la Mangalia e caldura .... mare iar apa e destul de caldicica. Asa ca stam mai mult la umbra daca putem.
                  Attached Files

                  Comment


                  • seamana pe nasu'su
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Adica cum ?
                      fara linkuri externe

                      Comment


                      • Chiar asa. Adica cum ?

                        Comment


                        • la obraji
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • salutari. dupa cum am discutat cu unii m-am interesat de conditii si costuri pentru iesirea de care discutasem. uite "rezultatul":
                            1. Costuri: cabana cu 3 camere - pret per camera (cu 2 locuri) 30 RON / casuta cu 4 paturi 50 RON
                            Mancare, bautura, altele le aducem de acasa. Distanta pana acolo este de 110 km.
                            2. Imprejurimi: cabana si casutele sunt situate "in coasta padurii" langa ele fiind si 2-3 belti pentru pescuit. De asemenea se mai poate vizita o mini-cascada (are doar vreo 5 metri), se pot face plimbari prin paduri si/sau dealuri, sau pentru doritorii de alte senzatii se poate merge 4 km pentru o baie in Cris.

                            Deplasarea e propusa a se face pe 2 zile, de sambata pana duminica (este vorba de weekendul celalalt 28-29 august) dar trebuie sa dam un raspuns pana cel tarziu luni daca mergem si cati mergem.
                            Eu o sa merg sa incerc sa fac poze in weekendul asta, dar pot sa va spun ca peisajul este foarte frumos, zona e destul de linistita, iar cheful de sambata seara unul cum vreti: monstru sau mai linistit
                            Se pot face gratare daca sunt doritori sau mancare la ceaun.
                            Deci toti cei care doresc sa vina sa imi de-a un telefon, un PM sau efectiv sa scrie aici.

                            Lista momentana:
                            1. bubu + sotie + copii
                            2. shaloo + sotie
                            3.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • Interesant, chiar tentant. Daca am sti mai exact unde, ar fi super. Dar indiferent unde va fi, sunt amator.
                              Lista momentana:
                              1. bubu + sotie + copii
                              2. shaloo + sotie
                              3.Rouge de Feu + Teo (daca nu intervine nimic)
                              sigpic

                              Comment


                              • locatia este langa gurahont, undeva pe vale intre comuna brazii si satul secas
                                pentru cei cu goagle earth cautati "brazii, romania" si va da coordonatele 46°14'27.23"N 22°20'5.00"E

                                PS aveti si cateva poze facute de mine acum cativa ani
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google