Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe cei interesati de felix o sa ii rog ca in maxim o saptamana sa se hotarasca daca merg de vineri sau de sambata si bineinteles daca merg
    pana acum mi-au confirmat urmatorii:
    1. subsemnatul - 1 zi de sambata/duminica
    2. miki - 1 zi de sambata/duminica
    3. bogdan - nu stie inca de cand
    4. doru - idem
    5. maverick - idem
    6. lau - idem
    7. vlad - posibil
    8. lili + gaby - posibil

    daca am uitat pe careva scuze si il astept "pe lista". de asemenea ii rog pe restul sa se hotarasca in privinta zilelor de cazare ca sa putem rezerva locurile. de asemenea o sa trebuiasca sa dam un avans de 40 ron de caciula.
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • vad ca nimeni nu mai stie nimic
      va las sa va mai ganditi si saptamana viitoare o sa fiu "calare" pe voi.

      In alta ordine de idei va propun pentru luna aprilie urmatoarele excursii:

      1. o vizita la Macea la gradina botanica - durata 3-4 ore
      2. o vizita la gaby in gradina. si de data asta vorbesc serios ca va fi in gradina deoarece in curte si-a replantat acum gazon si este exclus calcatul pe el. deci actiunea va fi in gradina cu continuare pe terasa.

      Bineinteles ca avand in vedere ca in weekendul 3-4 sunt sarbatorile pascale iar la o saptamana sunt asa numitele "paste a mortilor" cred ca primele 2 weekenduri din luna cad. Ramane atunci sa stabilim (in functie si de vreme) weekendurile 17-18, 24-25 si bineinteles cunoscutul 1-2 mai.

      Pentru luna Mai avem deja iesirea de la Felix si nu cred ca e cazul sa ne mai agitam si pentru altceva. Astept propuneri si idei eventual pentru iunie.

      In iulie sunt Raliul Sibiului care prin prezenta unor campioni mondiali se anunta o chestiune interesanta si e si nationala de la Sibiu-Agnita (undeva in zona respectiva) deci probabil ca si luna iulie este ocupata. Totusi aici putem sa ne "jucam" putin cu evenimentele si sa mergem la unul dintre ele si sa combinam cu excursii in zona: Fagaras - Paltinis - Sighisoara.

      Astept de la voi confirmari, pareri, solutii ... toate obiective. Nu incepeti sa visati ca nu e cazul ... e criza !
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • La Macea vreau si eu, dar ideea mea ar fi pentru o zi de duminca (de regula sambetele lucrez pana la 12.00).
        Deci, un up de la mine pentru Macea, dupa Pasti.
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment


        • pai in principiu, avand in vedere ca unii au program si de pastele mortilor (weekendul 10-11) ne-am vorbit sa ramana deplasarea DUMINICA 18 APRILIE. Sper doar sa mai prindem ceva pomi infloriti ca dupa cum ati vazut au cam dat toti in floare ... si sa fie vreme buna.

          1. bubu
          2. ALY_N
          3.
          Last edited by bubu_vasile; 1 April 2010, 08:55.
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • 1. bubu
            2. ALY_N
            3. JREwing + nevasta
            4. Vlad Ioan + nevasta

            Comment


            • Doresc sa vin si eu. Din pacate duminica de la ora 14, trebuie sa fiu undeva cu familia, asa ca daca o sa fie lumea de acord sa plecam din Arad cam de la ora 10 dimineata, ca pe ora 13.20 sa pot pleca din Macea spre Arad, o sa pot sa vin si eu, daca nu, n-o sa pot veni.
              Inca ceva. Daca printre colegi sunt care nu pot veni cu masina lor am locuri disponibile pentru ei.
              Asa ca lista:

              1. bubu
              2. ALY_N
              3. JREwing + nevasta
              4. Vlad Ioan + nevasta
              5. Rouge de Feu + Teo (daca se hotareste sa plecam de la ora 10 dimineata).
              sigpic

              Comment


              • 1. bubu + simo
                2. ALY_N + dana
                3. JREwing + nevasta
                4. Vlad Ioan + nevasta
                5. Rouge de Feu + Teo (daca se hotareste sa plecam de la ora 10 dimineata).
                6. Shaloo + Mona

                LE by bubu: daca tot vreti sa fie trecute sotiile (prietenele)
                Last edited by bubu_vasile; 12 April 2010, 08:53.
                fara linkuri externe

                Comment


                • Eu propun dupa ora 16.00
                  sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                  Comment


                  • Am reusit sa mut treaba pe sambata, asa ca duminica, o sa pot veni de la orice ora, cum hotareste majoritatea.
                    sigpic

                    Comment


                    • deci ... sa ne intelegem: plecarea va fi cel devreme la 10.30 pentru ca si cei care vin din timisoara, sau cei care au copii () sau cei care vor sa doarma mai mult, sa poata sa se incadreze in timp. Plecarea va fi cel mai tarziu la 11.30 pentru ca sa putem sa mergem linistiti, sa ne plimbam cat vrem, sa nu fim constransi de factorul timp si lumina. Eu am zis de la inceput treaba cu sticla de apa si sandwich-urile ... nu am glumit. Si de asemenea vi-am precizat cam in cat timp se face "traseul". E vorba de o excursie, deci asta implica o eventuala amanare cu 1 ora sau 2 a mesei de amiaza la unii sau chiar saritul peste aceasta la altii. de asemenea cei care au ceva program sau vor sa ajunga cat mai repede acasa o pot face. Plecarea ar fi frumos sa fie impreuna, dar venirea inapoi o sa se faca la fiecare cum se poate.
                      deci linistiti-va copii si hai ca aveti lucruri mai bune de facut.
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • @bubu_vasile: Salutare, Arthur. Vad ca nu a mai aparut nimic nou, asa ca te rog sa-mi spui locul de intalnire (ai spus ca se pleaca grupat; eu nu stiu unde va intalniti voi...) si ora (eu, duminica la 10.00 merg la test drive cu Dusterul, deci in Arad ajungem cel mai probabil in jur de 11.00 - 11.15, functie de trafic). Din LC Timisoara se pare ca sunt singur (cel putin pana acum).
                        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                        Comment


                        • atunci intalnirea pentru plecare propun sa o facem Duminica la 11.30 pe 6 Vanatori in parcarea vechii autogari (cei din arad stiu unde e). Ca sa iti dai tu seama unde vine: vii de la gara spre UTA pe Vlaicu si la semafoarele de dupa ATRIUM MALL (ala de s-a deschis acum langa gara) faci dreapta (practic ocolesti cladirea mall-ului). Imediat ce ai intrat pe strada o sa vezi o mica parcare pe dreapta. Acolo opresti. Daca mai e ceva ne auzim la un telefon.
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Super frumoasa ziua, de la intalnire, pana la despartire. Atmosfera a fost foarte destinsa, iar vremea buna a contribuit din plin la aceasta.
                            Multumiri colegilor din LC Arad pentru primire.
                            Felicitari ca sunteti uniti.
                            Astept sa facem schimb de poze in zilele urmatoare.
                            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                            Comment


                            • Nu prea mi-a mers bine net-ul si abia azi am reusit sa incarc pozele de la Macea. Sper sa mearga. Toate cele bune.

                              sigpic

                              Comment


                              • Super faine pozele multumiri @JREwing si @Rouge de Feu pentru ele, azi sper sa le pun si eu; mai asteptam donatori

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google