Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • la ultimii doi capul le-a ajuns, dar burta ...
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Daca eu am burta, atunci ce mai zici de asta?? (Hopa! ia uite-l pe Doru'... sau nu cred ca e el)
      Attached Files
      sigpic

      207 noir obsidien

      Comment


      • de ce ai vrut sa furi sabia la saracul om?
        sigpic

        Comment


        • de invidie ca are burta putin mai mare
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • salutare,

            in acest week se organizeaza Festivalul anual pe valea Tacaselelor (la vreo 10 Km de Gurahont), cazare la cort, festivitati, aer curat etc. etc..

            cine este interesat ne intalnim acolo.

            eu plec de vineri dupamasa incolo (la bunici) si sambata la prima ora merg sa instalez cortul.

            cine doreste sa vina, va stau la dispozitie cu info.

            numai bine.

            Comment


            • Polo: eu in weekendul asta sunt la secas (langa gurahont) asa ca sunt mari sanse sa fug pana acolo.
              numarul meu de tel: 0741020406.
              da-mi pe PM numarul tau sau aici daca nu il tii secret
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Bubu: numarul meu este 0744.644.651, nu stiu cat semnal vom avea pe acolo, dar incercam

                Comment


                • dupa cum se prefigureaza lucrurile, cel mai probabil voi ajunge pe acolo duminica pe la amiaza daca reusesc. sambata exclus.
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • cateva poze din budapesta.
                    si daca va intrebati ce cauta calul ala aici este ca sa va demonstrez ca si la asta ii batem pe unguri: calul lui mihai viteazu din targu mures are boasele mai mari ca sa nu mai vorbim si de altceva

                    in alta ordine de idei ar trebui sa incepem sa ne gandim la iesirea din Retezat. O facem sau nu ?
                    Attached Files
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • suuuper tari pozele.....
                      se pare ca va-ti distrat de minune

                      Comment


                      • mai ales eu ca am stat acasa

                        mare VOT MARE ... daca tot m-am contrazis cu sorin asa cum numai noi stim sa o facem supunem la vot (de fapt la discutii) urmatoarele propuneri: Padis si Retezat.
                        Intrebarea, marea dilema sau cum vreti sa ii spuneti este: sa facem Padisul in 2 zile sau Retezatul.
                        Eu spuneam sa facem Padisul in doua zile, in una sa facem traseul mare cu cetatile ponorului, poiana florilor, izbucul galbenei, ghetarul focul viu, belvedere, etc ... (traseu de 9 ore de mers normal), iar in cealalta zi sa facem cetatile radesei cu urcarea eventual pana sus pe creasta de unde vezi o gramada din zona (5 ore). Si Retezatul intr-o zi.
                        Sorin spunea sa mergem in Padis pentru o zi si sa mergem doar la cetatile ponorului si sa facem Retezatul in doua zile.

                        Ce pareri aveti ? Bineinteles cei care vor sa vina si ii tin balamalele, pentru ca in excursiile astea indiferent in cate zile sau cum se vor face, e rost de umblat mult si diferente de nivel destul de mari. Deci ...
                        Last edited by bubu_vasile; 17 June 2009, 23:36.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • Eu propun si Padis si Retezat... in Padis se poate merge de pe acum, in Retezat merita prin iulie sau august. In functie de fondurile disponibile, se pot organiza ambele. In Padis insa am o obiectie la traseul de 9 ore... se poate scurta prin realizarea doar a traseului Cetatile Ponorului cu balcoanele belvedere, la Cheile Galbenei si la focul viu se ajunge cu masina foarte usor (in apropiere) si pot fi cuprinse in aceeasi zi... dar astea sunt doar detalii. Sa vedem lista ferma (fara razgandeni) si apoi hotaram daca va fi de 1 sau 2 zile.
                          sigpic

                          207 noir obsidien

                          Comment


                          • corect, dar eu tot nu ma las
                            la focul viu is curios cum poti ajunge cu masina ca e in varf de "deal" si chiar e o portiune dificila si pe jos daca te referi ca e aproape de sosea, iti dau dreptate ca e la maxim 1 ceas de mers normal, dar daca te tot duci cu masina la fiecare obiectiv ii aiurea ...
                            iar traseul ala cu galbena nu ajunge pana la drumul ala pe unde ai fost tu de ai pozat "groapa" galbenei. Traseul se opreste dupa izbucul galbenei si o coteste spre poiana florilor (daca imi mai amintesc eu bine-oricum nu ajunge pana dincolo la sosea).
                            dar intradevar, as vrea sa vad cine are tupeu sa se bage la excursiile astea.
                            si indiferent pe care dintre ele o sa le alegem de 2 zile (poate pe amandoua pana la urma) eu ma ofer sa iau impreuna cu tine un cort. Daca tot am mers de atatea ori impreuna prin tot felul de locuri si ma bucur ca o facem in continuare chiar daca nu mai lucram impreuna, ar fi cred timpul sa ne luam un cort. Personal am 2 izoprene si 2 saci de dormit (trebuie sa ii caut pe unde sunt) pe care i-am folosit cand mai mergeam cu simo. Asa ca ne mai trebuie cort si eventual o chestiune din aia de incalzit apa sau ceva sa ne facem ceai. O sa incep sa studiez oferte.
                            Nah ca am dat-o un pic in offtopic.
                            LE: ar fi bine sa stabilim iesirile din Padis si Retezat macar cu o saptamana inainte atat pentru a nu ne face alt program cat si ca sa anuntam si alti doritori (a se citi cluburi) din alte zone de intentiile noastre. Spre exemplu in retezat s-ar putea sa vrea sa vina si hunedoreni.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • Aia e groapa Ruginoasa si e in Arieseni... tot aproape (vreo 5-6 km) sunt si Galbenele, langa care ajungi cu masina, si tot de acolo ajungi in poiana florilor in 10-15 min.
                              Despre cort... mai vorbim in privat. (haoleu ne luham fah cort?)
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • haoleu ... da io nu vreu cu masina. vreau sa "circul" pe jos daca tot merg al munte. si nu ar trebui sa te plangi de asta :p
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google