Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    discutam sambata subiectul Felix (nu motanul) ... numai sa nu uitam
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • #62
      Eu am sa vin numai duminica .
      sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

      Comment


      • #63
        Pana la urma cum ramane cu iesirea la Soimos de sambata ??

        Era vorba ca facem un mic gratar cu slanina, eventual mici.

        Sa incercam sa stabilim fiecare ce aduce de acasa (lemne,gratar,slanina) si ce se va cumpara de la magazin.

        Eu vin cu toporisca pentru taiat lemne si eventual cu niste lemne pentru gratar, daca gasesc prin pivnita ceva OK, plus un bidon de 5L de apa.
        sigpic

        Comment


        • #64
          maine o sa mai tastez si eu ceva ca acum pic sub birou de somn. am lucrat pana amu si nu mai am chef de nimic... nite all
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • #65
            Hai sa dam drumul la lista, sa vedem mai intai cine vine la Cetate si cine ce aduce.
            Necesar:
            - slana, clisa sau slanina ____ @marius_g ?
            - ceapa rosie _____________ @bubu_vasile
            - folie prntru ceapa ________ @
            - lemne __________________ @sorinj & MAVERICK_SS
            - toporisca _______________ @MAVERICK_SS
            - cutit ___________________ @
            - bricheta sau chibrituri _____ @
            - paine ___________________ fiecare?? sau se cumpara sambata
            - scucuri cu multe euri ______ @
            - apa ____________________ @MAVERICK_SS vreo 5 litri
            - ...?
            sigpic

            207 noir obsidien

            Comment


            • #66
              - folie pentru ceapa ________ @bubu_vasile
              - hartie aprins focul ________ @bubu_vasile
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #67
                Din pacate nu o sa pot merge sus la cetate, ca am genunchiul calamitat, dar la intalnire o sa pot veni, sa stabiliti ora.
                sigpic

                Comment


                • #68
                  -clisa(slana) aduc eu,bricheta,gratar daca este nevoie (sa ma anuntati),tarie pt.copiloti si va mai ganditi voi ce trebuie dar sa m-a anuntati telefonic.

                  Comment


                  • #69
                    lista cu participantii:
                    1. bubu_vasile
                    2. sorinj
                    3. maverick
                    4. marius_g
                    5. shaloo (daca nu s-a razgandit)
                    6. lau ???
                    7. ......
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • #70
                      Si eu vin dar sa spuneti ce trebuie adus.
                      fara linkuri externe

                      Comment


                      • #71
                        ultima suta de metrii ... lista de "cumparaturi" este mai sus ...
                        cutit sa aduca cineva (ceva care taie bine, eventual unul din ala de vanatoare daca aveti)
                        si chibrite si bricheta.
                        paine si citro cumparam cand plecam. ar trebui sa oprim altundeva decat in selgros ca sa dureze mai putin, dar vorbim maine.
                        in rest, nimic deosebit. Poate ar trebui sa mai aducem 5 litri de apa pentru spalat pe maini, stins focul, diverse.

                        s-a putea sa vin cu fiu-meu maine. mai vad. daca mai aveti idei, ne mai auzim la telefon. mi-am dat seama ca nu am numerele de telefoane a lui shaloo si lau.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #72
                          0746199287
                          fara linkuri externe

                          Comment


                          • #73
                            Eu o sa fiu absent maine. Sarbatoresc pe finutu` care implineste 1 anisor.
                            Nr. meu Bubule e 0724/362486.
                            Last edited by lau; 3 April 2009, 21:39. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #74
                              ultimele pregatiri
                              ma duc la cineva sa ii montez un hdd si apoi la cumparaturi ...
                              vremea pare sa fie super. sper sa o tina asa.
                              are cineva bete de infipt slana in ele ?

                              si am fost ... sorineeee ... vreau pozeeeee ... multe pozeeee ...

                              pana la urma la intalnire am fost 6+1/2 si la soimos am fost 4+1/2. a fost super.
                              cum a ramas stabilit sorin si mavericku' au adus lemne, paine si suc, marius slana, suc, cutit, tava si paine, eu am adus ceapa alba si rosie, staniol si hartie
                              toti am adus voie buna si chef de distractie. si a fost ... am si mancat si ne-am si plimbat si am facut o gramada de poze.
                              nu stiu daca nu am prins un radar in miscare in sambateni parca, pentru ca mi-a sarit detectorul dintr-o data la 3 si a ramas timp de 5 secunde. Dar nu am observat nimic pe marginea drumului doar masini care treceau pe langa mine.
                              Last edited by bubu_vasile; 4 April 2009, 21:00. Reason: Automerged Doublepost
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • #75
                                Inca o excursie bifata de loganistii aradeni. Prezenta cam slaba cam ca @bubu si @maverick, compensata de slanina grasa cam ca @marius_g si @sorinj.

                                Foarte greu la deal si la plasa, ceva mai usor la vale si la costumatie, multe lichide si multe lipide consumate, cepe la folie in jar, unelte rustice (gen furculitza de lemn cu o singura tzeapa), cetate, monument si muuulte altele.

                                Va asteptam la urmatoarea excursie, care sper sa fie macar atat de faina ca si asta!
                                Attached Files
                                sigpic

                                207 noir obsidien

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google