Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu la bord nu apare nimic , doar testerul mi-a confirmat eroarea asta. La scanare mi-a iesit :
    Failures detected
    1.Pannes génériques Entrées/ Sorties
    2.Sonde amont
    sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

    Comment


    • #47
      Poate a ajuns apa rece la sonda si pentru catva timp ai avut o temperatura joasa la sonda, eroare ce a ramas memorata. Calculatorul a primit in scurt timp diferente mari de temperatura......, cel mai sigur e oricum o scurta verificare sub masina.
      Daca poti, sterge eroarea si vezi daca mai apare. O sonda e undeva la ~5oo ron.

      Comment


      • #48
        Super faina excursia felicitari!
        Abia astept sa se mai incalzeasca vremea sa scot si eu "trupa" la un gratar pe malul timisului
        Sau poate la un gratar comun "trupa Timisoara" & "trupa Arad"
        sigpic
        ...::: Preference, 1.5 DCI 82cp :::...

        Comment


        • #49
          [QUOTE=bubu_vasile;285964]
          A fost o aventura chiar mai interesanta decat ma asteptam. Data viitoare o facem cand o fi cald, mergem mai devreme si avem toti timp de o slana. Daca doru nu a facut poze la slana sa ii fie rusine :p [QUOTE]

          Îmi pare rău că nu am făcut poze la clisă, dar am fost prea preocupati cu băgatul la ghiozdan, dar ţin să vă anunţ, ca a fost foarte bună, altă dată să ascultaţi de ăi mai batrâni, şi la o ieşire din asta să nu rataţi un foc bun, şi ceva de prăjit pe el, orice ar fi.

          În altă ordine de idei, îmi cer scuze ca nu v-am facut cunoştinţă cu fratele meu Mircea şi cumnată-mea - că pe prietenul Victor îl ştiu unii de la Felix -, aşa că @Sorin, pe Dacia aia mov de la marginea din stânga pozei de grup de la Cetate, poţi să pui numele lui - dacă nu-i prea târziu - că oricum şi el era cât pe ce să intre în rândurile noastre.

          Sper că totuşi nu ati păţit nimic grav la maşini şi unii o să se răzgândească şi o să mai fie amatori de ieşiri pe la Cetate (@ Shaloo) - eu am spus că trebuie urcat cu grijă -.

          După amiază o să încerc să pun şi eu nişte poze.

          [QUOTE] Zsolt
          Super faina excursia felicitari!
          Abia astept sa se mai incalzeasca vremea sa scot si eu "trupa" la un gratar pe malul timisului
          Sau poate la un gratar comun "trupa Timisoara" & "trupa Arad" [QUOTE]

          Vă aşteptăm oricând dacă vreţi la un "off road" pe cinste, cuplat cu un grătar - numai să spuneti.
          Last edited by Rouge de Feu; 23 March 2009, 10:08.
          sigpic

          Comment


          • #50
            Zsolt: s-a mai facut o iesire comuna la gratar vara trecuta (sau acu 2 veri ... nah ca nu mai tin minte )...

            Si eu as vrea sa revin pe la Siria cu mai mult timp la dispozitie si o vreme mai buna.
            Ma gandeam cand am urcat (si coborat) pe pietrele alea ca nu prea le place la telescoape (si nu numai), dar ieri cand am avut o gramada de drumuri prin oras in diferite cartiere imi ziceam ca sus la Siria am urcat cu aprox 10 km/h, dar in gropile, santurile, fantanile si transeele din Arad intram cu mult mai mult. Si in multe locuri din oras drumul aduce cu cel de la cetate

            PS cand ziceai de orice pe gratar sper ca nu il aveai in minte pe sarmanul Gusti ....
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #51
              Originally posted by bubu_vasile View Post
              PS cand ziceai de orice pe gratar sper ca nu il aveai in minte pe sarmanul Gusti ....
              Dacă am fi chinezi... Gusti ar fi numai bun de pus pe grătar, că e bine pârguit, dar sper că nu aveţi gânduri...că altfel, îl pun să confunde picioarele voastre cu lemnul cu care s-a jucat şi atunci nu vă văd în clar.
              sigpic

              Comment


              • #52
                deci .... urmatoarea iesire unde va fi ?
                asteptam sugestii ... propuneri ... sus la Siria a-ti propus ceva dar nu mai tin minte ce anume.
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • #53
                  Urmatoarea poate va fi la Soimos. De data asta urcat pe picioare, cetatea fiind neabordabila cu masini normale.

                  P.S. La numele pe care il are Gusti (gushti?) nu cred ca va scapa teafar de la urmatorul gratar.
                  sigpic

                  207 noir obsidien

                  Comment


                  • #54


                    nu il mai necajiti pe doru ca se supara si nu mai vine cu noi in excursii de gusti nici nu mai vorbesc ...
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • #55
                      Gata am fost cu masina la verificat dedesubtul masinii , doar scutul zgariat , restul componentelor intacte, sonda labda nu are nimic doar a trebuit resetata dar nu fost cea de sub masina ci aceea din galeria de evacuare. Mi-au spus ca din cauza benzinei proaste . O sonda noua costa 700 lei. Am sa vad daca imi va scadea acum consumul cu toate ca baietii au zis ca 8.5 - 8.9 % e consumul normal in oras la 1.6 mpi.
                      sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                      Comment


                      • #56

                        auzi ma ... 8,5 consum normal ... pai ce, io's anormal ... poate nu au vazut multe loganuri
                        sau poate a ta a fost anormala pana acum ca a consumat doar atat si acum s-a molipsit de la a mea

                        in alta ordine de idei sambata la intalnire discutam despre viitoarea excursie.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by ALY_N View Post
                          Gata am fost cu masina la verificat dedesubtul masinii , doar scutul zgariat , restul componentelor intacte, sonda labda nu are nimic doar a trebuit resetata dar nu fost cea de sub masina ci aceea din galeria de evacuare. Mi-au spus ca din cauza benzinei proaste . O sonda noua costa 700 lei. Am sa vad daca imi va scadea acum consumul cu toate ca baietii au zis ca 8.5 - 8.9 % e consumul normal in oras la 1.6 mpi.
                          OK Alin, bine ca a fost numai atat. Scrie pe un carnetel eroarea asta pe care ti-a dat softul de diagnoza ca sa stim pe viitor sa ne diagnosticam masinile (ca e criza ....).

                          Originally posted by sorinj View Post
                          Urmatoarea poate va fi la Soimos. De data asta urcat pe picioare, cetatea fiind neabordabila cu masini normale.

                          P.S. La numele pe care il are Gusti (gushti?) nu cred ca va scapa teafar de la urmatorul gratar.
                          Buna ideea cu iesirea la Soimos.

                          P.S. Pisicile nu sunt bune ?
                          Last edited by lau; 23 March 2009, 22:46. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #58
                            sunt bune si alea
                            in alta ordine de idei ma bucur ca e numai atat la masina ta Alin. Era pacat sa se intample ceva nasol de la o iesire asa frumoasa.

                            Azi dimineata m-am intalnit cu PAGu' si l-am luat la "intrebari". Mi-a spus ca si-a dorit sa vina si chiar a vrut sa vina dar nu vroia sa deranjeze pe nimeni. In aceste conditii sper ca la urmatoarea iesire sa ni se alature si ii rog pe toti sa uitam si sa trecem peste subiectul ACELA. OK ? Vreau ca aici sa ne simtim toti bine. Crede-ti ca puteti face asta ?
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • #59
                              PAGU-le fi convins, că nu deranjezi pe nimeni, tu să nu te simţi deranjat. Când ne ruga Arthur pe toţi să uităm, sunt convins că se referea şi la tine.
                              Oricum îmi pare rău că nu ai fost şi tu, dar n-au intrat zilele în sac. Încearcă să-ţi faci timp şi să vi la Felix, măcar pentru o zi, e foarte mişto.
                              Last edited by bubu_vasile; 24 March 2009, 10:08. Reason: nu mai cita postul anterior
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Apropo de Felix: Inca sunt in dubii daca sa merg sau nu. Vreau ca sambata sa discutam si acest aspect deoarece eu ma gandeam sa merg numai duminica la intalnirea propriu-zisa. Este cineva de la noi care merge si el numai duminica incolo ?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google