Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Frumoasa excursie,poze super,daca am mai pus pe mine cateva kg. asta datorita voua.Data viitoare speram sa ni se alature mai multi membri nu numai pe forum .

    Comment


    • #77
      Da, foarte frumoase poze si frumoasa si vremea.

      Comment


      • #78
        sambata fug pana la Macea la castel (de fapt la parcul botanic). Daca e cineva interesat, eu vreau sa plec undeva pe la 10.30-11 dimineata. Am sunat si sunt inflorite magnoliile asa ca trebuie sa fie frumos. Sorin, dupa cum am vorbit la telefon poate reusesti sa iti faci timp si sa vii (simo cel putin ar fi fericita ca are cine sa ne faca poze faine ).
        Acolo nu se poate face foc asa ca papati de acasa cei interesati. Intalnirea saptamanala LC ramane ca de obicei sambata la 16.30. Asta va fi doar o mica "escapada" pentru cei interesati de o iesire mai mult sau mai putin romantica.
        Asa ca luati-va consoartele, copiii, nepotii, parinti sau bunici si ...
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • #79
          Apropo de Sambateni , sa stii ca e radar fix acolo dar sincer nu l-am vazut in schimb am luat unul la Savarsin , mi-au trimis instintare ca am de platit amenda , mi-a spus ca exista si poza ca altfel nu stiau pe ce nume e inregistrata masina . Asa ca aveti grija in aceste localitati.
          sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

          Comment


          • #80
            ora de plecare este totusi 12 ca sotia lucra pana atunci. daca cineva mai vrea sa vina sa dea un telefon ca nu cred ca mai apuc sa intru.

            si a fost si excursia la Macea. Din pacate multi au avut treaba, altii s-au speriat din cauza drumului, iar altii nu au avut chef. Totusi am fost 2 loganisti si jumatate: eu, sorin si fiu meu + simo (sotia mea) si Maia (fica-mea).
            Si cateva poze:
            Attached Files
            Last edited by bubu_vasile; 11 April 2009, 20:32. Reason: Automerged Doublepost
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #81
              pentru vineri 17 aprilie se preconizeaza o alta excursie, mixta de data aceasta (nu din punct de vedere a sexelor).
              Propunerea: se merge pana la cladova calare pe 4 roti iar de acolo se calaresc 2 roti pe valea cladovei. Pana acum s-au "oferit" sa mearga (din cate am inteles eu, ocupat fiind cu filtrul de aer):
              1. sorinj (organizator)
              2. maverick
              3. alyn
              4. becudani
              5. marius_g
              6. bubu (nu e inca sigur) + 1 prieten (nu e inca sigur)

              Singura problema e modul in care ne caram bicicletele pana acolo. Eu as propune sa ne "grupam" pe mai putine masini pe care sa "incarcam" mai multe biciclete.
              Asteptam confirmari de participare si propuneri.
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #82
                Caratul utilajelor pana la locul faptei poate fi:
                - cu masina, caz in care eu zic ca nu incape mai mult de o bicicleta normala intr-un prtbagaj, (si din cauza ca incarcate una peste alta se freaca si se zgarie reciproc)
                - cu o remorca - cazul ideal (dar nu cred sa aiba cineva remorca)
                - pe utilaj direct dar nu stiu pe cati ii tine 30+30 km in plus fata de traseul drumetiei
                - cu trenul - cea mai rea varianta pentru ca depinzi de ceva la ora fixa si te costa mai mult decat benzina (utilajului ii trebuie taxa speciala - ori platita oficial, ori la nash)
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • #83
                  aia cu 30+30 cade din start ... eu cel putin sa fiu fericit daca fac 5+5
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • #84
                    Hai sa le luam pe rand:

                    1.Caratul tuturor bicicletelor la un loc nu cred ca e posibil deoarece nu avem asa o masina mare in care sa aiba loc toate.
                    2.Nici eu nu prea sunt de acord cu 30+30 km in plus, deoarece nu am mai circulat cu bicicleta de cand am permis, asa ca nu sunt deloc in forma.
                    3.Trebuie sa vad daca imi incape MTB-ul in Maty, fiindca la o prima vedere nu sunt prea convins ca are loc chiar daca rabatez spatarul si scaunul dreapta fata.
                    4.Varianta cu remorca ar fi o idee fiindca in cel mai rau caz as putea vorbi la fostul loc de munca sa ne imprumute remorca (in care incap destule biciclete deoarece e remorca pentru microbus) doar ca avem de unde face rost de masina cu carlig? (eu nu tin minte ca cineva din club sa aiba carlig). Insa as prefera alta varianta fiindca nu prea m-as incurca cu sefu'/sefa sa mai am obligatii, as prefera mai bine trenul.


                    DING !! Tocmai mi-a venit o idee noua: Am putea incerca sa vorbim cu Tavi poate reuseste el sa vina cu un bus de la munca sa ia bicicletele. (desigur daca se poate, nu vreau sa ii provocam neplaceri la munca).
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      @MAVERICK_SS, iti incape MTB in Maty... trebuie doar sa dai rotile jos. Te costa o cheie si 2 minute de munca. Nici a mea nu imi incape bine in pug (ma chinui sa ii gasesc pozitii), dar cu rotile scoase e loc berechet (la mine se scot mai repede, sunt cu excentrice). Pe vremea SupeRNovei, o bagam cu tot cu roti, rabatand bancheta din spate.
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • #86
                        Păi dati amănunte. La ce oră e plecarea? Cât se stă? Până unde pe 4 roţi, până unde pe 2? Se va face acolo - gratar, sau slănină friptă?
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          nu se stie inca ora, o sa o stabilim cel mai probabil joi, se sta cateva ore, mergem pana la cladova cu masinile si de acolo pe vale pe 2 roti. Nu se va face gratar sau slanina. Se va papa acasa.
                          Mergem doar la o plimbare. Bagaje incluse: o sticla cu apa.
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • #88
                            Eu sunt deja pregatit pentru vineri:

                            - am facut "revizia" la bicicleta.
                            - am testat daca intra bicicleta in Maty si se pare ca intra, doar ca eu va trebui sa stau mai inghesuit

                            Sper ca pana vineri vremea sa isi revina, sa nu fie asa mohorat cum e acum.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Uitati aici masina dotata:> cu 11 roti chiar :P
                              Attached Files
                              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                              Magazin Piese de Schimb.
                              www.facebook.com/ElectroteknikPag

                              Comment


                              • #90
                                vremea va fi buna. v-ati hotarat cum facem ? la ce ora mergem, cine merge si in ce conditii ?
                                haideti ca mai este o zi.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google