Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai la dus intors sunt 60 km, la cosumul tau de 10 l/100km, iti iese un 6 litri x 3,3 lei/l = 19 lei, pe care tii imprumut eu la termen pe un an cu dobanda zero si fara comision...
    sigpic

    207 noir obsidien

    Comment


    • cand mergem? cand mergem? cu bicicletele?
      :love5::love5: :sofer1: :majesty2:

      Comment


      • Pai ramane de stabilit cand mergem. Intre timp mi-a venit o idee: Daca stie cineva de unde putem face rost de un suport pentru biciclete pe care sa il putem monta pe plafonul masinii, deoarece la Maty am traverse de prindere si putem pune 2,3 biciclete pe acoperis ca sa ne grupam si sa il luam si pe sefu' cu noi.
        sigpic

        Comment


        • sorin: cum va fi vremea sambata ? ca astia de la accu in ultimul timp au cam luat-o pe aratura. Acuma la ei e senin cu soare ... iar afara orbecai ca e aproape intuneric din cauza norilor.
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • ... deci ... cine se anunta pentru sambata ora 10:00 la un cicloturism pe valea Cladovei? (grupare la OBI, parcurgere 30 km cu masina, si restul cu agregatele).
            sigpic

            207 noir obsidien

            Comment


            • Eu prezent. Ceva detalii despre traseu? Lungime, dificultate ? Intreb, fiindca la agregatul meu nu imi functioneaza schimbatorul pe spate si macar sa stiu daca sunt predispus sa imping mai mult decat sa pedalez
              sigpic

              Comment


              • Traseu usor la dus, cca. 10 km, si extrem de usor la intors.
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • Multumesc pentru detalii, ne vedem dimineata la 10 in parcare la Obi.
                  sigpic

                  Comment


                  • o sa fiu si eu cu becu. il iau de acasa si ne intalnim la OBI.
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Eu nu vin. Ne intalnim la 14.00 pe platou.
                      sigpic

                      Comment


                      • Valea Cladovei:
                        1,2 - participantii
                        3 - si utilajele lor
                        4 - drum ca-n palma
                        5 - dar plin de capcane
                        6 - intrarea
                        7,8 - "bade ti so imburdat porshoru' "
                        9 - ce drum era ala de la inceput!
                        10 - Cum a intrat Valea Mare pe sub deal??
                        11 - greu la deal I
                        12,13, 14 - dar frumos in foisor
                        15 - mica Vale Mare
                        16 - "energizante"
                        17 - spre casa
                        18 - si mai greu la deal II
                        19 - cine a spus ca e greu la deal?
                        20 - prapastiile cladovei
                        21 - iesirea
                        22 - aproape 22, mai exact 21,4 km, o vreme excelenta cu 21 grade C la plecare, 18 grade C la punctul terminus, si vreo 23 grade C la intoarcere.
                        Attached Files
                        sigpic

                        207 noir obsidien

                        Comment


                        • Super poze si super excursie. Peisajul a fost minunat, merita sa mai facem o iesire acolo, insa as recomanda varianta motorizata data viitoare.

                          In momentul de fata evaluez urmarile turului: dureri destul de pronuntate ale partilor dorsale(atat oase componente cat si tesut muscular) si o mica febra musculara a membrelor inferioare (mai vedem maine cum va fi).

                          Urmatorul traseu propun sa fie unul fara urcusuri asa pronuntate.
                          sigpic

                          Comment


                          • a fost super ... aer curat, peripetii (nu a-ti scos o vorba despre forta de picior a lu Becu, care a demontat bitziclu la sorin), gasit un loc perfect pentru paintball, concert de broaste si cateva locuri perfecte pentru slana la care viseaza Marius (si de ce sa nu recunoastem, si multi dintre noi).
                            sorin, nu ai spus de asemenea nici un cuvant despre niste pantaloni
                            data viitoare sarim gardul si mergem sa vedem cum arata barajul, si daca imi aduc aminte iau cu mine si cotierele si genunchierele si poate o iau la un off road prin padure.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • am scapat de febra , mers toata ziua pe jos prin oras , cel mai greu a fost acea panta la urcare si anume ca de abia ma duceam eu pe mine si mai trebuia sa imping si de bicicleta , dar dupa aceea a venit si coborarea floare la ureche si vant in plete , trebuie reeditata asemenea aventura neaparat si invit si pe altii
                              :love5::love5: :sofer1: :majesty2:

                              Comment


                              • iesirea de maine la gratar se poate trece la "excursii"
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google