Excursii Organizate De (si Intre) Membrii LC Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Duminica la ora 6:00 plecare, iar intoarcerea pe la orele 23:59... doritorii sa se treaca pe lista preliminara
    1 ALY_N
    2 sorinj
    sigpic

    207 noir obsidien

    Comment


    • adica plecati impreuna dar separat ?
      alyn vorbea de sambata, sorin de duminica. deci .... ?
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • Am rezolvat prin telefon... e duminica
        App. Vii si tu @bubu?
        sigpic

        207 noir obsidien

        Comment


        • nu cred ... am si o gramada de lucru.

          LE: posibil sa mearga simo cu voi.

          LE la LE: aproape sigur merge cu voi, deci un loc rezervat
          Last edited by bubu_vasile; 12 June 2009, 11:24.
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Se pare ca totusi am sa vin si eu la Budapesta asa ca puteti sa imi pastrati si mie un loc.

            1.ALY_N
            2.sorinj
            3.Simo
            4.MAVERICK_SS
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Rouge de Feu View Post
              Lasa ca ma rascumpar eu si n-o sa mai lipsesc la nici o iesire. Fac si pe bucatarul si pe fochistul si ce vreti voi.

              @bubu - asta in cazul in care nu plecam la munte toti ... si uitam sa sunam sa anuntam

              La intalnirea cu reglatul acceleratiei, am spus ca o sa plec la munte, luni, dar din cauza ploii s-a amanat pe marti si s-a decalat totul cu o zi. De aia nu am mai ajuns la bograci.
              Nea Dorule sper ca nu te superi pe mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
              Glumeam si eu .

              Comment


              • poate vin si eu ,dar nu promit nimic inca.
                sigpic

                Comment


                • Chiar daca putini, excursia a fost incununata de succes. Plecat de acasa la 6:01, luat @MAVERICK_SS, alimentat armasarii, luat @d-na_bubu, asteptat cam jumatate de ora @d-na_ALY_N si @ALY_N, plecat din Arad la 6:58. Ajunsi in Pesta la ora 9:15 (ora lor, doar nu credeti ca am mers cu 200). Vizita si la Buda si in Pesta pana pe la 19:40 (+ cate un gulas de la el de acasa) si intors in Arad la ora 22:45.

                  Per total 561 km cu masina, vreo 25 cu metroul, vreo 2 cu scarile rulante, si vreo 20 km cu piciorul.
                  sigpic

                  207 noir obsidien

                  Comment


                  • Si a avut loc si mult-asteptata excursie la Budapesta. Conditiile atmosferice au fost propice plimbarilor luuuungi pe care le-am facut atat pe jos cat si cu metroul (am ajuns deja sa cunoastem aproape toata reteaua de metrouri ce circula in Budapesta). Obiectivele vizitate au fost multe si diverse (Palatul Parlamentului, faleza Dunarii, Bastionul Pescarilor, Podul cu Lanturi, Cetatea Buda etc. Pozele vor urma in zilele urmatoare.

                    Pot sa spun ca am mancat un gulyas autentic super-bun, pe principala artera comerciala din Budapesta (Vaci Utca) cu DOAR 750 de forinti/portia. Chiar daca la inceput pretul a parut dubios de mic, s-a meritat sa mancam acolo.

                    Drumul pana la Budapesta a fost lipsit de incidente, insa in Budapesta datorita lucrarilor ce se efectueaza am mai dat cateva rateuri in ceea ce priveste orientarea cu ajutorul GPS-ului, insa toate s-au rezolvat cu promptitudine si profesionalism.

                    Urmarile acestei excursii pentru mine sunt: dureri musculare la sold, picioare si umeri datorita plimbarilor efectuate, insa pot sa spun ca s-a meritat pe deplin.

                    Astept urmatoarea iesire...
                    sigpic

                    Comment


                    • Aici (la capitolul dureri) doar ghidul e vinovat... ca v-a plimbat prea mult.
                      sigpic

                      207 noir obsidien

                      Comment


                      • Lasa, ca merita durerile indurate tinand cont cate am vazut in 9-10 ore.
                        sigpic

                        Comment


                        • asteptam poze
                          se pare ca v-ati distrat bine ...
                          maverick: 11,25 RON (adica 750 forinti daca am calculat eu bine) nu e foarte ieftin

                          LE: am auzit (am vazut la cineva ) ca v-ati cam prajit...
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Pai 750 de forinti in buricul targului e destul de ieftin plus ca am fost serviti autentic in mini ceaune si asezonat cu "erosh pishta", langa am gasit chiar si cu 470 portia (nu ne-am asezat insa datorita pretului exagerat de mic)... dar in cetate ajungea lejer la 1500, si chiar la 2000 sau peste la restaurantele de lux.
                            sigpic

                            207 noir obsidien

                            Comment


                            • m-am uitat pe cateva poze pe aparatul foto si am ramas nelamurit intr-o problema: DORU a mers pe "invisible" ??? ca nu l-am vazut in nici o poza !!!
                              s-au nu l-a prins nevasta-mea in nici un cadru ???
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • Cei 5:
                                (Doru nu e printre ei... sau poate el o fi facut pozele?)
                                Attached Files
                                sigpic

                                207 noir obsidien

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google