Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bravo gabii,se simte diferenta colega???ca la 1.6 am inteles ca nu merita facuta remaparea pt ca nu prea se simte diferenta.
    Mi-as face si eu dar stau pe ganduri.
    sigpic

    Comment


    • kelu, daca vi vineri sa o faci scoatem o reducere de la doc. am fi 5 persoane cu tine.
      Last edited by B 83 RMJ; 16 September 2009, 17:11.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • Stiu aline dar as vrea sa aflu daca la 1.6 merita facuta remaparea si numai cine o are facuta poate sa imi spuna dar vad ca nimeni nu zice nimic.
        Daca aflam ceva concret ma bagam si eu dar asa nu stiu........
        SALUTARI TUTUROR!!!
        sigpic

        Comment


        • lasa kelu ca nu e graba, oricum Doc va veni si la Cluj si acolo din cate am inteles va face si niste reduceri. o sa coste undeva pe la 100-120 RON remaparea la 1.4 si 1.6
          sigpic
          Logan 1.4 Dynamic Blue

          Comment


          • vin si eu maine

            @kelu normal ca merita, cresterea puterii + cuplului este de circa 10%, castigi la un motor de 1.6. vreo 9 cai.. cei cu 1.4 castig 7 cai

            copy-paste de pe OBDTUNING
            Dacia Logan - 1.6i 8V (90 CP)
            Inainte:
            Performanta: 66 kW / 90 CP
            Cuplu: 128 Nm la 3000 rpm
            Dupa:
            Performanta: 72 kW / 98 CP
            Cuplu: 143 Nm la 3000 rpm

            Dacia Logan - 1.4i 8V (75 CP)
            Inainte:
            Performanta: 55 kW / 75 CP
            Cuplu: 112 Nm la 3000 rpm
            Dupa:
            Performanta: 59 kW / 82 CP
            Cuplu: 125 Nm la 3000 rpm

            cei cu diesel sunt mai norocosi .. pot opta ptr pachetul race, costa mai mult dar ofera mult mai multa putere

            Comment


            • Cam care ar fi reducerea ca si eu m-am anuntat pentru maine dar trebuie sa mai fac rost de bani aaa si pentru cei care se intalnesc cu Doc sa-mi zica si mie unde au stabilit sa se intalneasca

              Comment


              • din cate stiu ne intalnim la Shortcut pe calea Bucuresti

                Comment


                • ShadoW999 - Zsolt-Bine ai venit in Logan club Brasov,sper sa te vedem cat mai des la intalniri si cu loganul cat mai tunat de la o zii la alta....Ne face placere sa te avem alaturi de noi la intalniri si nu numai,speram sa te ajutam fiecare in felul nostru cu ce putem si cum putem in orice problema .Bafta
                  Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                  Comment


                  • mersi pentru primire
                    sunt la inceput, sper ca voi invata multe de la voi.. in functie de buget o sa incerc sa-mi tunez cat mai bine loganul

                    Comment


                    • Salutare colegi,sper ca v-au reusit remaparile si santeti multumiti.
                      Poate pana ala intalnirea de la cluj ma hotarasc si eu si acolo am inteles ca o sa vina doc,poate poate rezolv treaba.
                      VA SALUT SI RAMANETI PE DRUM!!!
                      sigpic

                      Comment


                      • au reusit remaparile;))..se simte diferenta in tr 1,2 si 3 foarte bine, si motorul suna putin a diesel ('mai furios'). si da, doc merge la cluj ca el participa ca amator la un concurs cu biciclete care se desfasoara in sambata si duminica intalnirii.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • Organizare foarte proasta,nu proasta,parca esti la cantina de saraci da si acolo e mai ordine

                          sigpic

                          Comment


                          • mie mi-a placut cum sunt amplasate masinile...bmw-urile alea mai exact .una era a mea,aia din mijloc ... NOT
                            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                            Comment


                            • Originally posted by alindrgn View Post
                              au reusit remaparile;))..se simte diferenta in tr 1,2 si 3 foarte bine, si motorul suna putin a diesel ('mai furios'). si da, doc merge la cluj ca el participa ca amator la un concurs cu biciclete care se desfasoara in sambata si duminica intalnirii.
                              si consumul e la fel,mai mare sau mai mic?

                              sigpic

                              Comment


                              • cine e interesat de un set de proiectoare noi cu tot cu cablaj.. rog sa ma contacteze...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google