Accidente, Tamponari, Avarieri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    accident sambata dupa masa la timisul de sus, cu opt victime: http://www.adevarul.ro/locale/brasov...593940794.html
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #32
      na ca si skoda s-a sifonat ca loganul

      Comment


      • #33
        >>>>

        Grav accident pentrecut acuma la 17.45 pe Valea Cetatii colt cu Artarului ... Pe trecerea de pietoni din dreptul magazinului de animale (cei care stau in racadau stiu) (prima trecere de pietoni dupa semafor spre capat). Un Ford Fiesta negru (sau culoare inchisa) cu viteza excesiva a lovit pe trecere un batran cu copilu. urmele de franare sunt foarte mari cca 45-55 m dupa spusele politiei (10 metri inainte de trecere) urma de sange si papucul copilului erau la peste 30m de trecerea de pietoni. Batranul este logit grav, copilul a suferit fracturi multiple. Fordul este avariat bara, capota, parbriz. circulatia a fost blocata cca 1.30 h. Totul se pare pe fondul neatentiei si vitezei excesive. Masina nu era prevazuta cu roti de iarna (din ce am reusit sa vad).
        Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

        Comment


        • #34
          noroc ca au scapat aia cu viata... fierul ca fierul, da' viata omului e una singura. sper sa nu fie ceva grav care sa se lase cu sechele...

          cu rotile de iarna... nu ninge, asa ca nu sunt obligatorii ) au avut astia grija sa o dea in bara si cu legea asta.

          poze nu?

          de curiozitate... ce specimen era la volan? daca ai reusit sa iti dai seama.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #35
            nu ninge,dar e chiciura

            sigpic

            Comment


            • #36
              si asta e drept )...dar inca nu e polei. sau cel putin nu era la ora aia. oricum nu asta e problema...oricum daca avea viteza nici gumele de iarna nu faceau cine stie ce in situatia asta... (parerea mea).
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #37
                daca circula unii fara sa realizeze ca vitezele legale in localitate nu sunt puse degeaba ca limita . dar pt. unii in localitate e no limit 45 metri frane /
                dar totusi era in localitate .nu /?

                Comment


                • #38
                  Mai baieti nu mai dati vina pe gumele de iarna sau pe chiciura,etc. Este evident ca a avut viteza mare.....inca nu ati scapat de isteria gumelor de iarna???
                  Inca circul cu gume de vara si totul e ok....
                  O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                  Comment


                  • #39
                    sa tineti cont ca in racadau greu ajunge soarele..sigur era polei pe jos..asta nu scuza viteza prosteasca..gumele de iarna sunt extrem de importante..mai ales acum cand sunt minus ceva grade..iar cauciucurile de vara sunt foarte tari si nu au nici cea mai mica aderenta..diferenta dintre caucicuri de vara si cele de iarna nu se simte pe distante scurte si viteze mici..
                    numa bine!! aveti grija de voi!!!
                    sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                    Comment


                    • #40
                      ai dreptate,domnu”

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        aveti dreptate toti...

                        Si eu zic ca gumele de iarna sunt foarte importante la temperaturi mici...fie ele si cu +
                        dar are si Alo dreptate mare cand zice ca viteza are mai mare vina ca gumele...

                        eu zic ca trebuie sa ai gume de iarna, si sa fi si previzibil.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #42
                          >>>

                          Domnu nairod are perfecta dreptate in ce zicea mai sus.
                          @RMJ ... din pacate telefonu meu nu stie sa faca poze noaptea ... am incercat dar nu se vede nimic ..... din ce am vb azi cu un vecin care a fost martor si a ajutat la masuratori .... masina sa dus sanie .... viteza a fost de 70 si ceva la ora si bineinteles .... soferul de 20 si ceva de ani urmele de frana 45 m. corpu batranului si papucu copilului 32 m de la locu impactului. Batranul nu reactiona iar copilu striga dupa parinti plangand (soc mai mult ca sigur)
                          Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                          Comment


                          • #43
                            trist
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #44
                              >>>

                              Am uitat sa mai zis .... azi dimineata la 8.20 in drum spre munca sub podu de la bartolomeu spre ghimbav un nissan navara a acrosat o duba de persoane, sa invartit si a ajuns in sant. din pacate timpul a fost scurt si pana sa fac poza trecusem cu autocaru de locu accidentului.
                              Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                              Comment


                              • #45
                                Accident in sensul giratoriu vlahuta-harmanului,acum 10 minute am trecut pe-acolo....o dacie 1310 si un' renault.....amandoua aveau gume de iarna.......cred ca nu s-a acordat prioritate....dacia era lovita in spate...renaultul era varza...
                                Revenind la gumele de iarna.....au fost relevante? Asta doar asa sa terminam cu discutiile despre cauciucurile de iarna,nu am zis ca nu sunt bune,dar s-a facut o isterie nationala cu acest subiect si imi este sila deja..... Orice accident va fi de-acum si pana in primavara toata vina se va arunca pe cauciucurile de iarna... e clar.
                                Last edited by ALO68; 24 November 2011, 10:15.
                                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google