Circulatia Rutiera In Calarasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salariatii Primariei Calarasi taie de zor iarba pe drumul spre Slobozia, ca o sa vina Episcopul Sloboziei si Calarasilor la Ziua Marinei, sambata 15 august a.c.
    Abia dupa aceea o sa se apuce sa tunda si tufele din scuarurile de pe strada Bucuresti! Aiurea rau cu gardul ala viu, a crescut si stand sa traversezi aproape ca nu mai vezi masinile carora trebuie sa le dai prioritate! Plus ca in dreptul Scolii nr.10 si Liceului Eminescu ar trebuie ajustate mai bine, ca pe acolo o sa inceapa acusi sa treaca cei mici spre scoli..N-are nimeni o pila pe la Primarie, sa puna problema?
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #17
      DN 41 Oltenita-Giurgiu, are mai multe curbe periculoase nesemnalizate. Doua dintre ele sunt la iesirea din comuna Chirnogi catre Cascioarele. Nu eram foarte sigur, am crezut ca uitasem, dar am trecut pe acolo saptamana trecuta si asa e: fara indicatoare!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #18
        VARIANTA NORD e inchisa, pe portiunea dintre I.L.Caragiale si Pompieri. Nu se stie cat vor dura lucrarile de instalare apa, canalizare, gaze, baze, verze...
        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

        Comment


        • #19
          Puneti pariu ca dupa ce repara varianta o sa puna "limitatoare"?
          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

          Comment


          • #20
            In Oltenita acolo la piata abia de o saptamana au semnalizat si ei trecerile de pietoni. Pana acum te trezeai cu ei ca sar in fata masinii si nu stiai de ce.

            Ce mai imi place mie e canalizarea aia de dupa sensul de la Silcotub cum o iei spre Oltenita acolo in curba.. daca ai dat cu roata in aia cred ca acolo o lasi.
            numar secundele

            Comment


            • #21
              @Marius- Si crezi ca ajuta semnalizarile? Ce, prin Calarasi nu sunt multe marcaje pietonale si destui traverseaza pe unde ii taie capul? Sau vin in fuga si sar pe trecerea de pietoni si cica tot soferii sunt vinovati, ca nu le-au dat prioritate...
              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

              Comment


              • #22
                Pai ma ajuta pe mine ca necunoscator al orasului. Oricum, ai dreptate! Pietoni mai trazniti ca in Oltenita mai rar vezi.
                As zice eu cate ceva si de soferi dar cred ca or sa sara cativa de cur in sus pe aici.

                Apropo, la intrare in Independenta, cum vii de la Calarasi nu ar trebui sa fie un cedeaza trecerea? Pur si simplu intrii ca bou'?
                numar secundele

                Comment


                • #23
                  @Marius- Numai acolo? E destul de varza semnalizarea din oras si judet, de aceea mai incercam si noi sa semnalam cate ceva, dar nu prea avem cui...
                  In Calarasi se mai incerca cate ceva, am inteles ca s-a implicat mult un politist tanar de la rutiera, Dumitrascu si s-a miscat si Primaria ca n-a avut incotro.
                  P.S.Daca treci prin Calarasi, pe mine si pe GIGI_TUDORAKE ne gasesti la vama, pe sos.Sloboziei, zilnic dupa ora 9.
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • #24
                    Trecere pietoni in Com.Dorobantu. Nu tu presemnalizare ,nu tu indicator trecere pieton , si traverseaza pietonul in santuri .
                    Attached Files
                    Kiss Fm Gris Platine DC

                    Comment


                    • #25
                      @alx1978- Cam asa e prin multe comune, pe domnii primari nu-i doare nici in...dos, iar Rutiera nu-i observa!
                      Sa vezi ce misto se lucreaza pe la noi prin targ la drumuri: abia se poate intra/iesi de la Pompieri(I.S.U.) si nici atat la Spitalul TBC de pe Varianta! Lucrari executate cu cap, de profesionisti!
                      Eu ma intreb daca iti trebuie ceva scoala sa te faci constructor pentru drumuri?!
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • #26
                        Se termina anul vine UE si le cere inapoi banii pe care nu i-au cheltuit!!!!!!!!!!!!!!

                        Numai spune-ti voi de astea , sa vedeti cum era sa dau eu astazi nas in nas cu un politai care circula pe contra sens-ul din stanga ANAF-ului,eram prea grabit ca altfel va spuneam si nr, si marca masinii, dar sigur o sa ma mai intilnesc cu el si atunci o sa-i trec aici si nr. si marca.
                        Last edited by stefan SRT; 13 October 2009, 19:55. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          @stefan SRT- E mai bine sa poti sa faci cate o poza...Dupa aia vedem noi unde postam pozele...
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • #28
                            Am venit seara asta de la Cascioarele si nu m-au mirat atat betivii care circula pe marginea soselei, cat biciclistii. De la Oltenita la Calarasi, am intalnit doar 3(trei) biciclisti cu veste reflectorizante pe ei. In rest, fara lumini, fara veste, circuland cate 2 in paralel, imbracati in haine de culoare inchisa! JALE!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • #29
                              E bine, pentru ca nu ai pomenit nimic despre carute.
                              ... restu' e logan

                              Comment


                              • #30
                                pai doar s-a facut vinul acum si...

                                de la iesire din combinat spre Visinii au pus griblura. aveti grija de parbrize
                                Last edited by AndreiMNO; 26 October 2009, 02:33. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google