Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.alexgame
    2.lucianbgl
    3.gl_mmm
    4.agy62
    lista cu cei ce vor suporti de numere.

    Comment


    • Salut.ieri am fost si eu la apan sa imi fac revizia,nu de alta dar stiam ca nu am mai fost pe la ei cam demult.am fost,mi-am facut programare,mi-au spus cam ce trebuiesc schimbate.aveam o idee despre placutele de frana ca nu prea mai merg,dar am zis sa le schimb si pe ele,lucru confirmat si de ei.zis si facut.imi dau piesele acasa,cum fac de obicei,aseara cand am ajuns nu m-am uitat la ele.azi,dupa ce m-am trezit,ma uit la placute si surpriza:mai mergeau un pic,dar ei au spus ca necesita schimbare aveti si poze aici.vreun sfat pentru mine ceva?Oricum nu o sa mai calc la nici un dealer pentru revizie,mai bine ma duc in alta parte.ms
      scuzati calitatea pozelor,nu am avut decat telefon pentru ele
      Attached Files

      Comment


      • Revizia a doua? Eu am fost multumit pentru serviciile facute de Prisma(Apan). Referitor la placutele de frana nu mai fi suparat,cu franele nu e de joaca. Personal, la prima masina pe care am avut-o ,si la varsta ta am ramas fara frane,si nu iti pot spune ce frica am tras. Am spus ca pastrez placutele pe care le aveam dar surpriza s-a produs ,si multumesc lui Dumnezeu ca am scapat cu viata .

        Comment


        • Adu...eu am vb ceva cu tine...acum asa e ca fiecare face ce vrea...dar ...nu mai spun nimic...
          sigpic

          Comment


          • Adu89, mai mergeau un pic placutele pana schimbai si discurile de frana?
            eu zic la fel ca ady62: nu cred ca vrei sa "sperii" o alta masina sau sa iti pui viata in pericol (nu neaparat in ordinea asta).

            Comment


            • Sa traiti, don' sherif
              dau si eu un sticker (ala de pe parbriz )

              respect

              Comment


              • Deci in ordinea calitatii, cum ar fi pozitionati dealerii cu service din galati? Va rog ca vine anul.

                Comment


                • Astia de la nalba au atelier si tehnici de lucru mai moderne decat cei de la iatsa(daca vrei sa iti faci revizia) si daca te duci la ei te programeaza repede de obicei cei de la iatsa te cheama peste cateva zile.In rest preturile trebuie sa fie la fel.Mai este si ala Apan inspre Braila dar nu stiu nimic de el.

                  Comment


                  • Parerea mea :1) Apan(Prisma) 2) nalba 3)Iatsa

                    Comment


                    • OK...sa taiem iatsa de pe lista - propun eu.
                      Acum 1 an, cu dacia 1300, m-au rupt de bani si nu mi-au facut nimic klumea. Si ma refer aici in special la 2 chestii foarte importante, respectiv:
                      1. geometrie roti fata - rezultat: de 10 ori mai prost ca inainte
                      2. frane - rezultat: nu am trecut testul de franare nici macar la ei, dupa 2 zile de schimbat pompe, cilindri receptori, repartitori, garnituri, etc, etc, etc,.
                      Faza cea mai tare a fost ca la plecare mi-au spus ca "o sa-si mai dea drumu'!!!!!". M-a bufnit rasu', mi-am bagat p***, am platit si m-am dus. Repet: frana ZERO iar daca luai mana de pe volan, la 25km/h, intrai pe contrasens instantaneu.
                      PS Le-am spus ca am se le fac antireclama de cate ori am ocazia. Sper sa citeasca si ingineru ala care mi-a spus ca rezolva in 6 ore ore si a durat 3 zile!
                      Toate problememele le-am rezolvat - dupa cateva zile - rapid si fara stres la Nalba, in 3 ore.
                      Nu stiu la logan cat de priceputi sunt, dar eu nu mai am incredere in ei.
                      De Apan nu stiu nimik.

                      Comment


                      • Probabil ca sunt undeva la egaliltate. eu nu pot sa spun despre nalba nimic, dar pot spune ca am fost placut impresionat de cei din br
                        respect

                        Comment


                        • Hai sa`mi zic si eu durerea aici...
                          azi pe la 11 juma` veneam dinspre ase spre centru...ploaie gropi pline de apa am fost "norocos" de sa`mi bag (BeeP) am prins o groapa plina de apa un tranc scurt. merg pana la semafor la potcoava(in fata la full house) cand se plec de la semafor pauza..horogea roata dreapta si tragea dreapta. opresc imediat dupa trecere hop pana. boon..trag dreapta pun avarii alte celea si ma apuc de treaba ( ploua de rupea si eu eram in costum). schimb roata o bag pe cea busita in portbagaj si plec. cand ajung acasa ma uit la roata cu intentia de a ma duce la vulcanizare. acasa dezamagire mare janta julita cauciucul taiat in 2 locuri jos spre janta. ma duc la vulcanizare....dom`le..n`am ce sa`i fac ca e taiat nasol trebe altu`. ma duc la service...dom`le janta trebe indreptata la strung si asta doar la braila...sau schimbat tot pe casco. am zis ca daca tot dau banu` la casco o fac pe casco si asta e. ma duc la asigurator da anexele ma duc la rutiera. ii zic cum s`a intamplat se uita si constata alde garcea: mm..trebe sa`ti dau amenda pt ca ai intrat in groapa aia plina cu apa..ca nu ai evitat`o. am ramas socat..am zis ca nu aud bine. el sustine tare ca amenda si amenda..ma iau tare`n gura cu el, ii zic de toate taxele care le platim doar ca sa avem gropi in orasu` asta de 2 lei, si ca nu`i vina mea ca acolo e groapa si chiar nu am putut s`o evit...in cele din urma dupa o lunga tiganeala cu el ca o tinea pe a lui da bine hai ...iti dau autorizatie si avertisment de data asta. avertisment? Pt ce? Pt groapa dom`le...zic bine fie cum o fi numa` da`mi odata hartia aia sa`mi iau roata.
                          in cele din urma am obtinut autorizatia si maine ma duc sa fac dosaru` si sa`mi iau roata....oricum TAMPITI gabori ...prosti rau de tot nu stiu unde incape atata prostie

                          Comment


                          • La replica politistilor nu am nici un comentariu..sunt socat...
                            sigpic

                            Comment


                            • Mie`mi zici..eu nu am auzit in viata mea amenda pt faptul ca am luat o groapa...chiar fac un topic de curiozitate sa vad daca a mai auzit cineva care a fost pe la politie treaba asta...

                              Comment


                              • Andrei, cand ai dat comanda de masina trebuia sa pui acolo la optiuni si aripi, ca sa zbori
                                Cars don't kill people. People kill people!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google