Legislatii,taxe,amenzi,itp-uri,politisti,informari Din Trafic,radare.....etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    urat e ma....ca sa nu mai zic de nume
    low....&.....slow

    Comment


    • #47
      Are nume de cc
      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
      prost.

      Comment


      • #48
        mie-mi place, serios... cum ati vrea sa arate? ca ferari??? nu-i ferari...
        Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

        Comment


        • #49
          ma... daca se straduiau zic eu ca reuseau mult mai bine dar... ata ete... merge la romani

          "Dupa ce a primit un Seat Leon Cupra de 240 de cai putere, Politia Romana se va folosi si de serviciile unui Mitsubishi Lancer Evo X. Modelul de performanta dezvolta 295 de cai putere si atinge 270 de km/h."
          Last edited by costyn955; 13 August 2009, 17:19. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #50
            Ştiaţi că mâncatul la volan vă poate aduce o frumuseţe de amendă?
            Dacă poliţistul constată că atenţia în trafic v-a fost distrasă de mâncare, aţi încurcat-o. Şi asta e cea mai mică problemă. Din cauza neatenţiei la volan puteţi fi implicaţi în accidente de circulaţie. O companie de asigurări din Statele Unite a întocmit o listă cu cele mai periculoase alimente şi băuturi pe care şoferii trebuie să le evite când sunt la volan.



            Interdicţii în trafic

            Legislaţia din România a stabilit ce nu aveţi voie să faceţi la volan. Comisarul-şef Christian Ciocan ne-a precizat care sunt aceste lucruri interzise:

            √ Nu aveţi voie să conduceţi fără permis.
            √ Nu aveţi voie să vorbiţi la telefonul mobil, fără un sistem “mâini libere”.
            √ Nu aveţi voie să beţi alcool sau să consumaţi stupefiante.
            √ Nu aveţi voie să întreprindeţi nici o acţiune care vă poate distrage atenţia în trafic, cum ar fi să mâncaţi, să ascultaţi muzica la maximum sau să faceţi sex.

            La ce au interzis şoferii

            1. Cafeaua. Mulţi şoferi obişnuiesc să bea cafea la volan. De ce e periculoasă? Se poate vărsa, moment în care, cu siguranţă, atenţia dumneavoastră se va îndrepta către pahar şi nu veţi mai fi atenţi la drum.

            2. Chips-uri. Se sfărâmă foarte uşor, iar şoferii maniaci după curăţenie ar putea avea tendinţa să cureţe firimiturile în timp ce conduc.

            3. Hot-dog. Periculoase sunt muştarul sau ketchupul din hot-dog. Acestea pot curge din sendviş şi vă pot distrage atenţia de la trafic.

            4. Gogoşi umplute (cu ciocolată, gem). Ca şi în cazul hot-dog-ului, umplutura se poate prelinge pe haine. Automat, veţi încerca să curăţaţi pata şi nu veţi mai fi atenţi la volan.

            5. Sucuri carbogazoase. Aparent, sucurile nu ar trebui să vă facă probleme. “Surprizele” pot apărea în momentul în care desfaceţi dopul sticlei. Acidul din recipient poate ţâşni şi vă poate face neatenţi la drum.

            6. Hamburgeri. Sub nici o formă nu mâncaţi hamburger când sunteţi la volan. Este foarte greu să conduceţi şi să vă descurcaţi, în acelaşi timp, cu hamburgerul din care curg sosurile şi legumele tăiate.

            Partea cu sucul m i sa intamplat ..de 2 ori
            Last edited by DISSSEL; 17 August 2009, 13:42. Reason: Automerged Doublepost
            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
            prost.

            Comment


            • #51
              Originally posted by costyn955 View Post
              ma... daca se straduiau zic eu ca reuseau mult mai bine dar... ata ete... merge la romani

              "Dupa ce a primit un Seat Leon Cupra de 240 de cai putere, Politia Romana se va folosi si de serviciile unui Mitsubishi Lancer Evo X. Modelul de performanta dezvolta 295 de cai putere si atinge 270 de km/h."
              nu le ajungea cupra ..acu au si evo.....in vreo 3 -4 luni o s bage si un muscle car si una luxoasa....ca sa fie ca in Most Wanted
              low....&.....slow

              Comment


              • #52
                politia rulala buftea are in dotare tuareguri
                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                prost.

                Comment


                • #53
                  lasa pe aia....
                  low....&.....slow

                  Comment


                  • #54
                    Legislaţia din România a stabilit ce nu aveţi voie să faceţi la volan. Comisarul-şef Christian Ciocan ne-a precizat care sunt aceste lucruri interzise:

                    √ Nu aveţi voie să conduceţi fără permis.
                    √ Nu aveţi voie să vorbiţi la telefonul mobil, fără un sistem “mâini libere”.
                    √ Nu aveţi voie să beţi alcool sau să consumaţi stupefiante.
                    √ Nu aveţi voie să întreprindeţi nici o acţiune care vă poate distrage atenţia în trafic, cum ar fi să mâncaţi, să ascultaţi muzica la maximum.


                    Dar sa conduc mai am voie?ca toate incep cu nu.......poate imi iau caruta cu cai
                    Am glumit.
                    My BMW is fantastic

                    Comment


                    • #55
                      ...nu ai sa vezi niciodata din gura politiei romane "aveti voie..."

                      Comment


                      • #56
                        @Punto: pai nici nu caruta nu ar trebui sa ai voie sa mergi facut manga - si nici cu muzica la maxim ca se sperie caii

                        Comment


                        • #57
                          Politisti fara permis amendeaza pe soferi!?...va mira?

                          Comment


                          • #58
                            Pe nimeni....
                            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                            prost.

                            Comment


                            • #59
                              ce sa te mai mire in tara asta
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • #60
                                ...chiar ca nimic...
                                Azi am lasat masina intr-un loc mai nepotrivit sa stau de vorba cu cineva ,pe trotuar,cand ma uit mai bine tocmai un politai venea fix spre masina mea cu un registru sub brat.A intrebat a cui e masina si unde am pus folia pe masina...ca vrea si el sa isi puna.Si a inceput sa se laude ca el si-a facut afisajul CB pe fond alb si ca si-a pus beculete in bord.Batal Domnu' sa il bata ce ma speriat...ma si uitam dupa masina de tractare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google