Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mah da pe mine m-ati intrebat?...mai vedem...

    Comment


    • pai acum esti ca iliescu presedinte onorific
      ..si sa votat pentru tine in unanimitate))
      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
      prost.

      Comment


      • ideea e buna.e greu sa cumperi ceva cu 30 ron.dar cu 300..iti iei cauciucuri sau iti faci remapare sau tapiserie etc..asta e ideea.vio nu comenta si ia-ti casa de marcat
        [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

        Comment


        • Iauzi s-a mai si votat...va cam faceti de cap...va spun eu de ce nu...bitza stie

          Comment


          • stie cineva daca o benzina cu cifra octanica mai mare de exemplu alt 101 de la rompetrol creste performanta unui motor de 1,4..... am auzit niste zvonuri ca dimpotriva i-ar lua din putere.. ca benzina asta e facuta pentru motoarele mai mari... ms
            Nimic in viata nu e intamplator... ''

            Comment


            • maule stai tu linistit cu rompetrolu ca nu face bine...mai bine iei un metabond si o sa faca motorului mult mai bine
              low....&.....slow

              Comment


              • am bagat deja alt 101 si parca e mai lenesa.... sau cel putin la fel ca 95.... si metabondu asta c e de fapt?
                Nimic in viata nu e intamplator... ''

                Comment


                • la mine a dat roade omv carrera.rupea.
                  [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                  Comment


                  • carrera 100 bitza sau de care? stiu ca parca am bagat mai demult carrera 100 si am prins 180 p autostrada soarelui...
                    Nimic in viata nu e intamplator... ''

                    Comment


                    • mau-le bagai carrera 100 de la omv (te-ai speriat de aseara?)
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by ionut CIA View Post
                        mau-le bagai carrera 100 de la omv (te-ai speriat de aseara?)
                        cine a castigat aseara?
                        @mau - benzina de la rompetrol da rezultate dupa 2-3 plinuri
                        Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                        prost.

                        Comment


                        • nu m-am speriat chiar rau dar oricum trebuia sa se simta mult mai bn.....
                          Nimic in viata nu e intamplator... ''

                          Comment


                          • Originally posted by mauuu1987 View Post
                            stie cineva daca o benzina cu cifra octanica mai mare de exemplu alt 101 de la rompetrol creste performanta unui motor de 1,4..... am auzit niste zvonuri ca dimpotriva i-ar lua din putere.. ca benzina asta e facuta pentru motoarele mai mari... ms
                            O benzina cu cifra octanica superioara imbunatateste putin (nesemnificativ) raspunsul motorului insa nu se poate spune ca ii creste performanta, de multe ori este doar placebo. Uite o explicatie foarte buna data de un prieten: "Benzina cu cifra octanica mai mare permite marirea avansului, care la randul sau permite timpi de injectie mai lungi. De unde cuplu mai bun si consum mai mare". Motorarele de 1.4 si 1.6 stock sunt optimizate din toate pct de vedere pt benzina de CO95.

                            P.S.: Pt "performanta" schimba in primul rand injectoarele ;) http://www.ngksparkplugs.com/product...x.asp?mode=nml
                            sigpic

                            Comment


                            • salutari la toti am si eu o rugaminte la voii unde il gasesc silviu_79 ca este din pitesti
                              sigpic

                              Comment


                              • ...nu prea am vazut sa scrie pe la noi pe forum si nici la intaniri nu l-am vazut...incearca cu un PM la el sau un mail

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google