Discutii Generale LoganClub Resita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dupa lodgy va aparea si varianta utilitara a lui lodgy .. v-a inlocui Logan VAN .. va fi un fel de renault kangoo expres de ala .. si in septembrie se lkanseaza la salonul de la frankfurt noua geeneratie de Logan (sau cum se va numi noul model) .. va inlocui acest model care este acum pe piata
    Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

    Comment


    • da ce tare incepe si dacia sa aiba valoare si frumusete,dar ar trebui sa schimbe si ineteriorul

      Comment


      • Salutare baieti, stiti cumva, daca imi pun folie de carbon pe capota, plafon, portbagaj trebuie sa trec in talon si culoarea aia? Ma curenteaza politia daca nu trec? E legal cumva?

        Comment


        • Fara a declara la R.A.R, ai voie sa acoperi (cred) 30% cu alta culoare. Mai bine mergi pana la R.A.R (ii in Calnic, daca nu s-a mutat) si intrebi. Costa in jur de 80lei sa-ti treaca inca o culoare in talon.

          Comment


          • Originally posted by Renault View Post
            Fara a declara la R.A.R, ai voie sa acoperi (cred) 30% cu alta culoare. Mai bine mergi pana la R.A.R (ii in Calnic, daca nu s-a mutat) si intrebi. Costa in jur de 80lei sa-ti treaca inca o culoare in talon.
            Streulea zicea ceva de 40 % din culoarea masinii, oricum multumesc de raspuns, o sa ma duc pana acolo sa intreb sa ma asigur.

            Pentru cei care vor sa afle -- am intrebat la RAR despre infoliere, daca o alta culoare fata de cea din talon se apropie de jumatate din suprafata masinii atunci trebuie trecuta si acea culoare .
            Last edited by megeleag; 9 January 2012, 15:21. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • pai ce culoare ai la masina,unde iti pui folia de carbon,si cat te costa.

              Comment


              • Originally posted by cosmin83 View Post
                pai ce culoare ai la masina,unde iti pui folia de carbon,si cat te costa.
                Folia in sine e undeva la 200 Lei, 4,5 m lungime / 127 cm latime, masina mea e gri perla si de pus eu o pun, am mai pus cu un prieten pe alta masina si a iesit perfect, dece sa dau bani la altii cand pot eu sa fac asta.

                Comment


                • dar folia nu se pune la cald,adica cu fenu.

                  Comment


                  • Originally posted by cosmin83 View Post
                    dar folia nu se pune la cald,adica cu fenu.
                    Ba da, ca sa se faca flexibila sa nu faca cute.

                    Comment


                    • da,vreau sa imi pun si eu pe spoilarul din fata mai exact pe partea cu nichelul ala rotund ,folia o am eu dar daca vrei sa sa ma ajuti sa o punem inpreuna,si pe pleoape si trebuie dat cu fenu eu nu am fen daca poti sa ma ajuti.

                      Comment


                      • Originally posted by cosmin83 View Post
                        da,vreau sa imi pun si eu pe spoilarul din fata mai exact pe partea cu nichelul ala rotund ,folia o am eu dar daca vrei sa sa ma ajuti sa o punem inpreuna,si pe pleoape si trebuie dat cu fenu eu nu am fen daca poti sa ma ajuti.
                        Cum sa nu, cand vrei ma anunti si se rezolva
                        Oricum pe portiuni asa mici nu trebuie neaparat fen, dar avand in vedere ca e curbata posibil sa faca cute, orisicum indicat ar fi sa dam ornamentu ala jos , ca sa putem pune si in spatele lui un jumate de cm, adica sa punem folia dupa muchii.
                        Last edited by megeleag; 11 January 2012, 09:27.

                        Comment


                        • mersi frumos,atunci ne mai auzim cand primesc coletul cu folia de carbon.

                          Comment


                          • Originally posted by cosmin83 View Post
                            mersi frumos,atunci ne mai auzim cand primesc coletul cu folia de carbon.
                            Oky, doky.....0764542052 asta e nr meu de tel in eventualitatea in care nu raspund aici :P, apropo de unde ti-ai luat folia si cu cat?

                            Comment


                            • am luat de pe forum cu 30 ron dar sunt incluse si ploapele si transportul,atunci ne auzim la un telefon ok.

                              Comment


                              • Originally posted by cosmin83 View Post
                                am luat de pe forum cu 30 ron dar sunt incluse si ploapele si transportul,atunci ne auzim la un telefon ok.
                                Aaa nue la rola? e speciala forma facuta pentru ornamente ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google