Discutii generale in LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...de ce nu incerci pe forum are cineva dar acum imi scapa numele,55 de carbon 35 parca de hirtie
    sigpic

    Comment


    • Am deja de ala de la Tudor de la CJ, vreeau ceva mai eftin, altcineva are idei ?
      Intreaba si tu la magazin
      Last edited by vyp75; 9 November 2011, 20:06.
      sigpic

      Comment


      • Am eu niste servetele si sint foarte ieftine.
        Glumeam.
        Ai incercat la Iony sau Tudor?
        Last edited by huffy; 9 November 2011, 20:42.
        Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

        Comment


        • Subtil Vasile !

          Nu am incercat Huffy , nu am avut drum pe acolo , am intrebat poate stie cineva care si-a luat de curand sau stie exact , sa nu mai trebuiasca sa ma duc pana acolo doar sa intreb.
          sigpic

          Comment


          • Bad_Wolf io cumpar si am cumparat deocamdata doar de la ROLFAST care este in intersectia Bilt cu Alba Iulia langa Tudor Auto si pretul era de 30-35 lei filtru polen/habitaclu. Faci comanda dimineata si dupa ora 12 il iei si il achiti de la magazin.
            Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
            În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

            Comment


            • Am fost plecat cu nevasta pe transalpina si sambata asta merg la cluj cu o ruda la un spital. Asa ca mai amanam un pic intalnirea

              Comment



              • Pentru interesati, un theard interesant.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • Fratilor am nevoie de ajutor. De la un timp a inceput sa troncane bordul in partea dreapta, dar se aude numai cand merg pe drum de tara sau piatra cubica, si nu reusesc sa ii dau de cap. Am strans si suruburile de la bord care erau cam desfacute, dar tot degeaba, am bagat si ceva burete intre bord si parbriz, dejaba. Nu stiu ce ar putea fi.

                  Comment


                  • Copy-paste

                    Cauze posibile:

                    - plasticul din coltul dreapta jos al parbrizului. Cel de afara, de la exterior. Este destul de greu de detectat sursa reala in acest caz. Se pune o bucatica de cauciuc intre el si geam.

                    -cablul de antena atinge pe undeva prin bord. Se introbaga capul pe dedesupt, in partea dreapta, si cu o lanterna se studiaza cazul. Foarte comoda, aceasta pozitie.

                    -pintenii de ghidare ai bordului, care initial sint inveliti cu o pinza (care intre timp s-a tocit), incep sa zdrangane in locasurile lor. Se da bordul jos si se rascheteaza putin cu un cutit acei pinteni, dupa care se imbraca in furtun de cauciuc - REZULTAT GARANTAT PE VIATA !

                    -surubul de prindere al bordului, cel din partea dreapta, de linga montantul A. Se ...

                    -intrerupatorul de la air-bag pasager

                    -fata verticala din partea dreapta a plansei de bord (cea pe care este intrerupatorul de air-bag), cred ca este posibil sa atinga in ceva fiare pe acolo, si zdrangane de-ti vine acru. Stiu ca in partea stinga am avut aceasta problema, si parca am vazut ca este posibil sa apara si in dreapta. Preventiv, am pus burete cind am dat bordul jos.
                    sigpic

                    Comment


                    • hahahha tare faza deci pentru un zdranganit trebuie sa desfaci toata masina si sa o construiesti la loc dar mai bine decat produucatorul BEEP BEEP BEEP BEEP de treaba.
                      Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                      În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                      Comment


                      • Cred ca ar trebui dat jos bordul, dar dupa ce am vazut tutorialul lui Streulea, mi se pare prea complicat.

                        Comment


                        • Acum decand o dat frigul si la mine mai zdrangane pana se incalzeste un pic in masina , eu iti sugerez sa dai jos consola (plasticul de la butoane si mp3-ul) si ceasuriloe de bord , cred ca o sa ai o privire de ansamblu mai buna la ce e pe acolo .
                          sigpic

                          Comment


                          • cea mai simpla solutie pana da caldura (in cazul in care nu dispui de un garaj incalzit) dai muzica ceva mai tare - dublu fata de limita legala - si sigur nu se mai aude zdranganitul
                            Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience

                            Comment


                            • Prezenta obligatorie

                              Am auzit ca miine,la intilnirea cu numarul 200,prezenta este obligatorie.
                              Daca am auzit bine,se lasa si cu o surpriza...dulce.
                              Sa vedem citi curajosi se arata...
                              Attached Files
                              Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                              Comment


                              • MAP 24 Ca sa vezi pe sub bord fara sa-l desfaci si fara sa stai intr-o pozitie de yoga incearca sa te uiti cu ajutorul unei lanterne si a unei oglinzi poate se vede ce nu-i in regula pe acolo.
                                Sau roaga un prieten sa conduca in timp ce tu stai cu urechea pe bord

                                O.K. Dupa ce m-am bagat si eu in seama(Sper ca nu te-ai suparat de gluma)...
                                Pentru ca nu sunt din Sibiu vreau sa va intreb de unde as putea cumpara jante de aliaj pe 15 in stare buna ptr. logan? Ma inereseaza mai ales modelele cu capac si pe care sa se potriveasca anvelopele stas:185/65/15.Am inteles ca se potrivesc si modele de Renault.Ma puteti ajuta?
                                Last edited by merlasviorel; 4 December 2011, 00:02. Reason: Automerged Doublepost
                                Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google