Discutii generale in LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mersi domnu' Mircea. am alta intrebare. cureaua de transmisie cand se schimba? odata cu cea de distributie? daca nu o schimb acuma ce se poate intampla?

    Comment


    • Nu este necesar sa schimbi cureaua de transmisie cand schimbi distributia. Rogi mecanicul sa verifice vizual strea curelei de transmisie sau te poti uita si tu sa nu fie fisuri pe ea. Daca se rupe nu se intampla nimic grav doar ca nu se mai invarte alternatorul motorul de la aerul conditionat si daca ai si directie servomecanica nu iti mai merge servo (adica o sa tragi de volan mai greu) . Nu se strica nimic doar ca trebuie sa schimbi atunci cureaua neaparat.

      Parerea mea este ca din cand in cand sa o verifici sa nu prezinte fisuri si sa o schimbi doar atunci cand este nevoie. Eu am 65.000km si arata foarte bine, la fiecare revizie o veric vizual.
      Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
      În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

      Comment


      • M-am interesat cat ar fi piesele si am gasit asa:
        -kit distributie SKF =200 lei (curea +rola)
        -kit transmisie SKF =200 lei (cureaua ar fi 45 de lei)
        Manopera cat ar fi la schimbat distributia? Recomandati pe cineva?

        Comment


        • Andy2heart ai PM dela mine in legatura cu problema ta.Exista si variante mai ieftine,dar eu ti-am dat pretulmaxim cu piese de origine.Suna si vezi.Succes!
          Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

          Comment


          • Am rezolvat problema cu anvelopele, nu mai am nevoie de omologare! Am vandut masina. De acum incolo va salut pe sosele mai de la inaltime. Salutare baieti si numai bine!
            1g in + adrenalina,1l - la benzina!

            Comment


            • salutare dragi colegi' am si eu o mare rugaminte cine ma ajuta si pe mine cu activarea de calculator sa vad si eu cat consuma masina mea, ca mi se pare ca papa foarte mult'...astept raspuns multumesc'

              Comment


              • razvan neo, te asteptam sambata la intalnirea noastra daca poti.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • medalion daca doresti activarea cb intra pe forum la sectiunea, cum sa faci,cum a-ti facut,etc si undeva apare si acest thread cu activarea cb,este cam greu de explicat asa,eu mi-am facut asta dar nu pot scrie atitea aici poate vi la intilnire si vb,printre noi avem destui care au facut asta si te pot ajuta...
                  sigpic

                  Comment


                  • MIRCEA 97 GMB...mersi foarte mult'

                    Comment


                    • cu multa placere ...
                      sigpic

                      Comment


                      • Un sfat

                        Vreau sa merg maine sa imi comand un logan ambiance de 1.2 prin programul rabla, am vb si la Emilian si la Medias la Gammis, ce ma sfatuiti? Emilian ar fi aproape, dar daca au servicii mai bune as merge si la Medias.

                        Comment


                        • Masina o poti lua de oriunde, service faci unde vrei in reteaua dacia, eu personal te sfatuiesc sa o iei de unde o are pe stoc sau cine o aduce primul.
                          Personal recomand Medias.
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • motor de 1.2 in primul rand nu iti recomand motor de 1.2 nici de 1.4 cel mai bine ar fi sa alegi intre 1.6 sau 1.5dci motorul de 1.2 are un consum de 9,4 litri/100km in oras (sibiu) si ca masina este mai reusit sandero... sincer as schimba la ori ce ora loganul meu cu un sandero.
                            Si acum sa iti raspund la intrebare cumpara masina de la emilian ca este aproape si fa-ti reviziile la gamis ca sunt mai cumsecade NU esti obligat sa faci revizile la emilian.
                            Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                            În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                            Comment


                            • E bun motorul de 1.2 MPI, te asteptam dupa ce o cumperi sa vii pe la intalniri sa o vedem si noi live ...... din ce am citit pe forum si parerile celor care au sunt motoare numai bune pentru oras, dar trebuie sa stii sa le exploatezi. Bafta !
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu am fost in Sighisoara de am cumparat masina cu toate ca stau in Medias pe motivul ca nu mi-a placut cum m-au tratat cei de la gammis,dar de cand s-au mutat la noul sediu s-au mai schimbat si ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google