Discutii Generale L.CV.Jiului

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da Ionut de joi
    Attached Files
    Last edited by raul_87; 4 July 2010, 21:09.
    HD-87-DLR

    Comment


    • da bine cu dungi dar mai jos lipite poate ar da mai bine ... si eu o sa imi pun dar albe
      http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

      Comment


      • Mat ,ce mai faci?
        HD-87-DLR

        Comment


        • sal
          colegi am si eu o intrebare l aveti idee cat costa revizia de 80.000 km la voi la 1.6 16v??la lazar service tg-jiu 1800lei

          Comment


          • Salut, sincer eu nu stiu sper sa te ajute colegii cu ceva informatii, dar cel mai bn da un telefon la lascar si intreaba
            Last edited by raul_87; 5 July 2010, 13:34.
            HD-87-DLR

            Comment


            • ce drac aveti in cap ??? 1800 lei pai nu ai un prieten cu garaj ceva si faci singur revizia cu 200 - 300 de lei ....

              ai sctis corect 1800 lei ??? pai ce ii schimba mootoru cu totu ???? eenorm de mult nu imi vine sa cred... eu am dci si toate is mai scumpe si mai sus de 300 - 350 lei nu am sarit cu revizia ..( o fac singur)
              http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

              Comment


              • Mat poate se referea si la faptul ca in banii astia 1800 ii schimba si distributia, dar eu stiam ca se schimba la 90000km , cn stie
                HD-87-DLR

                Comment


                • sincer sa fiu eu am facut reviziile la dacia doar pana la 15000 mai precis una singura cand am reusit sa pierd si garantia ca aia nu au vrut sa imi bage alt ulei decat elf si eu cumparasem castrol asa ca am renuntat la ei si am inceput sa ma descurc singur la 30 de mii am facut schimbul de ulei la spalatoria la vulcan si filtrul de aer mi l-am inlocuit singur acasa placutele de frana au tinut 51000 tot asa le-am schimbat singur timp de lucru 30 de minute lejer am luat placute mai ieftine nu am luat de uzina sunt bune doar ca la franare excesiva pe timp de vara caldura viteza scade eficienta si miros dar in rest mau tinut si astea destul cat despre distributie am mers cu ea pana la 80000 atunci am inlocuit-o cu role cu tot in rest cam in mare ma descurs singur si eu

                  Comment


                  • bogdanel88 ... sunt placute si multe piese NEMTESTI care sunt foarte bune si foarte ieftine

                    eu am schimbat placutele de frana am pus nemtesti la 47 de lei si nu miros si frana e moale si ingheata imediat ... am schimbat si capetele de bara 42 lei bucata... filtru motorina 48 lei sau 80 lei ... ulei castrol import germania 25 lei /litru. trebuie sa schimb acum si distributia de origine e aproape 500 lei , iar cea nemtzeasca e 200 lei

                    eu fac 10 revizii cu 1800 lei )) adica 150.000 km )

                    @raul_87 distributia e mai ieftina la benzinar chear si aia de origine parca e 300 lei si cea de alt producator 100 lei la dci e 500 de origine si 200 de alt producator
                    Last edited by mat; 5 July 2010, 20:59. Reason: Automerged Doublepost
                    http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                    Comment


                    • da Mat stiam cam pe acolo am fost si eu cu preturile distributia la benzinara am dat eu 280 ron cu totul placutele 40 lei capete de bara 50 de ron unul singur ulei si eu tot castrol si tot asa 100 ron 4 litri si filtrul de origine 25 ron deci eu zic ca nu are sens sa ii imbogatesc pe aia de la dacia pentru o revizie

                      Comment


                      • cica imi schimba
                        -kit distributie
                        -ulei
                        -filtru ulei
                        -filtru aer
                        sincer imi vine sa ma .....pe ea de garantie

                        Comment


                        • asta e jaf pe bune

                          am pus preturi mai sus nu are rost sa le mai scriu inca o data fa si tu un calcul (maxim 5 milioane te costa toate piesele alea de origine inca poti lua alt ulei nu ce baga ei, doar ca trebuie sa meri la service pentru montarea distributiei si manopera parca e undeva la 200 lei da in alta parte nu la reprezentanta)

                          si iti mai raman o garamada de bani sa mai faci si o mica vacanta ) sau vreo 5-6 plinuri cu benzina la masina
                          http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                          Comment


                          • Dar daca nu se duce pierde garantia.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • pai si ce mai faci cu garantia ???? eu am pirdut-o de la prima revizie ..... mai are 20.000 garantie poate sa stea linistit ....
                              http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

                              Comment


                              • Da ce garantie mai are cand schimbi distributia?! Eu stiu ca masina are maxim 3 ani sau 100000 km!! Nu ai 3 ani de cand ai luat masina? altfel nu-mi explic ce garantie pierzi!!
                                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google