Montare Modul Inchidere Geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    modul thunder de la babibv din brasov, e legat la butoane geamuri si la uch functioneaza perfect, cand apas inchiderea din cheie ridica si geamurile pe rand.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • #62
      MULTUMIM --VYP75--Daca esti super dragut, dai si tu mai multe detalii.Sau sunt secrete?.Ce tip de modul?.Daca mergesi pe LOGAN fara sa avem alarma.Daca se poate si cu putine mai mult detali de montaj.MULTUMIM .

      Comment


      • #63
        modulul e thunder cu iesire pentru 4 geamuri+trapa, este modul de inchidere geamuri asa ii zice, la mine e legat pe UCH pe firul de inchidere ce duce la actuatoarele din usi, iar la geamuri e legat la butoanele din bord pe firul ce iese din buton catre usi.
        Mai are plus si minus care le-am luat de la mufa de casetofon.
        Eu nu am alarma pe masina de aia e legat la UCH, cand apas inchiderea la usi din buton sau telecomanda masinii atuncea ridica pe rand geamurile, mai are o dioda de putere pe firul ce vine de la UCH la modul.
        Nu am poze dar daca gasiti are schema in cutie, luati legatura cu GABIBV eu de la el am luat 2 module si nu am avut probleme, el va poate da detalii sau aduce.
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • #64
          salutare,am si eu o problema am montat o alarma,asa mai nepriceput cum sint si butonul de inchidere deschidere usi din interior l-am anulat stie cineva ce pot pune ptr a merge si acest buton cum il pot reconecta cu ce? ms
          sigpic

          Comment


          • #65
            Salut.Am cumparat si eu un modul de ridicare geamuri ,dar dupa cum vedeti si in schema, nu prea sunt lamurit unde sa leg la alarma firele gablen si galben/alb,pentru ce are nevoie modulul de doua legaturi la 12v?,si ce fir trebuie sa tai din butonul de actionat geamuri?
            Va multumesc anticipat pentru ajutor.
            Attached Files

            Comment


            • #66
              legaturile la 12 V sunt una pentru alimentare cred si una pentru putere(ridicare geamuri).
              firele galbene se leaga la comanda de inchidere centralizata.(daca comanda e pe plus sau minus).Este trigerul pentru actionarea modulului la inchiderea usilor sau daca ai canal suplimentar la alarma, in legi la acel canal.
              Firul care trebuie taiat din buton este firul de jos (majoritatea cazurilor) este firul care primeste + dupa actionarea butonului. Mai bine verifici cu un aparat de masura ce fir primeste + la actionare geam in sus, si pe acela il tai.
              succes

              Comment


              • #67
                mersi ptr informatie
                revin si cu schema alarmei,ptr ca m-am chinuit de am innebunit,am ars si vreo 3 sigurante,poate e mai de ajutor.
                Attached Files

                Comment


                • #68
                  am rezolvat,merge super
                  multumesc.

                  maine o sa pun si filmuletul,merge super.
                  Last edited by ct 03 pre; 24 February 2010, 22:00. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #69
                    si asa merge:

                    Comment


                    • #70
                      Hello,

                      Am un modul de ridicare geamuri cu schema identica cu asta cea de la cl200 eaglemaster.

                      [IMG]http://*********.tehnoplus.net/*********/Logan/Imbunatatiri/InchidereGeamuriLaArmare/Schema%20modul%20comanda%20geamuri%20CL-200%20-%20Eaglemaster%20(cu%20explicatii).jpg[/IMG]

                      Imi spuneti va rog mai detaliat unde leg firele alea galbene pentru imput (nu am alarma pe masina)

                      Multumesc.
                      Last edited by cmanea; 25 March 2010, 11:34.

                      Comment


                      • #71
                        Am atasat imaginea pt ca vad ca e cenzurat linkul.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #72
                          Sal,

                          Am rezolvat, era un cablu intrerupt, aia era problema. Imputul(-) l-am legat la B2 iar + permanent la A3 si masa la A1. Singura problema ar mai fi ca am activata functia aia sa imi inchie usile la viteza prestabilita si imi inchide si geamurile atunci , exista o alta solutie sa nu se bata cap in cap astea 2.

                          Multumesc.

                          Comment


                          • #73
                            SALUT.Nu am alarma pe masina.Va rog frumos imi spuneti si mie cum leg firele de la un modul ridicare 4 geamuri.Am legat butoanele si STOP ca mi prind urechile.Unde gasesc " - " sa leg si firul galben de la mufa mica .Va multumesc anticipat.

                            Comment


                            • #74
                              salut..pun si eu o schema de montare poate ajuta pe cineva intr-un final :P
                              Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Chelull.MULTUMIM daca ai pune si o schema.Mie personal PETRONEL mi ar fii de mare ajutor.Multumim anticipat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google