Montare Modul Inchidere Geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    de aici se ia semnaulul -
    Attached Files
    Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
    sigpic

    Comment


    • #77
      defapt,vad ca modulul meu primeste semnal pe +,asa ca s-ar putea ca cele pe - sa nu mearga legate le B2.
      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
      sigpic

      Comment


      • #78
        Astazi am desfacut din nou modulul si am legat la B2 semnalul - , si megre si asa.deci pentru cine e interesat de acolo poate sa ia semnal - ca merge perfect.am atasat o schema cum l-am montat eu.
        Attached Files
        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
        sigpic

        Comment


        • #79
          Salut! Ma poate scoate si pe mine cineva din ceata,ca nu mai inteleg nimic de aici! Se poate activa vrun mod pentru ridicarea geamurilor din TELECOMANDA ORIGINALA A MASINII?! Astept si eu raspuns! aici ori P.M. Multumesc anticipat!
          sigpic

          Comment


          • #80
            DA se poate face asta

            Comment


            • #81
              salut...io am alarma pe masina si acu vreau sa imi iau acest modul de ridicare geamuri...este greu de montat...???ma poate ajuta si pe mine cineva...multumesc

              nimeni nimic....

              nu imi zice nimeni...
              Last edited by mar1u5; 30 May 2010, 19:55. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #82
                modul

                salutare
                pt cei care doresc sa mestereasca
                functioneaza perfect
                nu este gandita de mine schema,dar multumiri celor care au realizat-o
                toate cele bune
                Attached Files

                Comment


                • #83
                  Salut.Mi-am montat si eu un modul din acesta.treaba e ca:1.se ridica amandoua odata (nu ar fi asta o problema) 2.mi se inchide in timp ce merg cu masina aiurea asa (era sa imi prinda mana) 3.daca incui usile din buton din masina (cel din panou) se ridica si geamurile)
                  Aveti idee cum rezolv si eu astea.+ l-am luat de la B3 minusul de la A1 si comanda de la B2 cum arata pe o schema mai inapoi.

                  Comment


                  • #84
                    Varianta postata imi apartine; varianta originala este aici : http://www.niqro.3x.ro/geam/geam.htm.
                    Eu doar am "bibilit-o" putin... In paralel cu rezistentele de putere se poate pune un semireglabil de 1k, al carui cursor se duce, prin rezistenta de 100R, in baza T1; astfel se poate, oarecum, regla curentul de "taiere". Atentie: diodele trebuie sa fie de comutatie (BA159, in cel mai rau caz 1N4148) si NU 1N4xxx.
                    Functionarea aleatoare se poate datora unor contacte oxidate/imperfecte la comutatoarele din usi/portbagaj. Eventual se poate incerca filtrarea semnalului de intrare cu un condensator (10 nF ?) spre masa. Succes !
                    LE : In schema apar doua optiuni : impuls pozitiv si impuls negativ. Atentie deci unde si cum va legati. Totul este pe raspunderea voastra !
                    Last edited by Fratello; 21 September 2010, 10:26.
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • #85
                      Salut,

                      Vezi ca problema aia cu inchisul geamurilor asa alaeator in mers e din cauza ca nu este ecrant modulul si atunci cand te suna cineva pe mobil ti se activeaza inhiderea ). La mine asa face daca am telefonul aproape de el. Am incecat sa il ecranez cu folie de aluminiu dar tot face figuri daca e telefonul aproape.

                      Comment


                      • #86
                        Aha.asta am inteles-o cu inchiderea aleator.Dar cum fac sa nu se mai inchida si din buton de incuiat usile? Si daca stie careva cum fac sa se ridice geamurile cand apas a doua oara pe buton de inchidere din telecomanda.

                        Comment


                        • #87
                          se poate monta daca am geamuri electrice numai pe fata? ( laureat 2006 ) multumesc anticipat
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • #88
                            Da se poate monta si eu tot doar pe fata am.

                            Comment


                            • #89
                              Salut!A montat cineva vre-un modul de ridicare geamuri care sa functioneze exact ca butonul cu impuls pentru ridicare geamuri(la o apasare scurta dupa ce masina e inchisa,geamul sa se ridice pana la o noua apasare pe buton,sau la o apasare lunga geamul sa se ridice cat e apasat butonul de inchidere de pe telecomanda),sau se poate face lucrul asta...!MULTUMESC...

                              Comment


                              • #90
                                nu vrei sa se si deschida geamurile tot din telecomanda? )), uite cum e la mine si la majoritatea apesi pe butonul de inchidere al cheii sau butonul de armare al alarmei si geamurile se ridica iar daca ai usa intre deschisa sau portbagajul deschis geamurile nu or sa se mai ridice

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google