Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai la pretul asta de nou nu prea gasesti altceva si pt woofer e OK (banuiesc ca ai un woofer de 200-250 W).

    Majoritatea ce am vazut eu pleaca de la aprox 300 lei si n-au 1x180W (1x120...1x150W).

    Comment


    • Oricum în realitate, practic, au mai puţin.
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • Nu am nevoie de mai mult...Subwooferul e de 200 w rms...Domo am si in oras...Dau comanda pe net si il aduce la magazin...Deocamdata ma mai documentez dar blapunktul va fi optiunea mai mult ca sigur... Ori cel cu 250 ori cel cu 220...Al doilea imi place ca e mai mic... Acum vedem!
        MY CLA

        Comment


        • / radio CD cu USB si AUX-intuner FM cu 18 pozitii de memorie functie RDS cu TA, TP, RADIO TEXT, EONputere : 4 x 50intrare USB pe panoul frontalintrare AUXcompatibil : CD/CD-R/CD-RW/MP3preou

          / difuzoare multiaxiale 3 cai dimensiuni 6"x9" putere nominala - 100W RMS putere maxima - 350W raspuns in frecventa - 32-24000Hz frecventa crossover - 1000 / 5000Hz impedanta - 4

          / sistem de difuzoare cu 2 componente diametru woofer: 13cm putere nominala: 60 W putere maxima: 120 W impedanta: 4 Ohm raspuns in frecventa:  39 - 23.000 Hz frecventa crossover: 4000H


          Ce parere aveti de acestea ? Cele ovale pe spate si cele cu tweeter pe fata.
          Vreau sa pun tweeterele unde ar veni reglajul oglinzilor normale.
          Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

          Comment


          • sunt ok! atat playerul cat si difuzoarele...componentele pune-le pe fata Un subwoofer si e complet
            MY CLA

            Comment


            • Poate, in vreo cateva luni imi iau un amplificator si un subwoofer, dar ma gandesc si la un condensator ca sa nu o chinui.
              Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

              Comment


              • Dacă ai amplificator sub 400 w, cum avem cei mai mulţi dintre noi, nu ai nevoie de condensator.
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • Am inteles ca ar fi nevoie de condensator pentru consum sau ceva de genul asta. Sunt "newbie" in car audio. Doar ce mi-am schimbat boxele stock, deci sa nu ma luati la injuraturi ca pun atatea intrebari! )
                  Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

                  Comment


                  • Nu-ti trebuie nici un condensator.

                    Dar la difurile care le-ai ales numai cu playerul nu faci mare branza, trebe musai o statie macar 4x40W sau 4x60W.

                    Comment


                    • Azi am comandat amplificatorul...Am ales pana la urma blaupunkt gta2 se... Am prins la reducere 25 %... Am o nelamurire... Care e treaba cu impedanta...Am vazut ca scrie ca e stabil la 2 ohm Dar scrie puterea lui si la 4 ohm... La subwoofer la cati ohm se leaga? Si ce inseamna in punte? Nu ma pricep la audio...
                      MY CLA

                      Comment


                      • In primul rand, o mica paranteza: puterea consumata de catre amplificator, mentionata in mod aproape curent pe spatele sau (in general in vecinatatea cablului de alimentare) nu este intr-o relatie directa cu puterea pe care o poate oferi. Ea se refera la puterea maxima consumata...


                        Pe 2 ohmi îl foloseşti dacă vrei să scoţi mai mult sunet, dar îţi trebui difuzor de 2 ohmi şi de obicei amplificatoarele serioase ţin 2 ohmi, adică scumpe, o ţine şi cele mai ieftine dar eu cred că vara pe căldură sigur intră în protecţie, oricum sunt sceptic că va avea o viaţă sănătoasă un amplificator "de buget" pe 2 ohmi.
                        În punte adică sunt legate ambele canale împreună ca să le poţi folosi pe amândouă la un singur sub. Are buton "bridged" şi ieşire "bridged" şi legi acolo ca să foloseşti toată puterea.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • Deci acest amplificator il pot folosi atat pe difuzor de 2 ohm cat si pe unul de 4 ohm ?(despre subwoofer este vorba) Difuzorul cred ca are 4 ohm... http://www.ideall.ro/magazin/Amplifi...E/produs-17365
                          Ce cabluri ar fi recomandate pentru acest amplificator? De cati mm? Va multumesc! Si imi cer scuze pentru numeroasele intrebari...dar nu le prea am pe partea audio...
                          MY CLA

                          Comment


                          • Cabluri nu cumpara pentru acest amplif. Cabluri cumpara cat mai groase, ca pe viitor daca vrei sa faci un upgrade la amplif, sa nu fi nevoit sa cumperi tot si sa desfaci din nou maisna ca sa tragi cabluri sau sa le schimbi sau etc...
                            Ca sa-ti fie mai usor, de la 20mmp in sus.

                            Comment


                            • ok....A ajuns amplificatorul... In carte scrie ca daca il leg pe bridge merge de la 4 ohm in sus Acum ramane sa iau cabluri si un adaptor hi low...pana imi cumpar un player mai bun... Adaptorul hi low il pot monta pe boxele spate? e recomandat? Multumesc pentru ajutor!
                              MY CLA

                              Comment


                              • Salutare, va supun atentiei urmatoarea dilema: In prezent pe partea audio a masinii am urmatoarea configuratie Radio CD + 4 difuzoare stock si
                                APX2121E

                                - Amplificator Clarion pe 2 canale
                                - 200 de putere pentru muzică la maxim
                                - Putere 2 × 80 W RMS la 2 ohmi, 2 × 60 W RMS la 4 ohmi
                                - Amplificare a başilor selectabilă: 0/6/12 dB @ 50Hz
                                - Tranzistor de comutare a alimentării MOS-FET
                                - Reglabil –12 dB/Oct. filtru Incrucişat high/low pass, 50 ~ 300 Hz
                                - Conectori placaţi cu aur: Cinch Difuzor/Alimentare
                                - Intrare nivel difuzor
                                - Dimensiuni: 180 (L) × 280 (l) × 55 (I) mm

                                SW2513B
                                - Difuzor de frecvente joase Clarion
                                - Diametru 25 cm ( 10”)
                                - Incinta bass relex
                                - Impedanta 4 Ohmi
                                - Putere maxima 600 W / 300 W RMS
                                - Raspuns in frecventa 32 Hz – 1 kHz
                                - Eficienta 87 dB
                                - Dimensiuni incinta: 435 x 325 x 365 mm

                                Acum vine intrebarea: Am un buget de 300 lei si nu stiu ce sa schimb prima oara difuzoarele sau playerul? Multumesc.
                                Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google