Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by shokaliptiku View Post
    ... mi se pare ca esti putin cam ... butucanos in exprimare ...
    ia arata-ne ce poti face tu in siatuatia aia ... si sa vedem cat de bine iese ... ai lucrat vrodata cu fibra ?! ai habar cei aia si cum se lucreaza ?!

    ia zi-ne ... cei asa de urat !? ca le-a mers capul si au gasit o solutie excelenta pentru o masina pregatita pentru SQ ... un loc ideal ... nu ocupa spatiu deam.... sau ce nuti place ?!
    Usor copilu'..ca te balbai in scris ...e parerea mea si gata TARANESC,HIDOS URAT.....SI ITI REPET..nu imi place
    http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

    Comment


    • #77
      @felixb - precizeaza te rog tot sitemul care il ai pe masina, inclusiv amplificare! free air e cam nasolica. mai ales ca spui de difuri de 20-25 cm!

      daca ai amplificare serioasa, uite aici niste ovale mai speciale
      Ground Zero Audio steht für hochwertige Car Audio Produkte. Über 400 Car HiFi Produkte vom High End Verstärker bis zu 38cm Subwoofern sind weltweit im Angebot.


      De 25 cm nu intra in spate pe policiara aia la logan, decat daca nu ai centura pe mijloc poate, si iti reconstruiesti toata mocheta aia in spate.

      Comment


      • #78
        @felixb - free air nu da rezultate asa bune, iar in cazul tau (difuzoare de 20 sau 25) e si mai greu sa iasa ceva. difuzoare de 20 intra, in locul original, cu ajustati asupra tablei, inele, etc
        de 25 nu cred ca intra in locul unde sunt difuzoarele la logan pe spate, decat poate daca le muti locul mai spre centru, si nu ai centura de siguranta pe mijloc.

        ce sistem ai pe masina? ce amplificare?

        In cazul in care ai amplificare serioasa, uite o pereche de ovale mai "speciala"
        Ground Zero Audio steht für hochwertige Car Audio Produkte. Über 400 Car HiFi Produkte vom High End Verstärker bis zu 38cm Subwoofern sind weltweit im Angebot.

        Comment


        • #79
          Originally posted by felixb View Post
          am inteles, mi-ai spus de 2 ori ca nu sunt compatibile fata cu spatele ....nici o problema ....te-am intrebat de un free to air diametru 20-25 cm....ce imi recomanzi?...sau ce imi recomandati? Shokaliptiku--Adriann
          Din pacate eu sunt adeptul ca se poate si fara subwoofer, cu atat mai putin un free to air.

          Portbagajul la Logan este chiar el un free to air. Gandestete ca bancheta din spate da chiar in portbagaj si cred ca nu vei sa le faci celor din spate frezura cand va scapa aer prin partea superioara a spatarului.

          Vezi ca am pus mai inainte un filmulet cu diful meu de 20cm unde se vede ca arunca aer pe langa perna din spate miscand un servetel.

          Comment


          • #80
            Originally posted by Adriann View Post
            Din pacate eu sunt adeptul ca se poate si fara subwoofer, cu atat mai putin un free to air.

            Portbagajul la Logan este chiar el un free to air. Gandestete ca bancheta din spate da chiar in portbagaj si cred ca nu vei sa le faci celor din spate frezura cand va scapa aer prin partea superioara a spatarului.

            Vezi ca am pus mai inainte un filmulet cu diful meu de 20cm unde se vede ca arunca aer pe langa perna din spate miscand un servetel.
            se poate si fara subwoofer da nu are aceiasi sonorizare!!! fiecare cu parerea lui si dupa posibilatile fiecaruia!!!!salut

            Comment


            • #81
              Originally posted by Tembelu View Post
              se poate si fara subwoofer da nu are aceiasi sonorizare!!! fiecare cu parerea lui si dupa posibilatile fiecaruia!!!!salut
              Foarte corect spus.

              Am zis-o doar pentru ca am constat ca se poate si fara, caz in care se va auzi bine doar inauntrul masinii desigur.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Adriann
                Am crezut ca numai mie mi se pare.
                Regretabil.
                cum ti-am mai zis...fiecare cu parerea lui!!!D vii duminica la intalnire???ai mai fost???

                Comment


                • #83
                  @Tembelu
                  Am sters totusi postul la care ai facut referire ca este totusi discutabil si mi s-a parut un pic "spam".
                  Incerc sa raman echilibrat pe cat posibil.

                  DA, chiar mi-ar face placere sa vorbim mai pe-ndelete.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Adriann View Post
                    Am sters totusi postul la care ai facut referire ca este totusi discutabil si mi s-a parut un pic "spam".

                    DA, chiar mi-ar face placere sa vorbim mai pe-ndelete.
                    i-ai facut ceva modoficari loganului tau???

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Tembelu View Post
                      i-ai facut ceva modoficari loganului tau???
                      scuze ca scriu asha da din cauza vitezei!!! si mi-e putin foame!!!))

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Tembelu View Post
                        scuze ca scriu asha da din cauza vitezei!!! si mi-e putin foame!!!))
                        Important e sa ne facem intelesi.

                        Am mai postat modificarile mele dar le mai pun o data.
                        Un Pioneer DEH P5730MP, Magnat Xcentric 213 pe fata, Pioneer TS-E2096 pe spate, amplificate de Magnat Rock 8000 si ceva antifonare in usile din fata si portbagaj cu Dynamat Original, Dynamat Xtreme, DynaXorb si burete audio.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Adriann View Post
                          Important e sa ne facem intelesi.

                          Am mai postat modificarile mele dar le mai pun o data.
                          Un Pioneer DEH P5730MP, Magnat Xcentric 213 pe fata, Pioneer TS-E2096 pe spate, amplificate de Magnat Rock 8000 si ceva antifonare in usile din fata si portbagaj cu Dynamat Original, Dynamat Xtreme, DynaXorb si burete audio.
                          scuze dar yo sunt nou pe sit si nu prea le am...deocamdata!!! pai vad ca ai ceva sonorizare pe el!!!

                          Comment


                          • #88
                            @Tembelu
                            M-am straduit ca din putin sa obtin maxim de satisfactie (bineinteles pentru mine).
                            Iar piesa de rezistenta sunt difurile din fata (contrar asteptarilor), cu spatele merg la ajutare.
                            Incearca sa frunzaresti thredurile cu audio ca vei mai gasi si alte lucruri interesante.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Adriann View Post
                              @Tembelu
                              M-am straduit ca din putin sa obtin maxim de satisfactie (bineinteles pentru mine).
                              Iar piesa de rezistenta sunt difurile din fata (contrar asteptarilor), cu spatele merg la ajutare.
                              Incearca sa frunzaresti thredurile cu audio ca vei mai gasi si alte lucruri interesante.
                              ce bani ai dat pe difurile din fata??si pe cat sunt??? ms pentru sfat!!

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Adriann View Post
                                Din pacate eu sunt adeptul ca se poate si fara subwoofer, cu atat mai putin un free to air.

                                Portbagajul la Logan este chiar el un free to air. Gandestete ca bancheta din spate da chiar in portbagaj si cred ca nu vei sa le faci celor din spate frezura cand va scapa aer prin partea superioara a spatarului.

                                Vezi ca am pus mai inainte un filmulet cu diful meu de 20cm unde se vede ca arunca aer pe langa perna din spate miscand un servetel.
                                @felixb
                                Sau te-ar interesa acest tip de subwoofer:
                                subwoofer.jpg Din pacate nu stiu cum suna, dar sincer m-a tentat si pe mine la un moment dat ideea sa ma dotez cu asa ceva. Nu stiu ce sa zic de ele, ce este pe hartia tehnica a lor e ceva dar in realitate nu stiu cum s-ar comporta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google