Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ah ..da dar din cate stiu yo nu baga 80w-rms pe difuzor.(pe fiecare canal..ci ai imparte adik 40pe40..in fiecare difuzor cate 40rms,,asa am auzit..acum nustiu dak e asa.. poi basu e placerea mea.. mai putin ma intereseaza medilee..da vreu mult bass...dar vezi ce nu mai stiu.. e k ce conteaza mai mult ..? w-rms sau db..PIONEERU ASTA ARE 250RMS SI 98DB..acum nustiu .. dak e mik atunki stiu un .. Renegade GTR1002 500rms 92db( 2 subwoofee sunt introduse in incinta ..)

    Comment


    • MPX 2500
      # amplificator auto 2 canale
      # putere:
      * 4 ohmi, stereo: 2 x 80W RMS
      Are cate 80w rms pe fiecare canal.

      Citeste putin aici pt treaba cu sensibilitatea (postul lui Above_Gods)
      La asta sper sa te lamureasca cei cu mai multa experienta.
      http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
      Everything sounds better . . .

      Comment


      • Originally posted by ionutdj View Post
        ok..... daca totusi am ocazia sa mai aflu cate ceva de pe la voi .. am atasa si yo niste imagini ... cu ceia ce asa vrea io sami pun .. in masina .. nustiu daca e bun si daca sar auzi cat de cat bn..

        deci Player-u e Pioneer: DEH-P5100UB
        subwooferu: la fel Pioneer..( Amplificat cu un Magnat editio -MONO..)
        difuzoare ..pe fata .. (pe spate nu pun).. Focal-si amplificate cu un-Mac-2 canale..;)) ( + condensator)

        Acum nustiu dak e bn.. dar va las si pe voi sa ziceti parerea...
        Amplifu il am acuma pe masina pe un alpine swr12d2d legat in 2 ohmi, ai grija la pioneeru ala ca il arzi usor daca nu faci reglajele cum trebuie, mare grija la gain!
        Mie imi misca foarte bine alpineul din punct de vedere al excursiei, si din ce stiu eu pioneeru nu rezista la excursii mari! a si mare grija si la lpf!
        MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

        Comment


        • Dupa multe cautari si zeci de telefoane,aflu ca la noi in tara nu mai sunt,cel putin pentru comenzi online,playere Pioneer DEH-4200SD,doar daca cumpar din magazin. Totusi am gasit dincolo,in Italia si trebuie sa vina pe la sfarsitul lunii.

          Pana atunci,am reusit sa primesc celelalte produse comandate.
          Difuzoare Ground Zero GZTC 165T (350+38transport)
          2 inele MDF (35 ron)
          20 coli SilentCoat (130 ron 8 coli(pachet daciashop) + 12 coli 120+35 transport (Shoka))

          Vreau sa montez tweeterul in locul unde ar fi reglajul la oglinzile manuale,dar nu-mi dau seama cum.Dupa ce fac o gaura nu stiu cum sa le prind,cel putin pana acum.Atasez niste poze sa vedeti ce am primit pentru montaj si sa-mi explicati cum se face
          Attached Files
          Last edited by soboBN; 8 January 2011, 15:35.
          Cumpar volan de Duster

          Comment


          • din italia de unde...? si cum ai facut.. k si yo is in italia..si mam uitat peste toate electronicile auto si au cam acias pret.. mai sunt produsa mai scumpe mai eftine dar diferenta. e de 10ron,, mare lucru nui... asa ca imi convine sa eau din Ro...

            Comment


            • Originally posted by ionutdj View Post
              din italia de unde...? si cum ai facut.. k si yo is in italia..si mam uitat peste toate electronicile auto si au cam acias pret.. mai sunt produsa mai scumpe mai eftine dar diferenta. e de 10ron,, mare lucru nui... asa ca imi convine sa eau din Ro...
              Vorbeste bine la tine romaneste.
              Abia astept sa vad cum suna Sobo!

              Comment


              • ionutdj ti-am dat PM.
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • Vreau sa montez tweeterul in locul unde ar fi reglajul la oglinzile manuale,dar nu-mi dau seama cum.Dupa ce fac o gaura nu stiu cum sa le prind,cel putin pana acum.Atasez niste poze sa vedeti ce am primit pentru montaj si sa-mi explicati cum se face[/QUOTE]

                  Ai reusit sa montezi tweeterele? daca da poti da cateva detalii cum ai facut, cu ce ai dat gaura? Am si eu 2 tweetere si vreau sa le montez in acelasi loc pe care l-ai specificat si tu. Multumesc!

                  Comment


                  • Desi nu am incercat inca, poate zic prostie, dar poti face o gaura cu foarte putin mai mica si, fortezi un pic tviteru in gaura aia...eventual cumperi un tub de mastic cauciucat si lipesti in spate, astfel o vei si putea demonta

                    Comment


                    • Nu am montat tweeterele.Playerul imi vine la sfarsitul lunii si atunci,am vacanta o saptamana si ma ocup de masina.

                      Tata fiind tamplar are mai multe freze pe la servici si o sa caut una de diametru apropiat cu cel al tweeterului si ma gandesc sa-l bag fortat.Are el ceva sistem dar inca nu am incercat sa vad ce si cum,pana nu-i dat panou jos nu pot sa vad ce si cum.

                      Oricum,o sa revin aici cu poze si sa explic ce si cum am facut.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • Salut!
                        Am achizitionat un MP3 Alpine Cda9883. Spuneti-mi, va rog, ce fel de difuzoare sa cumpar. As dori sistem componente, dar nu ma pricep, si sa tineti cont ca pe viitor le voi si amplifica. Cu ce...tot voi sa spuneti.
                        Multumesc mult!
                        Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                        Comment


                        • Pai de ce suma dispui pentru difuzoare ?
                          http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                          Everything sounds better . . .

                          Comment


                          • Salutare.
                            Am si eu o nelamurire din ziua in care tata a zis ca imi lasa Loganul 1.6 cu toate dotarile mai putin ABS .. in fine
                            Eu momentan detin un Ford Ka si am pe el Linie Sony Explode (mai putin Woofer ca nu am unde sa il bag ) care va fi transferata pe Logan din momentul in care devin proprietar (aproximativ inca 2 ani )
                            Intrebarile mele sunt urmatoarele :
                            1 boxele ovale cum au loc in spate? , tinand cont ca nu vreau sa renunt la centura de mijloc ...
                            2 se merita sa pastrez toata linia, cu toate ca nu ma indur sa scap de ea prea curand din 2 motive: 1 am investit aproximativ 700 lei si daca le trec pe logan mai imi iau si woofer si amplificator tot de la Sony , si 2 se aude super fata de ce spun cei de pe forum .
                            a mai jos atasej pozele cu componentele care le am ..
                            si cam atat .. salutare
                            Attached Files

                            Comment


                            • Eu iti zic parerea mea tu faci cum vrei tu.
                              Nu se merita sa tai tabla in spate si sa bagi ovale,mai ales daca stii ca o sa pui si subwoofer.

                              S-a mai discutat pe forum de boxe ovale in spate,ele incap.
                              dacia logan In Car Entertainment- boxe, head unit-uri, amplificatoare, DVD-uri, alarme si alte gadget-uri,woofer dacia logan
                              Last edited by dorinionel; 20 January 2011, 00:25.
                              http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                              Everything sounds better . . .

                              Comment


                              • Ok . Ms de sfat .. ori si cum mai am de asteptat ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google