Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by blacired View Post
    @dorinionel.....'am luat playerul si l-am pus la un prieten in masina si tot asa face' - treaba asta acum scrii prima data!!!!! Posibil ca defectul de la pozitia 2 o are. Du-l la un depanator TV, dar sa fie mai experimentat, care a mai vazut defect asemanator.Bafta!
    am uitat sa precizez,mersi oricum,sper sa rezolv problema. . .
    http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
    Everything sounds better . . .

    Comment


    • prietene, decat sa bagi bani in Sony dai avans si fa o rata ca nu o simnti(doua sute pe luna) si cumpara un cd player adevarat Pioneer sau Alpine si nu o sa-ti para rau...! cu defunctul fa si tu o filmare cum al arunci de pe bloc si se face bucatzi...''sa ne radem si noi sa ne simntem bine''...
      Attached Files

      Comment


      • LAE, ajuta-ma umpic, am un amplif ca asta,http://www.be-loud.ro/produse/Amplif...GZTA_2.150MK2/ si vreau sa pun pe el asta http://www.be-loud.ro/produse/Subwoo...ine/SWR-1222D/ e bine ce fac?
        Cum se leaga corect subul sa ramana in 2 ohmi?
        MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

        Comment


        • merge legat subwooferul ala cu cate o bobina pe fiecare canal ...2 ohm amplifu' / 2 ohm bobina...sau legi in serie bobinele si ai 4 ohm sub-ul si punte 4 ohm amp-ul dar slaba configuratia in 4 ohm...sfatul meu ia alta statie mono 1 ohm stabil chiar si mai mica(300 rms) ca sa scoti tot din sub....la 1 ohm bass-ul e altfel....dar merge si GZ aleasa de tine la 2 ohm...

          Comment


          • cumpar boxe fata loga l+ 2006 s-a ars una

            Comment


            • salut...scuzatima ca. intervin si io pentru un mic ajutor.. de la voi, am un logan si vreu sai pun si io un sistem audio foarte bunisor .. bani 30.000lei noi.. imi puteti da cateva exemple numai difuzoare de 16 pe fata nu vreu ca trebuie sa fac modificari si nu am chef.. ca sunt difuzoare de 13 care are si 100 w rms.

              Comment


              • scuza-ma ca iti spun, dar inainte de sistem audio de 30.000 lei noi, ti-ar trebui o carte de gramatica care costa 30 lei... noi. bafta.

                PS - de 30.000 lei noi iti iei inca un logan.... sau 1000 carti de gramatica. dar e buna si una daca o citesti si o intelegi.
                sigpic

                Comment


                • bah ce de bani au astia ...
                  http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                  Everything sounds better . . .

                  Comment


                  • In banii astea @ionutdj, lejer iti iei Focal Utopia...si-ti mai ramine pentru amplificator si insonorizare totala.

                    Comment


                    • Salut.

                      Nu prea poti din bani marunti face o treaba buna. Eu zic sa mai astepti putin, mai strange bani si vedem pe urma.
                      Din suma asta nu stiu daca iti iese interiorul costum din fibra de sticla si usile din fibra de carbon...fara astea nici nu are rost sa te apuci de treaba. Noi toti avem asa, doar ca suntem adeptii designerului de la dacia, asa ca am ramas la aspectul stoc desi...
                      Bafta!

                      Comment


                      • Salutare.

                        M-am hotarat sa fac cateva schimbari pe partea audio.

                        M-am oprit asupra unui HU Alpine CDE-112Ri.Daca puteti sa-mi recomandati altceva,astept orice parere.

                        Difuzoarele fata vreau sa fie pe componente,o sa integrez tweeterele unde e reglajul la oglinzile manuale,iar pt difuzorul din usa o sa folosesc inele MDF.Am ales Crunch Blackmaxx BMX 6.2c. Recunosc ca nu ma prea stiu pe partea audio,dar am cateva nelamuriri:

                        1) Daca difuzoarele astea au 100 W rms,deocamdata o sa fie legate doar pe player,cum o sa se auda fata de alte difuzoare de 50 w rms,tot asa legate?Ma refer la faptul ca cele de 50w merg aproape la puterea maxima,pe cand cele de 100 w,mai au pana sa mearga la capacitate maxima.Ma refer la RMS.

                        2) Pretul - Difuzoare de 100W RMS la 300 ron,CRUNCH,pe cand Focal,GZ sau alpine la acelasi pret ofera 50 W RMS.De ce?Diferenta de calitate?

                        Pe spate vreau sa pun difuzoare ovale,de la Alpine,modelul SPG-69C3. Trebuie decupat ceva ca sa intre?Se taie tabla din spate?

                        Pt ceva bass in plus,m-am gandit la o statie Ground Zero,care scoate 1X300W la 4ohmi si un dif JBL 300W rms 4ohmi.

                        Subwooferul nu e in necesar deocamdata.

                        Astept pareri PRO si CONTRA legate de difuzoare,player."De ce nu asta,sau de ce altul?" "Boxele X sunt asa,Y au ceva in plus" etc.
                        Attached Files
                        Cumpar volan de Duster

                        Comment


                        • Upppp!!!!!!!
                          Cumpar volan de Duster

                          Comment


                          • Ce suma dispui pentru un up?

                            Comment


                            • Deocamdata am banii pt ce am postat mai sus,adica HU 720 ron, Difuzoare Crunch 300 ron si Difuzoare Alpine 200 ron.Prima data vreau sa schimb playerul si difuzoarele,si sa ma incadrez in banii astia, si apoi un subwoofer si un amplificator.
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • In jurul sumei de 750-850 roni se mai invirt si alte playere: KDC-W5047U, CDE-9880R, DXZ588RUSB, DEH-P5100UB si fiecare are iesiri de semnal pe 3 perechi de RCA, fapt care te va ajuta in viitor la amplificarea difuzoarelor si al subwooferului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google