Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Playerul ramane asta. Difuzoarele sunt bune?Imi poti recomanda altceva?
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • Pe fata obligatoriu sistem de difuzoare, tweetere cu membrana de matasa(sau daca vrei ceva mai agresiv atunci pe magneziu/aluminiu ), midbasi cu membrana de hirtie presata sau aluminiu(important sa aiba ceva masa conul ca sa fie rigid), dar fereste-te de membrane polietilene, suna groaznic. Din punctul meu de vedere in materie de difuzoare Crunch nu exceleaza deloc...

      Comment


      • Zi-mi tu niste difuzoare,sisteme,in jur de 3 milioane.Astea pentru fata,iar pt spate nu pun sisteme neaparat.

        Sa aiba tweeterele sa le pot integra in usa.
        Last edited by soboBN; 28 December 2010, 18:16.
        Cumpar volan de Duster

        Comment


        • Parerea mea, daca nu poti lua toate componentele din bugetul propus la update sonorizare, atunci ai doua posibilitati: ori cotocesti nitel pe la second ca poate gasesti tot la preturi bune, ori cumperi nou dar treptat, mai intii player, apoi difuzoare, amplif, cabluri, subwoofer, insonorizante... Eu zic sa mai verifici odata playerele propuse de mine, ca sa nu regreti ulterior cind ai sarit in ceva care nu ti se potriveste...

          Comment


          • Mi-a recomandat cineva de pe forum aceste difuzoare pt usile fata: SPL Dynamics SD-6.2.
            Playerul,de ce nu e bun?Sincer,imi place sa aiba si design,iar un JVC desi e bun,n-am vazut sa aiba design fain.

            Pt insonorizare mi-am luat de la Dacia Shop 2 kit-uri de silent coat,adica 4coli x 2 seturi, si pt a monta difuzoarele de 16.5,un set de inele MDF.

            Un subwoofer nu imi e urgent si nu vreau sa fac perfromanta,eu inteleg ce vrei tu sa-mi arati,dar ma intind prea mult.

            LE: Uite ce am gasit,la acelasi pret cu Alpine, iar in plus are 3 iesiri RCA si are si slot de card,ceea ce-mi place,ca nu mai am nevoie de
            Attached Files
            Last edited by soboBN; 28 December 2010, 21:31.
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • daca stii ca o sa ai posibilitatea sa le amplifici pe viitor se merita,daca nu,nu . . .
              Pio ala e bun,si eu as merge pe el,de as avea atatia bani,(nu ca Alpine ar fi mai prejos) ...
              http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
              Everything sounds better . . .

              Comment


              • Ce imi recomanzi pentru spate?Ce difuzoare?
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • Poti pune un clop frumos de Texas-Ranger in spate!
                  Difuzoarele montate pe polita, parerea mea, nu-si au rostul in nici un fel! Mai tirziu daca vei pune un subwoofer, unda de frecventa sonora joasa generata de acesta nu se va pupa in nici un fel cu cele produse de difuzoarele de pe polita, inca va trebui sa insonorizezi polita sa scapi de orice perturbatie deranjatoare, care numai sunet placut de joase nu se va numi!
                  Un sistem de difuzoare montate in fata, amplificate cu bun simt, un player care stie USB & iPOD, mp3 & track de pe CD, cu iesiri pe trei perechi de RCA, control volum subwoofer, ajunge sa achizitionez la inceput, mai ales ca spui ca ai luat material de insonorizare.

                  Comment


                  • Ok.Merci mult.
                    Deocamdata ramane sa comand Playerul,sa vad daca mai onoreaza comenzi pana la revelion,daca nu,in primele zile ale anului urmator o sa vina,impreuna cu 2 difuri Spl Dynamics.
                    O sa ma hotarasc dupa aceea ce o sa pun pe spate,pt ca nu o sa le montez iarna asta,cel putin n-am inca un garaj unde as putea lucra linistit,dar nu se stie.

                    Mai astept pareri si pt boxe spate
                    Cumpar volan de Duster

                    Comment


                    • Observ ca ai inteles perfect despre ce am vrut sa-ti atrag atentia. Bafta.

                      Comment


                      • cum zice blacired...daca mergi pe SPL si le si amplifici corespunzator,(usile pregatite bine),difuzoare pe polita din spate nu mai are rost sa pui,cel mai bine ar merge un subwoofer in portbagaj . . .
                        Last edited by dorinionel; 29 December 2010, 22:14.
                        http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                        Everything sounds better . . .

                        Comment


                        • Subscriu, la mine pe polita au mai ramas gaurile! Difuri nu cred ca vor mai ajunge acolo!
                          MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                          Comment


                          • Mircea,tu ai numa` difuri fata si subwoofer?
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • da, ca prea mare lucru nu se mai intelegea din pocnitorile din spate!
                              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                              Comment


                              • @soboBN
                                Ar fi bine daca ai avea posibilitatea sa asculti ambele configuratii,si atunci sa alegi . . .
                                http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                                Everything sounds better . . .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google