Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • anduvirgil
    replied
    Am reușit să montez roțile de iarnă.
    Jențile de iarnă sunt de tablă, negre , la fel ce cele de pe mașină MWRO 6J R15 ET40, cost per bucata 110 lei (sunt și cu 105 lei, dar n-am prins „oferta”).

    Încălțate cu Fulda Montero 2 au mai puține greutăți de echilibrare decât cele originale.
    Par și mai puțin zgomotoase.

    Leave a comment:


  • blajynsky
    replied
    Ok, si unde scrie ca sunt legale sau nu? cum ma poate verifica politia ce J are janta cu ele puse? imi da rotile jos?

    Leave a comment:


  • Lac
    replied
    Mulțumim de răspuns, de acest Black Friday urmăresc ALCAR de tablă pentru MCV nou, și anvelope de iarnă Conti.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Ori originale ori KFZ8932(ALCAR mai nou) altceva "import" = bani aruncați

    Leave a comment:


  • nycku586
    replied
    Jante de origine r15 144leix4=576
    Jante de import r 15 78lei×4=312
    264 lei diferenta. Merita sa iau originale? Diferenta de pret se regaseste in calitatea jantei?

    Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Nu există legal 7J R15 pe Logan I și în plus aici e topic de Logan II

    Leave a comment:


  • blajynsky
    replied
    Salutare, et35 , 7j cu cauciucuri de 185 65 15" imi vor atinge in aripa??? Logan 2006,1.4 mpi. Multumesc

    Leave a comment:


  • DACRO
    replied
    Eu am luat de la Alcar cu 113 lei bucata.

    Leave a comment:


  • nycku586
    replied
    Eu am gasit jante de origine r15 et40 la 134 lei la un magazin in Mioveni.Saptamana viitoare ma duc sa le iau.

    Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • sadicu
    replied
    Recomand pe cele de la Alcar. Atat jantele cat si producatorul (interactiunea cu el)

    Leave a comment:


  • Lac
    replied
    Îmi recomandați și mie o jantă de tablă bună, pentru viitorul meu Logan MCV nou (15")? Vine cu jante de aliaj pe care vreau să le păstrez pentru vară, și vreau să-mi iau niște Conti TS860 pe niște jante de tablă, pentru iarnă. Mă uit și mă uit pe net și nu văd nicio diferență, în afară de preț. Din experiența voastră, ce firmă au jante de tablă care sunt cât mai drepte și mai puțin deformabile?

    Mersi!

    Leave a comment:


  • anduvirgil
    replied
    Am verificat jantele de pe mașina... MW 6Jx15 ET40 negre, iar rezerva gri.
    Probabil ca setul de iarna va fi de tabla gri...Alcar sau MW
    Last edited by anduvirgil; 29 October 2018, 21:27.

    Leave a comment:


  • DACRO
    replied
    Da, voi merge pe 185/65/R15 88T e mai sigur asa fara batai de cap . Mulumesc pt sfaturi o zi buna!

    Leave a comment:


  • mumus
    replied
    Dilema este alta... In caz de accident asiguratorul nu te va despagubi...


    Eu in locul tau, as merge pe exact ce scrie cartea. Eu pe diverse masini am avut si anvelope de iarna late si inguste, cel mai mult in stabilitatea laterala ma ajutau cele mai late, cu cele inguste urcam la fel dealul inzapezit ca, cu cele late, deci nu am sesizat diferente, dar cu cele inguste in giratorii cam parasea masina banda, cu cele lata nu atat de usor...

    Pe megane2 estate, care era o msina maricica am avut pe 15, cu 195/60 parca si era foarte stabila masina. Daca tu la logan te plangi ca 195 nu este suficient de lat, ca masina nu este stabila... Iti garantez ca problema este la masina nu la anvelopa...

    Eu ptr iarna iti recomand orice marime ai in carte, dar alege varianta cu talonul mai inalt. Sa fie masina mai confortabila. Eu ptr iarna as alege 185 65 15 si as lua conti ts 860, la marimea asta este ieftin si foarte foarte bun.

    Leave a comment:


  • DACRO
    replied
    Asa este, la asta ma gandeam si eu, dar mai e vorba si de stabilitate, vad ca se inclina destul de mult in viraje si cu astea de vara 195/55/R16, da poi cu 185/65/R15 fiind si materialul mai moale...,cred ca va fi mai instabila. Plus aderenta pe asfaltul umed, distanta de franare..aici sunt eu in dilema!

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google