Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Silviudci90
    replied
    Jantele de Logan 1 merg pe Logan 2!
    Tocmai ce am montat rotile de iarna, iar ca jante am de tabla cu Et 50. Pe masina cele de aliaj au Et 40, rezerva la fel. Se monteaza perfect, nu ating nu joaca hora, nu se intampla nimic.

    Leave a comment:


  • Hannibal68
    replied
    Jante lodgy stepway !

    buna ziua . am si eu o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu un sfat pt cumpararea unor modele de jante aluminiu . Mentionez ca voi intra in 2 saptamani in posesia unui Lodgy Stepway , motor 1.5 dci 110 cp si vreau sa-mi iau un set de jante separate pt cauciucurile de iarna . Masina are standard jante PANACHE 6J 16" 4x100 ET 40 si anvelope Michelin 195/55 R 16 91 H. Mentionez ca are standard sistem de monitorizare a presiunilor din pneuri .

    Implicit Jante lodgy stepway !
    buna ziua . am si eu o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu un sfat pt cumpararea unor modele de jante aluminiu . Mentionez ca voi intra in 2 saptamani in posesia unui Lodgy Stepway , motor 1.5 dci 110 cp si vreau sa-mi iau un set de jante separate pt cauciucurile de iarna . Masina are standard jante PANACHE 6J 16" 4x100 ET 40 si anvelope Michelin 195/55 R 16 91 H. Mentionez ca are standard sistem de monitorizare a presiunilor din pneuri .
    Last edited by Hannibal68; 28 November 2015, 12:08. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • clivius
    replied
    Buna ziua,
    Are cineva montate jante KFZ 8932 R15 6 4X100 ET40, am vazut ca erau recomandate de Torquemada, sunt de calitate premium asa cum am citit pe un site ?
    Nu stiu daca sa-mi iau din acestea sau mai sigur este sa merg pe cele de origine !
    Multumesc.

    Leave a comment:


  • alexsr
    replied
    Văzut logan 2 cu jante logan 1 ph1 prestige , arata bine.


    Sent using Tapatalk

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    t0rquemada, ce greutate are o janta de tabla de 15" si una stilizata de 16" (Logan II editie limitata, Stepway) ?

    Ms.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Orice jante cu ET mai mare ca 40( ex. ET43, ET50) va crea probleme.

    Sunt câțiva colegi cu ET35 și ET38.

    Leave a comment:


  • Costin-Eugen
    replied
    Dar jantele de pe logan 1 model Bran se potrivesc pe logan 2 ????

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Le gasesti si mai ieftine, spre ex. aici daca intrebi sunt 690lei/buc si iti da un discount de 4-5% daca iei 4 buc.
    Tot cu Germania e cea mai buna treaba.
    https://partsale.eu/spare-parts/view...06822R-8835123

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Pretul actualizat pentru Empreinte e 137,74e+tva, în Romania e doar un magazin care cică le are la 791RON/bucata!

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Alea sunt preturi fara TVA la care adaugi pretul capacelor cu logo-ul DACIA si pretul prezoanelor.
    Singurul site la care pretul jantelor Empreinte este 136 E cu TVA cu tot este unul nemtesc care trimite si in Romania.

    Leave a comment:


  • Costin-Eugen
    replied
    as opta tot pentru cele de aliaj! sunt extrem de potrivite! multumesc oricum!

    eu sper sa gasesc la mai putin de 136 sau 155 E bucata, cele de aliaj!
    Last edited by Costin-Eugen; 4 February 2015, 17:10. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Dacă răscoleai puțin forumul găseai: aici și aici

    KFZ 8932 R15 6 4X100 ET40 acum sunt 156ron

    Leave a comment:


  • Costin-Eugen
    replied
    jante

    Multumesc pentru explicatie! as vrea modelul original dar in reprezentanta este 750 lei bucata, doar la sh poate!!!

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Oficial jantele pentru x52 sunt cu ET40, doar la Stepway și SL10 au ET37

    Cel mai bine cauți jante cu ET40.

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    MWRO - Magneti Wheels Romania;
    6 - latimea jantei in inch;
    Distanta dintre prezoane este 100mm adica pe un cerc cu diametrul de 100mm se dispun 4 gauri la un unghi de 90*.
    Celelelalte cifre nu te intereseaza, probabil reprezinta nr. jantei dintr-un anumit schimb, data de fabricatie si schimbul.
    J - profilul jantei, iti arata pe ce suprafata se asaza anvelopa;
    H2 - nr. si aspectul "cocoaselor de pe profilul jantei". In cazul de fata: H2= 1 "cocoasa" pe interior si 1 pe exterior.
    Cu cat ET-ul este mai mic cu atat janta va iesi inafara, in cazul de fata 2 si 5 mm sunt marimi fara probleme.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google