Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mumus
    replied
    un 1.0 cu gume asa late, o sa cam pape benzina, si o sa cam fie si fara putere, nu ca ar avea acum...

    Leave a comment:


  • ten
    replied
    da, merg. Singura problema este cu legalitatea, poti ramane fara talon, plus de asta... iarna este mai ok sa ai anvelope mai inguste.

    Leave a comment:


  • DACRO
    replied
    Salutare! Pot pune anvelope de iarnă 205/55/R16 pe un Logan prestige 1.0 sce 2018 ? Vreau sa le pun pe jantele cu care a venit echipata masina 195/55/R16 et37 6j

    Leave a comment:


  • ten
    replied
    Originally posted by iatagan View Post
    E buna asta?
    e buna, ce pret?

    Leave a comment:


  • RaduStj
    replied
    @iatagan

    Eu mi-am dat jos un capac de pe janta sa vad ce cod e scris pe acolo.
    Pe janta de Logan Black & White (jante pe 16) scrie:
    403002053R, 6J * 16 H2, ET37

    Roata de rezerva care e pe 15 inch nu am dat-o jos din portbagaj sa vad toate codurile dar stiu sigur ca e ET40, 6J * 15

    Leave a comment:


  • iatagan
    replied
    E buna asta?
    Attached Files

    Leave a comment:


  • RaduStj
    replied
    Si la mine scrie
    Anv. opt. 195/55 R16 91 H

    Nu m-am uitat pana acum sa vad ce este scris acolo.

    Oare asta inseamna ca e totul in regula?

    Leave a comment:


  • alinn28
    replied
    Nu prea e normal sa nu scrie daca masina a venit cu roti de 16". La mine scrie asa:
    • 185/65 R15 88 T
    • 195/55 R16 91 H

    Leave a comment:


  • anduvirgil
    replied
    Pe spate la CIV ce scrie?!

    Leave a comment:


  • radiantm
    replied
    In aceeasi situatie sunt si eu (Logan B&W) venit din fabrica cu 195/55R16 ,iar pe CIV-ul masinii sunt trecute doar cele 185/65/r15.Din start Dacia mi-a livrat o masina/act cu care incalc legea.
    In reprezentanta cand am luat masina(zilele trecute) nu am putut rezolva nimic(era vineri foarte tarziu si livrau pe banda rulanta...)
    Se poate face vreo adnotare pe CIV pe la RAR ??

    Cu multumiri,Adi

    Leave a comment:


  • florin_lou
    replied
    daca in carte ai trecut numai pe 15 inch atunci e clar ce trebuie sa cumperi.

    Leave a comment:


  • RaduStj
    replied
    Salut.

    Am o nelamurire in legatura cu jantele pentru Loganul meu Black & White.
    Masina a venit cu jante pe 16(anvelope 195/55/r16) iar roata de rezerva e de 15 inch cu anvelopa 185/65/r15 si are aplicat un sticker cu 80.

    In cartea de identitate a vehiculului, dimensiunea anvelopei/jantei este 185/65/r15 88T 6J x 15.

    Nu stiu ce sa fac, sa-mi cumpar jante pe 15 inch sau 16 inch?

    Am cautat pe niste site-uri si am gasit jante pe ambele dimensiuni dar nu stiu daca o sa se potriveasca:


    Janta roata Dacia Logan II, III - Janta roata Dacia Sandero II, III - Janta roata Dacia Dokker 4 x 100 mm 6J x 15 inci ET 40 otel.


    Multumesc,
    Radu

    Leave a comment:


  • Mihai.
    replied
    Am cumparat pana la urma aceste jante: https://www.auto-soft.ro/anvelope-ja...00-40/cp/42569

    Ramane sa vedem la montarea cauciucurilor daca vor fi probleme cu echilibrarea.

    Leave a comment:


  • ten
    replied
    nu stiu cat de decent este aspectul unei jante de tabla pe 15.... ma rog... parerile nu se discuta . Sincer mi s a luat de jantele alea de tabla clasice pe 15... chiar daca sunt negre sau argintii sau aurii sau orice alta culoare.

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    Pai legalitatea o aplicăm sau nu, eu in mare măsură încerc să o aplic. La 240ron o janta ce necesita capace destul de costisitoare, ce necesită o anvelopa puțin mai costisitoare, si e cam ilegal. Versus putin sub 200ron o janta ce e legală, anvelope cu pret decent, aspect mai mult decât decent Pentru o janta de tabla, nu necesita capace... Grea decizie.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google