Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai rog inca odata un moderator sa introduca in sondaj si anvelopele Tigar ms!!!

    Comment


    • Eu am anvelope Matador (Slovacia) All Season. Multumit de ele , desi sunt un pic zgomotoase , probabil si din cauza ca sunt all seazon. Se comporta bine si pe ploaie si pe uscat , inclusiv iarna sunt ok. Multumit de ele . Au avut si pret bun .

      Comment


      • In ce consta garantia la anvelope???

        Comment


        • de 2 zile am pus mana pe niste marangoni , SH.
          se comporta perfect pe uscat , ploaie , viraje etc
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by soboBN View Post
            Am o "problema" cu Dunlop Sport SP01.De fapt e o intrebare.Cauciucurile au 2 luni pe masina,cand le-am montat au fost echilibrate,ziua urmatoare facuta directia,oricum trebuia facuta,dar am vazut ieri cand am dat o geana mai atent pe langa masina,ca au 2 urme de uzura si pe exterior si pe interior.Adica suprafata de rulare e mai murdara,cu praf,etc dar pe marginea exterioara si interioara e negru cauciucul,ca si cum s-ar uza,dar inca nu se vede uzura pe el.E la fel la toate 4 rotile.Asa trebuie sa fie?Sau...
            Pune o poza ca sa ne dam seama. Am citit postul tau de 4 ori si nu am reusit sa-mi creez o imagine in minte.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Ce parere aveti despre anvelopele nexen???http://www.anvelopeiarna.ro/product/...og_id=|id=2103

              Comment


              • Nexen sunt americani (si ceva japonezi pe acolo)....fac cauciucuri destul de bune...sunt masini foarte performante care vin din fabrica cu Nexen
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • sal

                  Loganu meu a facut 4 ierni in Montana M801 (parca), si vreau ca luna asta sau cel tarziu luna viitoare sa ii cumpar "snickersi" noi...acu yo stiu ca orice i-as lua vor fi mult mai bune decat Montana ( in afara de Kormoran), dar am gasit o gramada de modele pana in 200 lei cat mi-am propus yo sa dau pe o anvelopa si nu stiu ce sa aleg...
                  Debica Passio - vara
                  Debica Navigator - all seasons
                  Barum Brilliantis - vara (parca)
                  America - vara
                  Blackstone (continentale jr.) - vara
                  Avon Zr.. - vara (nu stiam ca astia cu cosmeticele de la Avon fac si anvelope :P)
                  Nexen - vara
                  etc. ca nici nu-mi mai aduc aminte...
                  problema e ce naiba sa aleg...as lua all seasons, e tentant si sunt si ieftine dar ma gandesc yo daca am supravietuit iarna cu Montana, cu altceva tot de vara o sa fie si mai bine...
                  Last edited by pacoste; 7 September 2009, 19:45.

                  Comment


                  • Originally posted by adimrv View Post
                    am echipat loganul cu premium contact de la continental profil nou sunt super.
                    propun la toti modelul acesta si va asigur ca nu o sa para rau,parerea mea.
                    sigpic #

                    Comment


                    • Sincer sa fiu de debica nu am prea auzit de bine si le dau dreptate la cei ce au zis asta, am avut la bicicleta debica si intr-un an au fost varza a stat putin la soare eu a-si opta pentru nexen ca fac parte din gama premium!

                      Comment


                      • Da dar Debica sunt fabricate cu matrita de la GoodYear...cum si Barum si Blackstone sunt de Continental...bine sincer nici nu prea am incredere in orice "distribuitor" d-asta de anvelope si aici in Pitesti sunt decat 2-3...asa poate ca as gasi si altceva la banii astia da cine stie ce naiba cumpar si ma pot p..a pe ele dupa 5-6000 km...
                        Oricum nu caut performanta, ci siguranta si durabilitate

                        Comment


                        • mai bine mai strage niste bani si i-ati continental sunt foarte durabile
                          sigpic

                          Comment


                          • Eu unul pot sa zic ca sunt chiar foarte multumit de cauciucurile mele Continental Ecocontact,se comporta destul de bine atat pe drum umed, cat si pe uscat,ceea ce nu imi place la ele este ca iarna nu ma ajuta deloc ,de aceea mi-am mai luat si niste Semperit de iarna care sunt sunt super ok si nu m-au lasat la greu iarna trecuta!!!!

                            Comment


                            • @romy19- Pai sigur ca nu te ajuta Conti iarna, sunt gume de vara. Stii cum e si la noi: vara slapi, iarna ghete! Ma gandesc si eu ca trebuie sa iau la primavara cel putin 2 bucati si la vremurile astea ma gandesc la ceva de criza, ca si PACOSTE-America, Barum...Apropos, a folosit/foloseste cineva Pirelli Aquamile 400?
                              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                              Comment


                              • Anvelopele continental sunt bune vara dar iarna nu ,am patit si eu iarna trecuta ceva neplacut acuma vreu sa imi cumpar anvelope de iarna ,jante am luat dar cauciucurile sunt cam scumpe nu stiu ce sa fac sa mai cumpar de iarna sau nu ca nu prea circul iarna mult 2000-3000 km?
                                romy19 u cu cat ai cumparat anvelopele de iarna?
                                Last edited by radu2008; 16 September 2009, 13:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google