Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • um2802
    replied
    Are / a avut cineva Blueresponse pe agregat?
    Si pe ce dimensiune 195 / 65 / 15 sau 195 / 60 / 15?
    Care ar fi mai indicat?

    Multumesc.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    Originally posted by Fanez View Post
    Unul e cauciucul pentru cizme sau "tenei" si complet altceva e cauciucul unui pneu.
    tocmai asta ziceam şi eu. chinezii habar n-au sa faca maşini si orice legat de maşini.

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Intotdeauna chinezii au avut cauciuc de foarte buna calitate. Si romanii faceau lucruri exceptionale pentru export si vax pentru uz intern. E normal sa ai si chestii bune si chestii de 2 bani. Unul e cauciucul pentru cizme sau "tenei" si complet altceva e cauciucul unui pneu.

    Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    Originally posted by Fanez View Post
    Nici chiar asa [emoji3] .
    De proaste ce sunt lucrurile chinezesti au ei cel mai rapid tren din lume?
    de unde ai scos-o ? recordul actual e la japonezi. n-a fost niciodata la chinezi.

    Originally posted by Fanez View Post
    Chinezii fac si chestii foarte bune. Pe vremea mea, era lux sa gasesti "chinezesti" de la creioane pana la haine. Nu de prosti sunt a doua economie a lumii, iar la cauciuc chiar se pricep.
    au economie fiindca fac foarte multe, foarte proaste si foarte ieftine.
    se pricep la cauciucul din "teneşii" chinezeşti.
    Last edited by B997NDL; 11 March 2016, 22:44. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Originally posted by Kojak View Post
    Mai bine Montana, ca sa tii o treaba...
    Nici chiar asa [emoji3] .
    Cineva trebuie sa ne spuna si despre Lassa. Ma sacrific eu de proba.

    Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

    Originally posted by 827sam View Post
    pai vad ca se agita baietii sa cumpere resapate, chinezesti ... .
    Chinezii fac si chestii foarte bune. Pe vremea mea, era lux sa gasesti "chinezesti" de la creioane pana la haine. Nu de prosti sunt a doua economie a lumii, iar la cauciuc chiar se pricep. Gandeste-te ca au cele mai bune sosele din lume. Crezi ca ei folosesc anvelope Debica?



    Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

    De proaste ce sunt lucrurile chinezesti au ei cel mai rapid tren din lume?

    Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk
    Last edited by Fanez; 11 March 2016, 22:37. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by vitriol View Post
    L.E. De fapt ies si intru din/in oras in fiecare zi (ca nu locuiesc in Bucuresti), dar nu e relevant.
    Mah voi ăstia din zona aia zici ca v-ati vorbit.
    Am un coleg de servici care locuiește fix în zona ta și la fel îl aud și pe el.

    Originally posted by 827sam View Post
    pai vad ca se agita baietii sa cumpere resapate, chinezesti ... unu mai acu vreo saptamana cauta kormoran de pe o rezerva nefolosita, ca o are pe a lui si sa faca pereche ...
    Eo mi-am gasit pe olex 185 60 r15 bf goodrich dot xx15 cu 150 bucata NOI, la 1000 lei deja ai seturi de gume premium pentru logan. Daca te destabilizeaza rau 200-300 de lei pentru un set de anvelope la 5-6 sezoane inseamna ca masina nu-i de tine, nu e nimic rusinos in treaba asta.
    Ejti cârcotaș, bre!

    Leave a comment:


  • 827sam
    replied
    Originally posted by Kojak View Post
    Io'i zic de bine, ce-ai??!
    pai vad ca se agita baietii sa cumpere resapate, chinezesti ... unu mai acu vreo saptamana cauta kormoran de pe o rezerva nefolosita, ca o are pe a lui si sa faca pereche ...
    Eo mi-am gasit pe olex 185 60 r15 bf goodrich dot xx15 cu 150 bucata NOI, la 1000 lei deja ai seturi de gume premium pentru logan. Daca te destabilizeaza rau 200-300 de lei pentru un set de anvelope la 5-6 sezoane inseamna ca masina nu-i de tine, nu e nimic rusinos in treaba asta.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Se comporta perfect (fara sa exagerez cu nimic) pana acum. Accelerare, franare in curbe si sensuri giratorii - nu se dezlipesc de sosea. Toate astea in conditiile in care acum nu e timpul lor - ele sunt anvelope de vara.

    Deocamdata n-am iesit din oras.

    L.E. De fapt ies si intru din/in oras in fiecare zi (ca nu locuiesc in Bucuresti), dar nu e relevant.
    Last edited by vitriol; 11 March 2016, 22:05.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Mai bine Montana, ca sa știi o treaba...

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Si asta e corect. Debica erau laudate pt Dacia 1300. Mai degraba iau motrio decat debica.

    Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    @vitriol, cum se comporta pe umezeala Conti cele noi?
    Vreun extraurban mic, ceva...?

    Originally posted by 827sam View Post
    Baieti, daca va incurca masina si nu stiti cum sa economisiti 100 de lei din cateva sute, mai bine o vindeti fratilor. Va faceti mai mult rau decat bine ...
    Io'i zic de bine, ce-ai??!
    Last edited by Kojak; 11 March 2016, 21:58. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • 827sam
    replied
    Baieti, daca va incurca masina si nu stiti cum sa economisiti 100 de lei din cateva sute, mai bine o vindeti fratilor. Va faceti mai mult rau decat bine ...

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Orice anvelope din lumea asta sunt net suprioare Kormoran-urilor cu care au fost echipate Logan-urile din fabrica. Mai proaste decat alea nu au cum sa existe.

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Nu stiu despre scop asta dar evergreen erau net superioare kormoranelor din fabrica. Franarea era mult mai buna, nu erau zgomotoase etc.

    Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by Fanez View Post
    Am avut unele chinezesti, Evergreen. Am fost multumit de ele.
    În cazul ăsta vei fi cel puțin la fel de mulțumit și dacă îți iei Scop la 90lei/buc și iți rămân bani și de Casco, nu doar de RCA.

    Dintre toate mărcile alea de gume pe care le-ai pomenit, alege măcar Debita.
    Last edited by Kojak; 11 March 2016, 21:50.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google