Examen Pentru Redobandirea Permisului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu la asta se referea,ci la faptul ca nu ti-a mai fost retinut permisul, si nu ai mai facut o cerere.Nu se i-au in calcul punctele pe permis.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #17
      prin antecedente ma refeream la sa nu mai fi avut retinut permisul in ultimii 2 ani!
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #18
        multumesc...nu a mai fost cazul acesta pina acum.
        AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

        Comment


        • #19
          apropo....
          cat e taxa si unde se plateste?
          AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

          Comment


          • #20
            Ce taxa?.....unde ai citit tu de TAXA..??
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #21
              taxa de examen...
              nu exista?
              inseamna ca e super...
              sincer, trebuie sa stiu ca vreau sa dau in perioada cat mai am dovada..daca chiar e sau nu, care a dat stiu...multam
              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

              Comment


              • #22
                Lamuriti-ma si pe mine! Am permisul suspendat pe 30 zile pt depasire pe linie continua. Mai trebuie sa dau vreun examen dupa cele 30 zile sau doar ma duc s-l ridic? Nu am mai avut alte antecedente in trecut. Si de unde se ridica?

                Comment


                • #23
                  Art.106.-(1) Pana la expirarea perioadei de suspendare a exercitarii dreptului de a conduce, conducatorul de autovehicul si tranvai trebui sa se prezinte la serviciul politiei rutiere care il are in evidente, pentru verificarea cunoasterii regulilor de circulatie, dupa cum urmeaza:
                  a) cand permisul de conducere i-a fost retinut pentru conducerea sub influenta bauturilor alcoolice sau pentru nerespectarea regulilor privind prioritatea de trecere, depasirea sau trecerea la culoarea rosie a semaforului,daca prin aceasta s-a produs un accident de circulatie din care a rezultat avarierea unui vehicul sau alte pagube materiale;

                  DEci .....da,trebuie sa dai examanul pt redobandirea permisului,caci alfel iti mai da 30 de zile,pt neprezentare. E obligatoriu acuma.
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • #24
                    are dreptate Cristi! TREBUIE sadai testarea ca sa nu se mai adauge inca 30 zile la pedepsa!
                    testarea cunostintelor se face dupa expirarea dovezii! intreba cineva mai sus...
                    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                    Comment


                    • #25
                      dap
                      dupa expirarea dovezii....
                      am dat azi...11 din 15...slab...ma mai duc sa dau..
                      daca eram un pic atent si nu ma grabeam , posibil reuseam 13...
                      Sa aveti bafta...
                      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                      Comment


                      • #26
                        nu e greu dar trebuie totusi sa inveti...multa bafta!!!
                        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                        Comment


                        • #27
                          Stai linistit, ca nici eu nu am facut mare branza la primul examen. A fost asa, sa vad cam desore ce se "papa"...sa zic asa. Cand am fost sa il dau a 2a saptamana, am citi legislatia cu o seara inainte, si am luat apoi cu 15 pct.
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • #28
                            Am luat azi...14...foarte bine. saptamina viitoare ma duc sa depun cererea sa il iau inapoi la 30 zile...
                            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                            Comment


                            • #29
                              felicitari..bravo.Ai vazut..un pic de rabdare si staruinta si ai reusit.
                              Vezi ca iti trebuie copie dupa PV,amenda platita,cerere catre comandant si copie dupa buletin.
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment


                              • #30
                                Da stiu, multam...dar nu mai era timp ca azi examenul a fost la 16.30 si ei lucreaza pina la 16....o sa ma duc intr-o dimineata
                                AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google