Contestatie La Necazul Cu Masina Ridicata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    http://www.ridicariauto.ro/contestare-proces-verbal/

    Comment


    • #32
      Originally posted by nightboy View Post
      Si chiar daca eu parcasem ilegal, in statia RATB,
      Daca a parcat si Kissfm ca tine in statia R.A.T.B,,e clar.

      Asa parcati toti aiurea si apoi veniti pe forum sa va plangeti ca ce nenorociti sunt astia de va ridica masinile.
      Data viitoare ar fi mai bine sa dati toate detaliile,daca ati parcat in statii ratb,treceri de pietoni,intersectii aglomerate,etc.

      Ps,,eu stau si ma gandesc de ce se incurajeaza astfel de situatii de catre moderatori. Astfel de topicuri ar trebui sterse imediat cum apar. Maine/poimaine apare altul pe aici sa spuna cum a mers el cu 130 in localitate si apoi pune intrebari cum face sa scape de amenda. Nu e normal,,,parerea mea.
      Adica va stiti cu musca pe caciula ca ati parcat aiurea in tramvai si tot cautati sa iesiti basma curata!

      Asa a facut si prietenul de care v-am povestit mai devreme,,a luat amenda de radar si pt ca nu purta centura,,dar el tot s-a dus in instanta sa le arate alora cat de prosti au fost politaii de l-au prins in fapt. Si la urma in loc sa plateasca doar vreo 500 de lei amenzile cumulate,,a platit de 3 ori mai mult SMECHERIA si nu s-a ales decat cu o paguba mai mare.

      Comment


      • #33
        Aveam treaba urgenta in zona Gara de Nord in timpul saptamanii (era si iarna). Gaseste-mi tu parcare acolo. Nu stau sa-ti dau tie explicatii, tu oricum le stii pe toate si din punctul meu de vedere esti super ipocrit. Sa faca parcare cu plata la Gara de Nord si dadeam si 5 lei pe ora, oricum am stat sub o ora unde aveam treaba. In zona aia pur si simplu nu ai unde parca. Oricum...degeaba mi-au ridicat masina pentru ca nu se respecta distanta de 25m inainte/dupa statie. Trebuiau ridicate cam 20-30 masini de acolo daca chiar voiau sa se aplice legea si sa poata intra in statie (langa bordura adica) singurul troleu care frecventeaza statia respectiva.

        In loc sa ii ridice si sa ii duca la sectie pe parcagii care stau la Gara de Nord, mi-au ridicat mie masina ;)
        Last edited by nightboy; 9 December 2012, 16:28. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #34
          Unii vor sa-si rezolve treburile ca la ''MC DRIVE'' din masina sau daca se poate orice butic sa aiba in fata cateva locuri de parcare rezervate!
          Poti sa parchezi mai departe intr-un loc unde ai voie !


          Te rog, NU mai cita posturile anterioare! E logic carui post te adresezi! Foloseste Post Reply!
          Last edited by 77sky; 10 December 2012, 00:10.

          Comment


          • #35
            Parcasem la 10 minute de mers pe jos de unde aveam nevoie. Pricepi ca la gara de nord NU AI UNDE SA PARCHEZI? Si unde e totusi loc, sunt parcagii care iti cer bani? Nu sunt dispus sa incurajez tiganii sa practice acest sport national. Daca era vreo parcare cu plata in zona, parcam fara probleme (chiar si cu 5 lei ora).

            Comment


            • #36
              Originally posted by nightboy View Post
              Nu stau sa-ti dau tie explicatii, tu oricum le stii pe toate si din punctul meu de vedere esti super ipocrit.
              Eu cred ca te mananca pielea de un BAN.
              Rog un moderator sa ia atitudine, ca din cate se vede treaba pe aici..nu gasesc oamenii locuri de parcare si devin nervosi si irascibili!

              Comment


              • #37
                Si totusi, nu toti cei care parcheaza neregulamtar o fac din ignoranta.
                Cred ca sunt foarte putini cei care parcheaza aiurea daca au la dispozitie locuri de parcare.
                Ignorantii nu merg cu LOGAN.

                Comment


                • #38
                  Lasa ca gaseste Ivan Marian, cel care le stie pe toate, un loc ascuns de parcare, si regulamentar pe deasupra, la Gara de Nord. Evenimentele neplacute vin fara sa le prevezi prietene Ivan. O sa vezi tu ;)

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by nightboy View Post
                    O sa vezi tu ;)
                    O sa vezi tu,,ai un REPORT de la mine pt prostii vorbite in PM.
                    Primul moderator ce citeste aici,,rog sa ia masuri,,Multumesc.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by nightboy View Post
                      Lasa ca gaseste Ivan Marian, cel care le stie pe toate, un loc ascuns de parcare, si regulamentar pe deasupra, la Gara de Nord. Evenimentele neplacute vin fara sa le prevezi prietene Ivan. O sa vezi tu ;)
                      Parchezi la p-ta Victoriei ca sunt locuri de parcare si vii unde ai treaba, " Daca vrei cu adevarat, poti..."

                      Comment


                      • #41
                        Tu nu prea ai iesit din tara, asa-i?

                        Ivane, prin militari stii vreun loc bun? In zona lujeru Cora ma intereseaza.
                        Last edited by nightboy; 9 December 2012, 20:12. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #42
                          Incearca pe Moinesti, s-ar putea sa gasesti unu aproape de intresectia cu Bd. Timisoara !

                          Comment


                          • #43
                            Nu o sa raspund tuturor celor care isi dau cu parerea pe forum, ca doar este gratis, nu?

                            Iar in cazul in care nu au dreptate pot evita topicul, sau - mai rau - pot sustine pana in panzele albe ca ”autorul nu spune tot”, ”autorul ascunde ceva” samd.

                            In fine, revenind la subiect - pe dispozitia de ridicare scrie ca auto ”a stationat neregulamentar intre orele .... si .... in zona de actiune a indicatorului OPRIREA INTERZISA”.

                            Postez mai jos o schita a locatiei - intrebarea mea este: indicatorul pozitionat DUPĂ intersecție (OPRIREA INTERZISA - CU MARCAJ SUPLIMENTAR - SAGEATA IN SUS SI SAGEATA IN JOS) are ca zona de acoperire și înainte de acea intersecție? Din cate stiu, actiunea indicatorului inceetaza la primul colt de intersectie.

                            In speta - autovehicolul galben poate fi sanctionat pentru stationare in zona de acoperire a indicatorului ”Oprirea interzisa”?

                            Va rog sa postati la obiect, ne putem intelege in limitele bunului simt, care da dovada unei bune cresteri si onoreaza pe oricine, indiferent de varsta, ocupatie sau experienta.

                            Iaca si schita...
                            Attached Files
                            Last edited by kissfm; 11 December 2012, 16:34.

                            Comment


                            • #44
                              Indicatorul respectiv nu are valabilitate unde ai desenat auto.
                              Care este masina ta ?
                              Ce distanta este fata de coltul intersectiei ?

                              Comment


                              • #45
                                Nu este mai bine sa intri tu pe google street si sa ne spui exact locatia!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google