Ce Poti Scoate Din 1.4, Cu Alte Interne...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred ca-i semi 1.6. Dar vei vedea mai bine cand se incalzeste...

    Comment


    • Originally posted by razvanamza View Post
      uite ca dupa 2 ani si ceva de informare, cautarea unor piese de provenienta verificata, si cateva peripetii, parchez sub geam in fiecare zi un logan 1.6 easy
      Si pana la urma dovedesti un 1.4 mpi remapat sau nu?
      Ca la liniute am vazut ca a fost rezultat negativ.

      Era foarte mega recomandat sa ai niste timpi masurati inainte de modificare si sa compari cu ce ai scoate acum, sa vezi daca a meritat sau nu.
      Din cat am citit pana acum, nu prea ai facut mare branza, daca ma insel, cer iertare.

      PS:La un 2500-3000 lei, luai un 1.6 mpi capsat si rezolvai totul (itp-ul se trece la noi...). Iti trageai si un soft bun si gata.
      Si al tau 1.4 il vindeai, tot scoteai un 1500-2500 lei pe el.

      ...multe complicatii, prea mare bataie de cap.
      Last edited by Octavian; 28 January 2012, 15:53.

      Comment


      • octavian, un motor e 1100 de lei. eu vreau sa fiu "legal"

        Comment


        • Tu esti lenes, lasa-ma

          Comment


          • Originally posted by razvanamza View Post
            octavian, un motor e 1100 de lei. eu vreau sa fiu "legal"
            Pai dadeai 1100lei pe motor de 1.6 si cu cateva sute le il omologai si erai cel mai legal fara batai de cap si cheltuieli extra cum a fost in cazul tau.Plus ca aveai un motor dintr-o bucata.
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • voi chiar va incapatanati...costa mult mai mult omologat si altele, mai ales ca eu am si leasing. ce, acuma nu-i omologat? sau ma pune arr-ul pe dyno?

              Comment


              • te trezesti ca iti ia unul cursa pistonului la omologare la RAR cand o treci pe numele tau

                am vazut cum se face la BMW urile din bulgaria ca nu cumva sa aibe alte motoare. ca la alea 2.0 cu 2.5 sau 1.8 cu 1.6 sunt identice

                au un aparat care in 5 secunde a luat cursa pistonului

                Comment


                • Unde dracului costa mult omologarea Amzo? Tu-i mama ei de treaba...Cine se incapataneaza?

                  Comment


                  • La noi in Arges costa pana in 200lei sa treci 1.6 8v.
                    Motorul de 1.6 8v nu depaseste cu 30% puterea actuala.
                    La 1.6 16v care depaseste cu 30% costa in jur de 800lei.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • Alin ai intrebat la RAR sau spui din auzite? eu am 2 mail-uri de la ei si am si sunat si mi-au zis aceeasi suma: 800 lei

                      Comment


                      • A fost florin_dnf cand isi gasise un 16v la pret bun.
                        Apoi a intrebat pentru 1.6 8v si au zis ca trebuie o factura ca e montat in service autorizat, o procura sau ceva de gen ca montat pe propria raspundere, si apoi trebuiesc luate noxele si mai dai o taxa de 100 si ceva de lei sau ceva de genu.
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • poate la voi la pitesti. tot la fel undeva prin satu-mare puteai omologa alte roti. la voluntari in schimb, NU. deci depinde si de statia RAR de care apartii. atata timp cat gazele dau OK, nu ma va verifica nimeni niciodata la capacitatea motorului, deci sunt tot "legal". daca e asa, nici serpii nu-s legali fiindca cresc puterea motorului, corect?

                          Comment


                          • daca-ti masoara pe bune emisia de CO2 si vede ca te inscrii la 1.6 E4 in loc de 1.4 E4, crezi ca n-or sa se intrebe de unde taman diferenta aia? sau crezi ca taman toti de la RAR sunt prosti? si pana la urma, ce e legal intr-un motor care nu mai are decat seria originala, care are alta putere, neomologata in talon, alte emisii, neomologate in talon, te incadrzi la alt rca si alt impozit, din nou, ne-trecute in acte? unde vezi tu ceva legal in astea ca mie-mi scapa puternic "legalitatea" ?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • e mai "legal" decat alt motor netrecut in carte. emisii CO2 nu cred ca prea curand. pot foarte frumos sa spun: "ce-ai nenea, asa am luat masina de la Dacia...."

                              Comment


                              • Amzo tu te incapatanezi mai rau ca un magar... Ce dracului nu intelegi ca un motor se omologheaza usor?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google