Ce Poti Scoate Din 1.4, Cu Alte Interne...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by razvanamza View Post
    pentru cine are chef, ramane varianta de schimbare doar pistoane ( cu pastrarea arborelui cotit) pentru turbo sau compressor. Distrigazu', se aude?
    Nu-i mai fac nimic, ii dau foc.. alta.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • nu te ai atasat ma de masinatea ? cum sa ii dai foc ? te a plimbat si te a alergat asa bine si tu ???
      asa o recomensezi cand nu mai poate si a obosit saracutza ?

      Comment


      • E obosita de cand o stiu.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • hai sa dezgropam puti topicul . am ajuns la 79.000km si motorul merge ca uns. am repus clapeta marita si am facut multi kilometri. vmax 190-195km/h pe benznol, 180 pe gpl. pareri?

          Comment


          • 79.000 km asa repede?
            In rest, vad ca din ce spui merge bine. Deci, multi inainte!

            Comment


            • multumesc, Cezar. Deci, daca se poate, cine urmeaza?

              Comment


              • Originally posted by razvanamza View Post
                hai sa dezgropam puti topicul . am ajuns la 79.000km si motorul merge ca uns. am repus clapeta marita si am facut multi kilometri. vmax 190-195km/h pe benznol, 180 pe gpl. pareri?
                sunt de parere ca ar trebui sa o lasi mai moale cu top speedurile astea.merge bine si mai jos, nu?
                cred ca e mai important viata ta decat un fier.

                Comment


                • ok............

                  Comment


                  • 90.000 and counting.

                    Comment


                    • E mare diferenta la top speed (~10 km) , acolo se vede diferenta de 10-15 cp, io zic ca ai vreo 10 cp morti pe gpl, normal de altfel.

                      Comment


                      • Merge frumos masina ... Am mers personal cu ea , imi place cum se comporta ! Desi cutia aia nu e ce trebuie !
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • cutia aia a fost "best buy" la 250 de lei cu volanta +kit ambreiaj+pedala si altele. altii la banii aia abia au luat volanta .

                          diferenta de top speed venea de la duzele de gpl ramase pentru 1.4. s-a rezolvat sapatamana trecuta prin majorarea gaurilor si recalibrare.
                          Last edited by razvanamza; 10 June 2014, 07:53. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Beton.
                            La top speed nu mai are relevanta consumul, dar la general pe gaz a crescut cu treaba asta?

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              .

                              diferenta de top speed venea de.
                              la alta cutie...
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Salut . stiu ca nu am postat bine aici ),....,ce debit au injectoarele de logan ? cati cc la ce presiune. . si cata presiune baga pompa de benzi stock...multumesc mult

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google