Spray Pentru Vopsirea Stopurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Acuma sa intreb pe cei care si-au facut stopurile, semnalizarile se vad galben?Si becul de mers inapoi se vede cat de cat alb?
    ms
    sigpic

    Comment


    • #62
      Da se vad....

      Comment


      • #63
        Se vede foarte bine prin ele

        Comment


        • #64
          Srie cineva cum se scot stopurile ? Multumesc
          ABS+ 1.6

          Comment


          • #65
            Stopurile sau toata lampa?

            Comment


            • #66
              Toata lampa ca sa le vopsesc.
              ABS+ 1.6

              Comment


              • #67
                Greu tare, trebuie doar sa te uiti nitel in portbagaj...Au cite 2 fluturei de desshurubat.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Ok, mi-ati ''tras arcu''.
                  Vreau si eu ))

                  Deci un spray negru (Dupli Color in principiu) si atat? Sau e un spray special, negru, dar transparent?

                  Comment


                  • #69
                    E un sparay special micut...Intreb si o sa-ti dea vanzatorul.

                    Comment


                    • #70
                      Stopul dupa vopsire ramine mat sau lucios MERSI.

                      Comment


                      • #71
                        Unde pot gasi asa ceva in Constanta?

                        Comment


                        • #72
                          Intrebare : voi v-ati vopsit stopurile cu spray vopsea / ? Sau cu lac spray ? Ce fel de grund ati folosit ? Gri ?

                          eu am vrut sa fac stopurile rosii si cred ca cel mai bine s-ar proceda in felul urmator : spray grund(primer) pentru plastic, incolor, in felul asta nu nu se pierde deloc din lumina becurilor iar aderenta este foarte sporita (30ron tubul) + spray lac color pentru plastic (este transparent, la fel.. Nu retine lumina, este de 2 feluri, mat sau lucios, pretul este de 20ron tubul) . Cred ca asa ar iesi cel mai bine .
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Salut.Mi-am facut si eu stopurile fumurii.O sa pun si poze,dar acum nu am,nu pot sa zic ca au iesit foarte bine,dar imi plac.Problema e ca spray-ul ala nu prea a pulverizat bine,si cateodata a scuipat si picaturi de vopsea din aia,si se vede cat de cat nasol unde au sarit stropi din aia.Si,eu am dat 3 straturi si nu prea ajunge un singur spray.Si daca dai de la 25 de cm cum spun ei.....Iti trebuie vreo 3 spray-uri pentru fiecare stop sa le faci klumea.Eu am dat 18 lei pe el,si intr-un fel imi place,intr-un fel nu.M-ar bate gandul sa le sterg,dar mi-e frica ca nu o sa mai arata ca inainte,adica sa se vada ca e masina noua.Nu se duce luciul ala care il avea???
                            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                            Comment


                            • #74
                              Da noaptea cand dati inapoi mai vedeti ceva,sau tine-ti o lanterna in mana pe geamul din dreapta?
                              CT-97-VIPsigpic

                              Comment


                              • #75
                                Am cumparat si eu sprayul minune ala de la Duplicolor , pe rosu. E de fapt lac cu pigment rosu! Pret 16ron. Rezultataul: foarte frumos zic eu! Are luciu si lasa perfect lumina sa treaca! Am facut doar marsarieru!
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google