Spray Pentru Vopsirea Stopurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spray Pentru Vopsirea Stopurilor

    Am cumparat spray pentru vopsirea stopurilor.
    vanzatorul a spus ca inainte de aplicare trebuie doar sa sterg stopurile f bine. citind instructiunile am inteles ca trebuie si sa le degresez...cu ce pot face acest lucru ?

    A mai facut cineva acesta operatiune ?
    Va rog sa imi dati si mie cateva hinturi pe care trebuie sa le urmez...

    merci
    B-69-URC

  • #2
    Eu iti zic sa te ogoiesti... ca sa degresezi spala-le cu detergent de vase (Axion-verde-lamaie) si dupaia stergele cu spirt... sau cu diluant...

    Comment


    • #3
      Eu n-am degresat cu nimic, nici pe-ale mele si nici pe-ale lui mareom; doar le-am sters bine de tot cu hartie umeda (de la buda, ca alta n-aveam ), apoi cu acelasi tip de hartie, dar uscata, le-am sters sa fie uscate. am aplicat vopseaua si-au iesit bine dupa doua straturi. la ale mele, care aveau semnalizatorul portocaliu, a trebuit sa dau 3-4 straturi. daca insisti sa le degrezesi (si nu strica, ba chiar te asiguri de un lucru), foloseste cu incredere spirt medicinal. apoi sterge-le cu ceva uscat si dupa ce-s uscate bine aplica sprayul. bafta !
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        Ce sprai si unde se gaseste (as vrea si eu) ceva poze cu spariul si cu stopurile inainte si dupa vopsire daca se poate

        Comment


        • #5
          Unde gasesc si eu spray pt stopuri?ca de cand tot caut si nimic.

          Comment


          • #6
            Zilele trecute am fost la cineva.. un amic oarecum si cu 20 lei mi'a facut stopurile . a durat 1 ora cat le'a facut cu tot cu lasatul la uscat. le'am dat 1 singura mana nu prea inchisa si imi plac la nebunie... chiar recomand pentru cine are triple cu semnalizator alb o sa pun poze

            Comment


            • #7
              Asteptam [poze! Intrebare putem da si pe faruri?
              Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

              Comment


              • #8
                Ba io chiar nu va inteleg... pana n-o sa va impinga un tir din spate... n-o sa va ogoiti... vorba unui coleg de-al meu, nu vreau sa-mi jignesc coforumistii si probabil am sa iau un avertisment pentru asta, citez: "oriciogoi ori ci ia dracu" cam asa suna... vedeti ca pe drum nu circula numai soferi care sunt fff atenti mai circula si TIR-isti care, de sunt mai obositi nu e ca o plimbare in oras drumurile lungi care ei le executa... dar daca voi nu vreti sa va pastrati masinile nelovite e treaba voastra... alt impediemnt cand o sa ajungeti sa faceti ITP-ul ce-o sa faceti? imi ziceti si mie? o sa dati atuncea 250 RON sa schimbati stopurile?

                Comment


                • #9
                  Acesta este spray-ul pentru stopuri, eu l-am luat din bucuresti de la autovit 25 RON bucata, am vazut si in CORA dar nu aveau negru.

                  @memphis_Taz - aceasta culoare este transparenta nu afecteaza opacitatea stopurilor, acum depinse si cate straturi aplici, (am vazut unele negre si cand punea frana se vedea foarte bine rosu, iar semnatul roa tot galben) singura diferenta este ca atunci cand nu sunt aprinse sunt negre.
                  folia pusa pe stopuri afecteaza luminozitatea lor.
                  - cat priveste tirurile, eu am obiceiul sa lovesc din spate ...nu am fost lovit niciodata din spate pana acum...

                  o sa va tin la curent dupa ce o sa le vopsesc, o sa incerc sa fac si poze...
                  Attached Files
                  B-69-URC

                  Comment


                  • #10
                    Pana la urma...poze cu stopuri fumurii se poate??
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Thejock3r View Post
                      Pana la urma...poze cu stopuri fumurii se poate??
                      pe duminica sau luni, dupa ce o sa imi recuperez masina de la mama asa e cu parintii, cand au carnet si cand stai cu ei.

                      o sa incerc sa fac si cateva fotografii intermediare...
                      B-69-URC

                      Comment


                      • #12
                        @csebalyn: Ce vremuri Seba...Ce vremuri
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Mai eu nu va inteleg deloc....Firmele constructoare de masini nu stiu cum sa faca sa sporeasca vizibilitatea si voi vopsiti stopurile....Daca va pupa unu in fund stiti ca sunteti buni de plata???...Pur si simplu zice ca nu a vazut ca ati pus frana....RAR cum il treceti????nu credeti ca e riscul cam mare???

                          Comment


                          • #14
                            Sa stiti ca cel din spate nu trebuie sa puna frana doar cand se aprind stopurile celui din fata... Nu credeti ?

                            daca o sa ma loveasca...Abia imi schimb si eu bara ca este un pic infundata...

                            la RAR o sa vad eu...Si in pus acum nu me mai face RAR decat la inscriere si oricum abia am facut ITP-ul deci mai am 2 ani, poate pana atunci se mai schimba lucrurile si pe la noi...Asa a fost la inceput si cu foliile si apoi le-au omologat
                            B-69-URC

                            Comment


                            • #15
                              @urobert25 chiar nu iti doresc sa te loveasca nimeni....Pentru ca tu vei fi vinovat iti garantez asta;) nu esti singurul care o musca cu asa ceva

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google