Spray Pentru Vopsirea Stopurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pune cineva poze cu stopurile vopsite?
    Multumesc

    Comment


    • #17
      Originally posted by Ionut TWY View Post
      Pune cineva poze cu stopurile vopsite?
      Multumesc
      pe luni o sa pun si poze...Daca imi iese
      B-69-URC

      Comment


      • #18
        Are mareom la my ride, loganul gzb stopuri vopsite. Si nu e afectata vizibilitatea deloc. Daca stii sa le vopsesti si nu insisti ca dementul sa le faci negre, n-au absolut nimic, vopseaua e rosie, dar transparenta la lumina. Itp-ul se trece si in nici un caz n-o sa fi lovit din spate daca vopsesti cu cap stopurile
        din pacate nu se vede decat un singur stop vopsit, aici.
        pare ca nu se vede lumina din el noaptea? eu zic sigur ca nu, doar am mers mult in spatele lui gigi cand ne plimbam prin oras (cau mcdrive, iveco, alfa, metro, real... )
        Last edited by Seba; 20 May 2008, 11:24.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          P'asta il cam bunghisem si eu...Dar nu e relevant.

          Comment


          • #20
            Paim exact as arata, ca si cand n-ar fi vopsit
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #21
              De aplicat il aplici cu spray. dar nu se ia la spalatorie sau cu spirt ? atunci cand mergem la rar ?

              Comment


              • #22
                La mine si la mareom nu s-a luat. drept e ca nici n-am exagerat cu spalatul masinii eu nici n-am apucat sa ma folosesc prea mult de ea dupa ce i-am vopsit stopurile, doar 3 spalari a rezistat. masina, nu stopurile. vopseaua respectiva e pe baza de acetona, deci nu se ia cu spirt, trebuie un solvent organic mai puternic.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #23
                  Am gasit o masina unui forumist miezu care are stopurile negre...asta ca sa va faceti o idee
                  Attached Files
                  Last edited by urobert25; 20 May 2008, 22:49.
                  B-69-URC

                  Comment


                  • #24
                    Tot nu ma convingeti ca se "merita" sa vopsesc stopurile

                    Comment


                    • #25
                      Daca tot va luati spreiuri de inegrit stopurile luativa si o combina frigorifica sa aveti unde baga "carnea" de la conducatori auto , chiar si de la mine daca vad afumaturi dastea, si nu merge cu abureala ca nu estompeaza deloc vizibilitatea (sa ii spuneti lu mutu) , noaptea da se vede , dar sa vedeti cand bate soarele din spate....e duar parerea mea nu trebuie sa o luati in nume de rau....
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        @GOLAN91 - fiecare are dreptul la o opinie, eu le-am vazut si in trafic ziua, era unu care le avea negre de tot si tot se vedea cand punea frana, chiar si semnalu era tot galben si nu amta culoare...

                        eu consider ca este cel mai ieftin asa...Next step...Stopurile cu leduri.
                        B-69-URC

                        Comment


                        • #27
                          Nu exista nici o alternativa la vopsirea stopurilor ? Vreo folie ceva ? Sau ceva de genu ? Ca mie mie cam aiurea sa ma apuc de vopsit ca nu stiu cat de bine iese ....

                          Comment


                          • #28
                            Din cate stiu, daca aplici folie atunci stopurile devin mai opace si s-ar putea sa ai problemele care erau mentionate mai sus...

                            acesta este o vopsea speciala care nu afecteaza transparenta stopurilor.
                            B-69-URC

                            Comment


                            • #29
                              @urobert25 Asteptam poze cu ele si mentiunea cu cate straturi le-ai dat
                              Daca dai mai multe straturi ar fi ok sa faci poza dupa fiecare strat dat sa vedem cum arata

                              Comment


                              • #30
                                Nu-i diferenta intre straturi, se vede diferenta doar la final, dupa 2-3 straturi. Si apropo, daca le faceti cu rosu, nu cu negru, se vor vedea si ziua la fel ca noaptea, la fel ca stock.
                                @taz, nu-i vorba sa convingi sau nu despre vopsirea stopurilor. E vorba daca se poate si daca e mai bine sau mai rau ca inainte. Raspunsul e ca se poate, din punct de vedere a luminozitatii e ca inainte, doar ca se vede tot stopul ca fiind rosu.
                                @golan: ce nu-i clar din pozele cu masina lui mareom? Ti se pare ca nu se vede stopul cand e aprins? In cazul asta si eu si mareom om fi muti... vorbesc de stopurile vopsite rosu, nu negru
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google